Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА США В ОЦІНКАХ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПРЕСИ (1989 - перша половина 1990 рр.)

СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА США В ОЦІНКАХ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПРЕСИ (1989 - перша половина 1990 рр.)

Назва:
СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА США В ОЦІНКАХ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПРЕСИ (1989 - перша половина 1990 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ММ Бессонова
СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА США В ОЦІНКАХ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПРЕСИ (1989 - перша половина 1990 рр.)
Аналіз внутрішньополітичного контексту процесу формування американської політики щодо Східної Європи у 1989 - першій половині 1990 рр. вимагає врахування цілого комплексу факторів, які істотно впливали на нього. Серед них особливе значення мали: характер взаємовідносин між законодавчою та виконавчою владою, стан громадської думки США, оцінка американськими засобами масової інформації (ЗМІ) нових пропозицій уряду щодо східноєвропейської політики. З огляду на те, що серед інших ЗМІ саме преса сприяє "глибокій" переорієнтації громадської думки серед політично активної частини населення, яка залучається до
прийняття зовнішньополітичних рішень, у даній статті зроблено спробу проаналізувати, як саме були висвітлені події 1989 - першої половини 1990 рр. у Східній Європі та американська політика на сторінках періодики США.
Американська періодика має деякі особливості. Пресу США можна поділити на декілька груп за певними ознаками: за місцем видання, політичній орієнтації, тематичній спрямованості.
До 1960-х рр. специфіка американської газетної преси полягала у тому, що вона мала здебільшого регіональний, локальний характер. Більшість газет розповсюджувалася в межах того міста, штату, де вони видавалися. З виникненням супутникового зв'язку була започаткована тенденція створення загальнонаціональної газетної преси. З того часу серед газет можна виділити т. зв. "велику пресу", до якої відносять газети великих міст - Нью-Йорка, Вашингтона, Чикаго, Лос-Анжелеса та ін. Окрім цього, серед газет вирізняють т. зв. "якісні" та масові видання. На противагу масовим газетам, які насичені розважальною інформацією, сенсаціями, світською хронікою, якісні видання (такі як "Нью-Йорк Таймс", "Вашингтон Пост", "Уолл-Стріт Джоурнал") містять широку інформацію з економічних питань, проблем внутрішньої та міжнародної політики. Більшість газет формально не пов'язана з політичними партіями, бо вважаються незалежними органами. Але їх партійно- політична орієнтація достатньо чітко проявляється у матеріалах, які висвітлюють політику Конгреса та президента.
Стосовно журналів необхідно відмітити, що на противагу газетам, вони по своєму розповсюдженню мають національний характер. Серед них також виділяють елітні та масові видання. Серед масових журналів найбільш впливовими вважаються загальнополітичні щотижневики - т. зв. журнали новин - "Тайм", "Ньюсвік" та ін. Основним завданням цих щотижневиків є підсумовування та інтерпретація інформації про події минулого тижня. Серед не масових видань найбільш впливовими вважаються економіко-політичні журнали, такі як "Форбс", "Бізнес Уік", "Форчін" та видання з питань зовнішньої політики "Форін Полісі", "Форін Аффеарс". Журнали також являють собою більш широке, ніж у газетах, коло політичних орієнтацій: це ліберальні, консервативні, неоконсервативні, комуністичні та інші видання.
Потрібно відзначити, що основну зовнішньополітичну інформацію містить саме "якісна", загальнонаціональна преса. Можна навести уривок з листа однієї американської родини, який був надісланий до редакції тижневика "Ньюсвік": "Ми завжди використовуємо Ваш журнал як засіб, який допомагає нашим синам слідкувати за поточними політичними подіями" [1.-1989.-Аргіі 13.-Р.12]. Локальна преса, не маючи власних закордонних кореспондентів, орієнтується по зовнішньополітичній тематиці саме на провідні періодичні видання, бо передруковує публікації про події міжнародного життя саме з видань "великої преси" [2.-Р.5].
Враховуючи ці особливості, подивимося, як були висвітлені східноєвропейські події 1989 р. та американська політика щодо регіону у деяких "якісних" та масових періодичних виданнях США. Необхідність розгляду цього питання пов' язана з тим, що преса була джерелом інформації для чисельної читацької аудиторії, а, отже, впливала на формування громадської думки щодо східноєвропейської діяльності виконавчої влади.
Революційні зрушення в економічному та політичному житті країн Східної Європи привернули увагу більшості масових видань США.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА США В ОЦІНКАХ АМЕРИКАНСЬКОЇ ПРЕСИ (1989 - перша половина 1990 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок