Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Омар Хайям

Омар Хайям

Назва:
Омар Хайям
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,19 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Омар Хайям
Ім'я при народженні: | Гіяс ед-Дін Абу-ль-Фатх Омар ібн Ібрахім ель-Хайямі ен-Найсабурі
Дата народження: |
Місце народження: | (сучасний )
Дата смерті: |
Місце смерті: | Нішапур
Національність: | перс
Мова творів:
Рід діяльності: | , , ,
Напрямок:
Жанр:


Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Омамр Хайямм ( ,  — ) — і , , .
Повне Гіяс ед-Дін Абу-ль-Фатх Омар ібн Ібрахім ель-Хайямі ен-Найсабурі ( ЫнЗЛ ЗбПнд ЗИж ЗбЭКН ЪгС Ид ЗИСЗенг ОнЗг днФЗИжСн). Ед-Дін («допомога віри») — традиційне поважне ім'я вченого, Абу-ль-Фатх Омар ібн Ібрахім — власне ім'я Хайяма, ен-Найсабурі («нішапурський») — говорить про походження з Нішапуру, одного з головних міст провінції . Саме «Хайям» означає «палатковий майстер» — вважають, що це вказівка на його батька або діда.
Молоді роки
Датою народження Омара Хайяма вважають 18 травня 1048. Цю дату вдалось встановити за самого Омара Хайяма, який був складений при народженні або вирахований пізніше. Він говорив: «Його [Хайяма] гороскопом були Близнюки: та були у 3-му градусі Близнюків, Меркурій був у сполученні [з Сонцем], а був по відношенню до них обох у тригональному аспекті». Індійський дослідник за аналізом гороскопу згідно середньовічних таблиць ефемерид встановив дату 18 травня 1048 року, а співробітники Інституту теоретичної астрономії , провівши власні розрахунки, підтвердили цю дату.
Місце народження Хайяма — Нішапур — згадується у двох джерелах — у Шахразуя (історика ХII сторіччя) у творі «Услада душ» та історика Ахмада Татаві в «Історії тисячоліть», написаної у році.
Нішапур, розташований на сході , був, по визначенню , найвеличнішим давньої культурної провінції Хорасан в XI сторіччі. нараховувало декілька сот тисяч чоловік, в місті було не менше 50-ти великих вулиць, більш, ніж 50 видів , багато базарів та . Нішапур славився своїми , з XI сторіччя у місті діяли середнього та вищого типу — . Ось у такому місті пройшли дитячі та юнацькі роки Омара Хайяма. Але детальних даних про його молоді роки дуже мало. Відомо лише, що «у 17 років він досягнув глибоких знань у всіх областях філософії» (Ахмад Табрізі, ), був «знавцем мовознавства, мусульманського права та історії» та був «послідовником у різних областях філософських наук» (Ал-Байхаки, історик XII ст.). У той час під філософськими науками розуміли дуже різноманітні науки: теоретичні — «вищу науку» (або , тобто в нинішньому розумінні), «середню» — та «нижчу» науку — , а також практичні науки, до яких належали політичні, юридичні науки та науки, що пов'язані з моральністю.
Наукова діяльність
Омара Хайяма протікала при дворі караханідського (хакана) Шамс ал-Мулука (—). Літописці зазначають, що правитель оточив Омара Хайяма пошаною і «саджав його поруч із собою на трон».
У році Омар Хайям був запрошений на службу до двору могутнього Малик-шаха (—), у . Того року почався 20-літній період його особливо плідної наукової діяльності, блискучої за досягнутими результатами. Місто Ісфахан був у цей час могутньої централізованої сельджукської держави, що простягалася від на до кордонів на , від Головного Кавказького Хребта на до на . Омар Хайям був запрошений Малик-шахом — на настійну вимогу Низам ал-Мулка (візиря Малик-шаха) для керування палацевою . Зібравши в себе при дворі «кращих астрономів століття», як про це говорять джерела, і виділивши великі кошти для придбання самого найкращого устаткування, султан поставив перед Омаром Хайямом завдання — розробити новий .
Календарна реформа Хайяма
В Ірані і в XI столітті існувало одночасно дві календарні системи: сонячний домусульманский календар і , привнесений разом з ісламізаціею населення. Обидві календарні системи були недосконалими. Сонячний зороастрийский рік нараховував 365 днів; виправлення на дробові частини доби, що враховуються коректувалися тільки один раз у 120 років, коли помилка виростала вже в цілий .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Омар Хайям

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок