Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> реферат на тему: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ / сторінка 3

Назва:
ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,53 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Було необхідно «перетворити її з революційної в загарбницьку, розкласти свідомість солдатів грубим насильством над ірландцями і шотландцями, і тим самим позбавити потенційні сили нової революції їхнього організаційного центра».
Армія прекрасно пам'ятала досвід 1641 року, коли у відповідь на повстання ірландців парламент видав указ про конфіскацію в Ірландії 2.5 млн. акрів землі і видачі її в позику під заставу офіцерам армії. Офіцери армії сподівалися, що і тепер завоювання Ірландії приведе до поліпшення їхнього добробуту .
Кромвель прийняв командування експедиційною армією Англійської республіки, що висадилася в Дубліні 15 серпня 1649 року. Почалася Ірландська війна.
Навесні 1650 року, коли результат війни був вже абсолютно очевидний, Кромвель залишив Ірландію, залишивши своїх генералів завершувати завоювання. До початку 1652 р. воєнні дії в Ірландії були довершені, а 12 серпня 1652 р. парламент прийняв «Акт про улаштування Ірландії» — дивовижний документ, яким визначався характер подальших репресій проти учасників повстання. Практично цей акт був спрямований проти всього ірландського народу. Він додавав видимість «законності» розгарбуванню ірландських земель. Навіть особи, що склали зброю і цілком підкорилися англійській владі, позбавлялися по цьому акті двох третин своїх земель, а третина, що залишилася в них, ця влада могла замінити відповідними по розмірі ділянками в таких місцях Ірландії, «у яких парламент знайде потрібним це зробити».
Завоюванням Ірландії Англійська республіка не обмежилася. Залишивши Ірландію в 1650 році, Кромвель повернувся в Англію. Хоча роялісти в Ірландії і були цілком розгромлені, але уряду республіки усе ще загрожувала небезпека, що виходила з двох сторін: із Шотландії і з моря, де частина флоту, перейшовши на сторону роялістів, робила в Ла-Маншу нападу на торгові судна республіки .
Як уже згадувалося, у Шотландії був коронований Карл II, що почав формування армії, метою якої було скинення незаконного республіканського режиму. При створенні цієї армії Карл II застосував «драконівські» принципи добору. В армію допускалися тільки переконані прихильники короля. На офіцерських посадах у цій армії служили сини священиків і інших представників духівництва, чи зв'язані з ними особи, що були дуже далекі від військового мистецтва . Зрозуміло, що така армія у військовому відношенні не могла протистояти відмобілізованим і обстріляним військам республіки Армією роялістів керував полководець Леслі, що спочатку намагався не вступати в активні бойові дії і цілком удало вів вкрай обережну політику .
Талановитий воєначальник, Кромвель прагнув змусити супротивника дати бій у тактично невигідних для шотландців умовах. Протягом деякого часу обережність Леслі дозволяла йому ухилятися від вирішальної сутички, але 3-го вересня 1950 року, неподалік від Данбара, Кромвель змусив їх прийняти бій. Шотландська армія потерпіла нищівну поразку. За зиму Карлові II удалося сформувати нову армію. Цього разу вона вже складалася з тих, кого не допустили до складу першої .
У ці ж роки республіці приходилося фактично вести морську війну і з Францією. Французькі гавані давно вже були притулком корсарів і роялістських каперів, що наносили чуттєві удари англійській торгівлі на великому просторі від Ламаншу до Сицилії.
Незважаючи на свою нечисленність, флот республіканського адмірала Блейка успішно знищив останні бази роялістських каперів у Ламанші і на островах Сілли.
3. Внутрішня політика в період Протекторату
Олівер Кромвель прийняв титул «Лорда-протектора вільної держави Англії, Шотландії й Ірландії» 16 грудня 1653 року .
Згодом багато політичних діячів, що одержали владу в результаті демократичних революцій, перетворювалися в диктаторів. Багато хто з них, приймаючи на себе диктаторські повноваження, наділяли це в добре пророблені демократичні форми. Очевидно, першим в історії людства демократичним конституційним диктатором став саме Кромвель.
У день проголошення Кромвеля лордом-протектором була прийнята і нова конституція Вільної держави Англії, Шотландії й Ірландії, так називане «Знаряддя управління» .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок