Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> реферат українською: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ / сторінка 5

Назва:
ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,53 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

У вересні 1655 року протекторат різко підсилив боротьбу з роялістами. Лорд-протектор видав указ, по якому роялісти були розділені на 3 розряди.
- I розряд – прямі учасники повстань і змов; вони карали вигнанням з Англії і конфіскацією всього майна.
- II розряд – явні прихильники страченого чи короля його сина. Їм грозило чи вигнання в'язниця, але доходи з маєтків залишалися за ними.
- III розряд – люди підозрілі. Вони каралися позбавленням частини доходів.
Крім того, указ забороняв роялістам тримати будинку зброї .
Негайно після виходу цього указу на генерал-майорів поклали й обов'язки по точному застосуванню законів проти роялістів. Таким чином, на нову поліцію покладалися дуже складні соціально-педагогічні і релігійно-моральні задачі.
Відкрита військова диктатура Кромвеля була досить ефективною, але не користалася великою популярністю в англійському суспільстві.
Використання солдатів для обходу приватних будинків у Лондоні з метою перевірки, чи не порушується субота, і чи дотримуються встановлені парламентом посади (а при таких обходах солдати звичайно несли знайдену в кухні їжу), викликало різке обурення.
У жовтні 1655 року, у розпал введення нової поліцейської влади почалася війна з Іспанією. Війна зажадала значного фінансування, і Кромвель увів нові податки. Навіть ці, уведені так само довільно, як у часи Карла I, податки, не дозволили протекторату забезпечити фінансування бойових дій. У 1655 році в уряду виник дефіцит у 800 тисяч фунтів стерлінгів. По конституції кредити і нові податки міг дозволити тільки парламент. Лорд-протектор був змушений провести вибори й у вересні 1656 р. скликати новий парламент. 17 вересня 1656 року пройшло перше засідання другого парламенту протекторату. Кромвель знову зштовхнувся із серйозною опозицією, особливо з боку затятих республіканців, що заперечували проти самої ідеї протекторату. У результаті парламент був підданий "чищенню", з нього були вилучені 160 членів, багато хто з який відмовилися присягнути на вірність режиму. Ті, хто залишився, в основному співробітничали з Кромвелем і Державною радою, хоча і виступали проти системи місцевого керування за допомогою генерал-майорів. Тоді ж група цивільних лідерів запропонувала замінити військову диктатуру конституційною монархією (королем повинний був стати Кромвель) і створити державну пуританську церкву. Кромвель змушений був відмовитися від пропозиції, оскільки ця ідея зустріла неприйняття його старих армійських друзів і соратників.
Проте, парламент розробив і прийняв нову конституцію, по якій відновлювалася палата лордів. У палату громад допускалися всі, крім явних роялістів. Місце Державної ради зайняв Таємну раду, крім того, уводилися деякі обмеження влади лорда-протектора і волі совісті. Титул лорда-протектора став спадкоємним.
Нова конституція, відома за назвою "Покірлива петиція і рада" набрала сили в червні 1657 (прийнята 25 травня 1657 року) . Була сформована верхня палата, лояльна Лорду-протектору, що призначив членами палати лордів багатьох своїх прихильників, що засідали раніше в палаті громад. У палату громад повернулися вигнані раніше депутати.
Вже в червні 1658 року палата громад перетворилася в активно опозиційну силу стосовно Кромвелю.
Цього разу Кромвель не зумів стримати гніву і, переконаний, що за новим конфліктом піде вторгнення роялістів, 4 лютого 1658 року розпустив парламент.
Останні кілька місяців життя Кромвель правил без парламенту.
У період протекторату Кромвель намагався боротися з фанатичними пуританами за справжню волю християнських віросповідань, яка б дозволяла членам єпископальної і Римсько-католицької церкви проводити богослужіння в приватних будинках. Він призначив багатьох суддів і за допомогою своїх радників-юристів провів реформу законодавства і створив більш дешеву судову систему. Кромвель сприяв розвитку освіти, якийсь час був канцлером Оксфордского університету і допоміг заснувати коледж у Дареме. Помер він 3 вересня 1658 року після того, як важко занедужав.
Висновок
Сучасна історична наука вже давно затвердилася в думці, що англійська буржуазна революція і республіканське правління в історії Англії фактично були початком «нової історичної епохи, що лише з позиції їхнього історичного досвіду і їх, нехай тимчасових, як видно, завоювань можливе наукове трактування не тільки історії Англії в сторіччя, що пішло за нею, але й історії країн Європи в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ОЛІВЕР КРОМВЕЛЬ ТА ЙОГО РОЛЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ РЕВОЛЮЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок