Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ВИНИКНЕННЯ МОРАВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

ВИНИКНЕННЯ МОРАВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Назва:
ВИНИКНЕННЯ МОРАВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
На тему:
ВИНИКНЕННЯ
МОРАВСЬКОЇ
ДЕРЖАВИ


Слов'янські племена вже у V—VI ст. ста-ли заселяти родючі рівнини території Східної Словаччини, Південної Мора-вії і Центральної Чехії. Саме тут сформувалася оригінальна культура кераміки так званого "празь-кого типу", тісно пов'язана з іншими культурами Східної Єв-ропи і Балкан, її основу становило землеробство й розведення свійської худоби. Земля оброблялася плугом із залізним ле-мешем. Широко застосовувалося чергування сільськогоспо-дарських культур, що сприяло підвищенню їхньої врожайно-сті. Металеві сільськогосподарські знаряддя: серпи, коси, со-кири, а також зброя (мечі, списи, кинджали) виготовлялися прогресивним способом комбінації заліза й сталі.
Слов'янські поселення були невеликими, складалися з кіль-кох заглиблених у землю будівель наземної стовпової кон-струкції або конструкції в зруб. Поруч з будинком викопува-лись ями для зберігання зерна.
У процесі переселення племен родоплемінні зв'язки пору-шувались, і на нових місцях виникали територіальні об'єд-нання, а не родові общини. Наприкінці VI — на початку VII ст. з'явилася родова аристократія, влада племінних вождів стала спадковою. З розпадом общини більшість її земель захопила знать, з середовища якої виділялись князі. Ця частина суспільства поступово почала використовувати працю залежних селян.
Процес утворення держави в давніх слов'ян був досить тривалим. Так, для слов'ян, які мешкали в Дунайському регіоні, його ускладнювала поява в Центральній Європі на початку VI ст. кочівників-аварів. Авари підкорили землеробські слов'янські племена від Середнього Дунаю до Західної Словаччини і створили в Центральній Європі союз племен (каганат), що ґрунтувався на жорстокій експлуатації місцевого населення та пограбуванні сусідів. Це викликало опір слов'ян, який незабаром переріс у збройне повстання. До нього приєднався зі своєю дружиною франкський купець Само. Він добре зарекомендував себе серед повсталих і був обраний ватажком повстання. Слов'янський племінний союз під його проводом у 622—623 рр. розгромив аварів.
Новою перепоною на шляху утворення державного об'єднання слов'ян у Центральній Європі стала Франкська держава, яка прагнула захопити цей регіон. Так, у 631 р. франкське військо, очолюване королем Дагобертом І (629—638), напало на слов'ян, проте у вирішальній битві поблизу Вогастисбурга зазнало цілковитої поразки. Воєнні перемоги цього племінного союзу в боротьбі проти аварів і франків пояснюються насамперед тим, що князівська влада зуміла згуртувати слов'янське населення проти зовнішньої загрози. Територія племінного об'єднання Само збільшилася за рахунок серболужицьких земель. У середині VII ст. воно, очевидно, займало територію від Лужиці на півночі до Карінтії на півдні, на заході межувало з королівством франків. Таким чином, до його складу входили чеські, моравські та частина західно-словацьких земель. Проте внутрішні зв'язки у цьому ранньому феодальному державному об'єднанні відзначалися слабкістю, і незабаром воно розпалося.
На території Моравії та сусідніх чеських і словацьких землях уже в VIII ст. виникла система укріплених городищ. Моравські поселення були не лише великими торговельно-ремісницькими центрами, а й політичними і військовими осередками. Це свідчить про те, що дану територію населяла постійна людність. Землеробство досягло високого рівня розвитку, й забезпечувало продуктами харчування не лише самих виробників, а й ремісників та представників інших верств населення. Широко застосовувався плуг із залізним лемешем і плужним ножем, що давало можливість значно підвищити продуктивність праці. З'явилися високопродуктивні сорти зернових і бобових культур. Розвивалося овочівництво й садівництво.
Про політичну історію суспільства на території чеських та словацьких земель після зникнення племінного союзу Само достовірні свідчення відсутні. Суспільні відносини слов'янських племен цього регіону, що належали до однієї етнічної групи, після їхнього розселення в різних місцях зазнали певних змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВИНИКНЕННЯ МОРАВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок