Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Початок війни Німеччини проти СРСР. Бойові дії на території СРСР в 1941-1943 рр.

Початок війни Німеччини проти СРСР. Бойові дії на території СРСР в 1941-1943 рр.

Назва:
Початок війни Німеччини проти СРСР. Бойові дії на території СРСР в 1941-1943 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,13 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Початок війни Німеччини проти СРСР. Бойові дії на території СРСР в 1941-1943 рр.


Перед нападом Німеччини на СРСР відбулося розширення фашистського блоку. Це була складова частина плану підготовки війни проти СРСР. Румунія була однією із держав, природні ресурси якої мали бути використані Німеччиною для ведення війни. Чисельність німецької армії на території Румунії на кінець 1940 р. досягла 300 тис. чол. Румунська армія значною мірою була озброєна німецькою зброєю в обмін на продовольчі товари та нафту. Тоді ж Румунія приєдналася до Троїстого союзу. У травні 1941 р. під час зустрічі Антонеску з Гітлером у Мюнхені було досягнуто угоди про те, що Румунія одержувала право на окупацію радянської території аж до Дніпра. Румунія почала зосереджувати свої війська уздовж кордону з СРСР.
Війна СРСР з Фінляндією негативно вплинула на радянсько-фінські відносини. І навпаки, контакти Фінляндії з Німеччиною в економічній і військовій сфері посилились. Чисельність німецьких військ у Фінляндії зростала, окремі громадяни вступали в німецькі СС. На фінсько-німецьких переговорах упродовж травня-червня 1941 р. було погоджено питання про участь Фінляндії у війні проти СРСР.
Угорщина активно пропагувала ідею реваншу і створення “великої Угорщини”. Німеччина підтримувала таку політику Угорщини, вимагала за це економічних поступок, особливо щодо постачання в Німеччину продуктів сільського господарства. До того ж Гітлер допоміг Угорщині захопити Південну Словаччину і Закарпатську Україну. Відійшла до Угорщини від Румунії і північна частина Трансільванії. Після цього 20 липня 1940 р. Угорщина приєдналася до Троїстого союзу. Територія Угорщини була надана Німеччині для її підготовки до війни проти СРСР. Угорщина взяла також участь у війні Німеччини проти Югославії. У грудні 1940 р. Угорщина і Німеччина домовилися про участь Угорщини у війні проти СРСР.
1 березня 1941 р. до Троїстого союзу приєдналась Болгарія. У той же день німецькі війська вступили на територію Болгарії, яка перетворилась у плацдарм для нападу Німеччини на Югославію і Грецію. У подяку за це до Болгарії були приєднані деякі югославські і грецькі землі. Болгарія була перетворена в німецького васала та аграрно-сировинний придаток Німеччини.
Участь у війні проти СРСР Італії була забезпечена без будь-яких зусиль з боку Німеччини. Не було затрудненням для Берліна одержати згоду Словакії і Хорватії на вступ у війну проти СРСР. Ось таким було коло держав Європи, які вступили в союзні відносини з фашистською Німеччиною і готові були взяти участь у війні проти СРСР.
Пам’ятаємо, що Західна і Північна Європа уже були окуповані Німеччиною, що дало їй змогу використовувати їх промисловість, сировинні, продовольчі, валютні і людські ресурси для підготовки війни проти СРСР. У першу чергу з окупованих країн окупаційна влада вивозила до Німеччини обладнання, стратегічну сировину і матеріали, нафтопродукти і транспортні засоби, продукти сільського господарства.
На територіях окупованих країн на вермахт працювало більше 5 тис. промислових підприємств. На території Німеччини в травні 1940 р. уже знаходилось майже 1,2 млн. іноземних робітників, насильно вивезених на примусові роботи з окупованих країн. У травні 1941 р. їх чисельність досягла уже 3,1 млн. чол., що складало майже 9% усієї робочої сили в Німеччині.
Усе це, разом узяте, дозволило Німеччині суттєво збільшити випуск воєнної продукції. Так, у 1940 і 1941 рр. в Німеччині було випущено 300 тис. верстатів (це в три рази більше ніж в СРСР). Виробництво танків зростало з кожним місяцем і було доведено до 270 щомісяця. Німці повністю використали чеські заводи для випуску танків. Форсованими темпами збільшувався випуск літаків. У 1940 р. їх було випущено 10,247, а в 1941р. – 12,401.
18 грудня 1940 р. Гітлер затвердив план генерала Гальдера війни проти СРСР, який увійшов в історію під назвою план “Барбаросса”. В основу плану було покладено мету: повного розгрому СРСР шляхом блискавичної війни. Збройні сили Німеччини були розділені на три групи, які відповідали трьом стратегічним напрямкам наступу: “Північ”, “Центр” і “Південь”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Початок війни Німеччини проти СРСР. Бойові дії на території СРСР в 1941-1943 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок