Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> реферат: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ / сторінка 2

Назва:
ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,53 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
.. » .
При цьому Кромвель «був затятим пуританином, фанатиком віри. У Кромвеля були бачення, він проводив ночі в молитвах і щиро вірив, що його направляє сам Бог. Своїх супротивників Кромвель щиро вважав ворогами Добродійства.»
Кромвель створює і навчає армію нового зразку – так званих "залізнобоких", у число яких він приймає тільки ідейних пуритан.
Бере участь у ряді битв. У серпні 1643 року стає заступником головнокомандуючого парламентським військом графа Манчестера, а в 1644 році парламент призначає його генералом парламентських військ .
У 1647 починається демократичний рух левеллерів, що вимагає продовження революції. Армія захоплює в полон короля. Кромвель переходить на її сторону і 6 серпня 1647 на чолі її вступає в Лондон. Однак потім Кромвель і вищі офіцери починають переговори з королем, і левеллери оголошують його зрадником. У жовтні - листопаді в Петні на засіданні Ради армії Кромвель бере участь в обговоренні левеллерської демократичної конституції "Народної угоди" і відкидає її. У листопаді він придушує виступ левеллерів в Уері.
Навесні 1648 він бореться проти роялістів - спочатку в Уельсі, потім здобуває перемогу при Престогоні. У вересні-жовтні воює із шотландськими роялістами на півночі, на початку жовтня вступає в Единбург і укладає мир. У січні 1649 року починається суд над Карлом I. Кромвель домагається осуди і страти короля. Незабаром Кромвель став членом Державної ради, а потім його головою.
2. Зовнішньополітичні задачі Англійської республіки в початковий період
Буржуазна революція в Англії була наслідком протиріч між феодальною системою управління і фактично буржуазною системою народного господарства Англії. «Нові дворяни» і багаті буржуа вважали, що їх гігантська фінансова і виробнича можливості дають їм право істотного впливу на внутрішню і зовнішню політику країни. Розвиток економіки Англії вимагало зміни системи податків і взаємин з нижчими «працюючими» класами, розширення територій і ринків збуту, головним чином за рахунок завоювань. Тому зовнішня політика Англії вирішувала ці задачі й у період республіки. У XVII столітті багато політичних і економічних вимог наділялися, не завжди усвідомлено, у релігійну форму.
Як вже було сказано, Олівер Кромвель прийшов до влади на хвилі релігійної «пуританської» ідеї. Будучи затятим пуританином, Кромвель наділяв вимоги свого класу в проповідь, підкріплену посиланнями на біблію і на бога, а завойовницькі походи пояснював необхідністю боротьби за щиру віру. Таким чином, він блискуче задовольняв свої інтереси в завоюваннях нових територій і зміцненні своєї влади й одночасно щиро мотивував усі свої дії бажанням нести єдино правильну віру.
У перші ж роки республіканського правління Кромвель провів дві криваві загарбницькі війни, завоювавши спочатку Ірландію, а потім і Шотландію. Реальні цілі цих походів полягали й в одержанні нових земель, які можна було передати новому дворянству, офіцерам буржуазної армії, сквайрам і джентрі, забезпечивши політичну підтримку режиму й у боротьбі з католиками й англіканцями, що, до того ж активно підтримували роялістів.
Голови ірландських кланів були католиками. Роялісти, що бігли в Ірландію, встановили контроль над здебільшого Ірландії, що вони сподівалися використовувати як базу для вторгнення в Англію. Шотландія була теж католицькою державою. Тому відразу ж після своєї поразки сили прихильників монархії бігли в Ірландію й у Шотландію .
У Шотландії ж укрився і син страченого Кромвелем Карла I. Майже відразу ж після страти Карла I, в Единбурзі він був коронований під ім'ям Карла II. Таким чином, Шотландія стала основною базою Карла II для підготовки реставрації Стюартів в Англії.
Не менш важливою причиною для цих воєн було і розуміння Кромвелем потенційної можливості початку нових революційних виступів, тепер уже проти нього самого. Селяни і ремісники особливої небезпеки не представляли, тому що в них не було своїх політичних організацій, а от в армії революційні настрої були не тільки живі, але і з кожним днем міцніли.
Єдиним способом уникнути революційних виступів армії був напрямок усієї сили армії в нове русло.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок