Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Західна Європа в ІХ - ХІ століттях

Західна Європа в ІХ - ХІ століттях

Назва:
Західна Європа в ІХ - ХІ століттях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Західна Європа в ІХ - ХІ століттях


Франція в ІХ - ХІ ст. Дальша феодалізація. Розвиток феодальних відносин у Німеччині у ІХ - ХІ ст. Італія в ІХ - ХІ ст.
Початок існування Франції як самостійної держави покладений Версальським договором 843 р. У середині ІХ ст. франки, що завоювали Галлію, вже злились з її населенням. У мовах домінуючою стала галло-римська. Після розпаду імперії Карла Великого на території сучасної Франції сформувались дві народності (згодом з них склалась єдина французька нація) - південнофранцузька і північнофранцузька. У кожної була своя мова. Спільним процесом була зростаюча феодалізація. Бенефіцій перетворився у феод - спадкове володіння. Склалась феодальна ієрархія - драбина. Фактично, великі феодали були незалежні від короля, бо мали право оголошувати війну, мир, творити суд і карбувати монету. Короля вважали першим серед рівних (перів). Графам і герцогам підпорядковувались барони і віконти, а їм - рицарі.
Вільні селяни стали особисто залежними, але община-марка не зникла, стала залежною. Селяни (серви) відпрацьовували панщину і сплачували ренту.
Були у Франції і особисто вільні селяни - віллани, які залежали від феодала по землі. Їх було менше, ніж сервів.
Життя селян ускладнювалось неврожайними роками і епідеміями. Часто виникали повстання. Найбільшим було повстання в Нормандії у 977 р., описане в хроніці Гільома Жюм'єнського. У 1024 р. таке ж повстання було у Бретані. У 1035 р. у Фландрії був голодний бунт. А у 1096 р. біднота включилась у хрестовий похід (т. з. похід бідноти) з надією на звільнення. Більшість учасників його загинуло.
Місце короля було більш ніж скромне. Він був господарем лише у спадковому володінні Іль-де-Франс.
Найбільшими феодальними володіннями були графство Фландрія, герцогство Нормандія, герцогство Бретань, графство Анжу, герцогство Аквітанія, графство Овернь, графство Тулузьке (Лангедок), герцогство Бургундія. Навіть по своїх володіннях король їздив із озброєним загоном. Щоб зберегти наступність, королі коронували наступників ще за життя ("молодий король" і "старий король").
Феодали виховувались як воїни. У 18-20 років юнака посвячували у рицарі. Замки, турніри - все те, що оточувало феодала, - реальності постійних усобиць. Навіть королі не гребували ними. Один із перших Капетінгів найнявся за гроші до нормандського барона, в інший раз пограбував італійських купців, які проїжджали у його володіннях.
Розвиток феодальних відносин у Німеччині у ІХ - ХІ ст. Німеччина починалась із Верденського поділу 843 р. як землі, що відійшли до Людовика Німецького. Це землі кількох князівств та герцогств. Про єдність не було й мови, не було і єдиної народності. Вільних селян у марках тут було ще багато, хоча йшла і феодалізація тими ж шляхами: комендація - віддавання себе під покровительство; імунітет - право землевласника виконувати державні функції. Рицарями в Німеччині ставали молодші діти феодалів і найбагатші селяни.
На церковних землях складалось фогтське землеволодіння. Спочатку фогти були на службі у церкви і одержували за це землі. Згодом перетворились у звичайних феодалів, а землі передавались у спадок.
В середині Х ст. королівська влада в Німеччині тимчасово зміцнилась. Герцоги хотіли розшиирити свої володіння шляхом війни, а для організації походів потрібна була центральна влада.
У 919 р. знать обрала королем Генріха Птахолова, що започаткував, Саксонську династію. Саксонське герцогство було найбільшим. Тут було багато вільних селян, з яких збиралось кінне військо - опора короля. Генріх відібрав у Каролінгів Лотарінгію. На річці Ельбі Генріх захопили у лютичів (слов'ян) фортецю Бранібор (Бранденбург).
Так Генріх відкрив епоху натиску на схід - кривавих походів проти слов'ян. Воював він і з угорцями.
Спадкоємець Генріха Оттон І (936 - 973 рр.) спирався на єпископів і абатів - це т.з. "єпископальна політика" і продовжив загарбання сусідніх земель. Він захопив загарбання сусідніх земель. Він захопив Північну і частково середню Італію (Ломбардію і Тоскану) і коронувався у 962 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Західна Європа в ІХ - ХІ століттях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок