Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Скачати реферат: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ / сторінка 4

Назва:
ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,53 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Цей документ, написаний під керівництвом Кромвеля групою вищих офіцерів армії на чолі з Джоном Ламбертом, дотепер залишається прикладом демократичної конституції. Хоча «Знаряддя управління» і носить на собі сліди поспішних обговорень, компромісних виправлень. Хоча в ньому чимало навмисних і ненавмисних протиріч і неясностей, але все-таки це акт чудовий по силі політичної думки.
Нова конституція Англії була спробою досягти рівноваги сил між Кромвелем, Державною радою і парламентом. Відповідно до конституції в країні засновувався постійно діючий виборний однопалатний парламент, що обирається кожні три роки людьми, що мали не менше 200 фунтів стерлінгів річного доходу. Уперше право делегування своїх представників у парламент одержали також і виборці Ірландії і Шотландії. У парламент могли бути обрані лише люди богобоязливі і добрі поводження. До виборів не допускалися католики й учасники ірландського заколоту. Прихильники короля під час громадянської війни позбавлялися участі в чотирьох найближчих виборах.
Парламент з'являвся носієм верховної законодавчої влади в країні. Він повинен був скликатися кожні три роки і не міг бути розпущений раніше, ніж через 5 місяців після відкриття його засідань. Його єдина палата складалася з 400 членів, причому дві третини місць віддавалося графствам, а одна третина - містам і великим поселенням прямого «парламентського» підпорядкування. Так здійснене була вимога про перерозподіл виборчих округів з метою посилення представництва «середніх шарів» населення.
Законодавча влада належала Лорду-протектору разом з народними представниками, а виконавча – Лорду-протектору разом з Державною Радою.
Повноваження Лорда-протектора були величезні, і в чомусь навіть більше, ніж у старих англійських монархів. Йому належало право помилування злочинців, право робити в лицарі й інші права, що були раніш прерогативами короля. Від імені Лорда-протектора писалися всі державні акти. Він був головнокомандуючим армії і флоту Англії, Шотландії й Ірландії і відав збором податків, він контролював поліцію і правосуддя, керував зовнішньою політикою, за згодою Державної ради повідомляв війну й укладав світ. Надалі до скликання чергового парламенту він був вправі від свого імені видавати ордонанси, що мали силу законів.
Лорду-протектору подавалися на затвердження всі парламентські біллі. Його право вето, утім, було неясно, якщо не фіктивно, тому що акти парламенту могли одержати силу закону і без згоди протектора, щоправда, лише в тому випадку, якщо лорд-протектор не наклав на них вето протягом 20 днів з моменту їхнього прийняття.
Відразу ж після розпуску парламенту пішло повстання роялістів у березні. Хоча воно було швидко і жорстко подавлене, але одночасно в країні був розкритий цілий ряд роялістських змов. Агенти республіки повідомили Лорду-протектору, що Карл II підтримує зв'язки не тільки з підпільною роялістською організацією «Запечатаний вузол», але і з пресвітеріанами і з деякими левеллерами.
Розпустивши парламент, Кромвель протягом майже двох років не починав ніяких спроб поставити свою владу на конституційні основи. Більше того, він фактично ввів у країні поліцейський режим.
Була введена цензура. Країна була розділена на 11 військово-адміністративних округів на чолі з генерал-майорами, наділеними всією повнотою поліцейської влади .
Головний обов'язок генерал-майорів – командування кінною поліцією і поліцейські турботи про порядок. У силу цього вони повинні були розганяти незаконні збіговиська, роззброювати папістів і роялістів, убезпечити дороги і стежити за незадоволеними. Для запобігання збіговисьок заборонялися навіть спортивні змагання, якісь стрибки, ведмежі цькування і півнячі бої.
Людей, що не мали визначених занять, нова поліцейська влада мала право вислати з Англії в колонії.
На генерал-майорів покладалися й обов'язку релігійно-морального характеру. Поліцейська влада повинна насаджувати благочестя, бороти з пияцтвом і розпустою.
Світові судді і місцеві влади також підлягають нагляду поліції, а в серпні 1655 року на них поклали й обов'язок спостереження за кліром і скиненням дурних священиків .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок