Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

Назва:
ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,53 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ
ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ


ПЛАН
Вступ
1. Олівер Кромвель (коротка біографія)
2. Зовнішньополітичні задачі Англійської республіки в початковий період
3. Внутрішня політика в період Протекторату
Висновок
Література
Вступ
Дотепер, уже майже тисячу років, Англія є монархією. На сьогоднішній день серед держав світу, що входять у число так званих «Великих держав», Великобританія є єдиним представником монархічної форми правління.
Але в тисячолітній історії монархічної Англії э короткий період, коли монархічна традиція перервалася. З 1649 по 1660 роки Англія була, чи, принаймні, вважалася, республікою, так званою “Співдружністю”. В зовнішньополітичних документах вона навіть іменувалася «Англійська республіка». На ділі реально республіканське правління проіснувало лише чотири роки.
У 1953 році Олівер Кромвель, спираючи на армію, розігнав парламент і з цього моменту в Англії фактично був установлений режим особистої військової диктатури Кромвеля.
Кромвель придумав для себе титул “Лорда-протектора” і наділив себе повноваженнями, що далеко перевершували ті, котрі мали англійські королі до революції. До кінця свого правління Кромвель домігся, що влада лорда-протектора стала спадкоємною. Однак у дійсності після смерті Кромвеля в 1658 р. “Протекторат”, (так називався створений Кромвелем уряд), проіснував менш двох років.
Незважаючи на короткий період республіканської влади в Англії, немає жодної області історії Європи взагалі й історії Англії зокрема, через яку революція середини XVII століття не провела б глибоку борозну, що знаменує початок нової епохи всесвітньої історії.
Саме це визначає важливість і актуальність дослідження ролі О.Кромвеля в даний період.
1. Олівер Кромвель (коротка біографія)
Олівер Кромвель народився 25 квітня 1599 року в родині небагатого пуританського землевласника Роберта Кромвеля. Після закінчення міської школи в Гентінгдоні в 1616-17 розпочав навчатися в Кембріджському університеті, але не зміг його закінчити в зв'язку з раптовою смертю батька.
Історик Грановський у своїх знаменитих «Лекціях по історії середньовіччя» писав про нього: «Кромвель не був людиною низького походження, належав до одного із самих знатних прізвищ; одержав відмінну освіту, з молодості відрізнявся похмурим і замисленим характером, який вів його до містицизму. На 17- ому році він повинен був залишити учені заняття і повернутися додому ... Тут він присвятив себе читанню релігійних книг; політичних переконань у нього не було ще . У двадцятилітньому віці він зміг продовжити освіту і два роки, з 1619 по1620 рік вивчав право в Лондоні. У двадцять один років, 22 серпня 1620 Кромвель женився на пуританці Елізабет Буршьє і тривалий час займався родиною і розвитком свого маєтку .
У 1628 році він виставляє свою кандидатуру на виборах у Палату громад і стає членом англійського парламенту від Гентінгдона. Але на цьому поприщі він практично нічого не встиг, тому що в березні 1629 року Карл I розпустив парламент.
Наступні 11 років свого життя Кромвель проводить як типовий англійський землевласник середньої руки: орендує пасовища, розводить худобу. Правда й у цей період він найчастіше займається активною політичною діяльністю, зокрема в 1636-38 роках бере участь у русі в захист общинних прав селян .
У квітні 1640 року його обирають депутатом у Короткий, а в листопаді 1640-го в Довгий парламент від Кембриджу. Як пише Грановський, Кромвель брав участь у боротьбі «перших парламентів проти короля, але він не грав ролі особливої, тому що не володів красномовством, рідко виривалася в нього ясна мова, тому що в самій голові його не було ще ясності і визначеності...» .
У серпні 1642 з початком громадянської війни між парламентом і королем вступає в парламентську армію в чині капітана і починає збирати загін добровольців. До цього моменту його «переконання укріпилися; він належав до людей, які вимагали необмеженої волі, і тому він робив іншим релігійним сектам презирливу терпимість; у всякій формі він бачив стиснення релігійної волі .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок