Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Друга світова війна. велика вітчизняна війна — складова частина другої світової війни (1939—1945 рр.)

Друга світова війна. велика вітчизняна війна — складова частина другої світової війни (1939—1945 рр.)

Назва:
Друга світова війна. велика вітчизняна війна — складова частина другої світової війни (1939—1945 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,57 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Друга світова війна. велика вітчизняна війна — складова частина другої світової війни (1939—1945 рр.)


Період, що ввійшов в історію людства як друга світова війна, охоплює рівно шість років — із вересня 1939 по вересень 1945 р. Ця війна буда найкровопролитнішою і найжорстокішою з тих, які знає людство. У ній брала участь 61 держава — понад 80% жителів планети. До армій воюючих держав було мобілізовано понад 100 млн осіб. Людські втрати становили майже 60 млн убитими і понад 90 млн чоловік покаліченими.
Проблема другої світової війни та її складової частини — Великої Вітчизняної війни радянського народу продовжує викликати особливий інтерес не тільки спеціалістів-істориків, але і всієї світової громадськості.
Нові документальні джерела, дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів дають можливість у наш час повніше та об’єктивніше висвітлити актуальні проблеми другої світової війни, переосмислити її уроки.
Студентам важливо усвідомити: які ж істинні, корінні причини другої світової війни? Хто її почав і що мав на меті? Хто зробив вирішальний внесок у перемогу над фашистською коаліцією у другій світовій війні?
Відомо, що початком другої світової війни вважається 1 верес-ня 1939 року: день нападу фашистської Німеччини на Польщу. Але, як свідчать численні документи та історичні факти, до 1 вересня 1939 р. війна вже палала в багатьох реґіонах, світ був утягнутий у світову війну поетапно: напад Японії на Китай у 1931 р., напад Італії на Ефіопію (Абіссінію) у 1935 р., у 1936 р. Німеччина й Італія розпочали інтервенцію в Іспанську республіку, гітлерівська Німеччина у 1938 р. примусово включила Австрію до складу Німеччини. Вторгнення Японії в район озера Хасан у 1938 р.
1939 рік став роком активного поширення фашистської агресії. 15 березня 1939 р. гітлерівська Німеччина окупувала всю Чехословаччину, захопила у Литви місто Мемель (Клайпеду), у Польщі — Данциг (Гданськ). Фашистська Італія напала на Албанію. Німецько-італійські інтервенти задушили Іспанську республіку. Японія, загарбавши майже половину Китаю, спровокувала широкомасштабний конфлікт проти СРСР і МНР у районі Халхін-Голу та ін. Вісь Берлін-Токіо-Рим своїм вістрям була спрямована проти Радянського Союзу.
В умовах різкого загострення суперечностей світового розвит-ку у 30-ті роки особливо актуальною стала проблема створення системи колективної безпеки.
Слід підкреслити, що за цих умов СРСР ще раз виступив із ініціативою створення системи колективної безпеки, яка ґрунтувалася б на згоді між Англією, Францією і СРСР про об’єднання зусиль проти фашистської агресії. У квітні 1938 р. Радянський уряд висунув пропозицію підписати угоду між СРСР, Англією і Францією строком на 5—10 років про взаємну допомогу на випадок агресії в Європі проти будь-якої з цих трьох держав. Перед-бачалася також допомога й іншим країнам між Балтійським і Чорним морями, які мали спільний кордон із СРСР.
Студентам слід з’ясувати, як сприймалися ініціативи, дії радянського керівництва щодо запобігання війни провідними капіталістичними державами. Чому всупереч намаганням зупинити агресора лідери країн Заходу, по суті, підтримували його, заохочуючи дії проти країн Сходу? Найяскравіше це виявилось у Мюнхенській змові.
Студент повинен усвідомити, що Мюнхенська зустріч керівників Англії і Франції (Чемберлена і Даладьє) із керівниками фа-шистської Німеччини та Італії (Гітлером і Муссоліні) 29—30 ве-ресня 1938 р. юридично оформила ганебну змову про поділ Чехословаччини, приєднання Судетської області до Німеччини. Політика підтримки та потурання агресорові, яку проводили уряди Англії і Франції, мала на меті спрямувати фашистську агресію на Схід, проти Радянського Союзу.
Слід звернути увагу на те, що Радянський Союз був єдиною державою, яка послідовно захищала інтереси Чехословаччини і не визнала її загарбання та поділу. Він був готовий надати військову допомогу Чехословаччині, але буржуазний уряд Бенеша відмовився від неї.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Друга світова війна. велика вітчизняна війна — складова частина другої світової війни (1939—1945 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок