Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Битва за Іводзіму

Битва за Іводзіму

Назва:
Битва за Іводзіму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Битва за Іводзіму
Битва за Іодзіму
,

Розбита техніка військ США у перші дні штурму острова
Дата:

Місце:
острів (),
Результат:
перемога США
Сторони
Командувачі
Військові сили
20  | 110 
Втрати
20 убито,
216 потрапило в полон
Загальні: 20  | 6825 убито
1401 померло від ран,
19 поранено,
494 пропало без вісти
Загальні: 27 
Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Битва за Іомдзіму ( , іото но татакай або іодзіма но татакай; Battle of Iwo Jima) — бій, який тривав з до року, на завершальній фазі на між військами і за контроль над островом , більш знаним як , з .
Битва відома як одна з найзапекліших на . Це була перша військова операція сил США на японській землі. створила широку мережу підземних фортифікаційних споруд, і замаскованих , що дозволило їй відбивати впродовж місяця атаки суперника, який мав чисельну та технічну перевагу. Майже весь японський 21-тисячний контингент загинув. У 100-тисячному війську США кількість убитих і поранених становила близько 28 тисяч вояків. Битва за Іодзіму була єдиною наземною операцією японських сил, у якій втрати армії США перевищили втрати Японії.
Передумови
— острів вулканічного походження , що знаходиться 1080 км південніше та 1130 км північніше . Більша частина поверхні острова вкрита відкладеннями , за що він отримав назву Іодзіма — «сірковий острів» ( іо, «сірка»; дзіма, «острів»). Довжина острову з північного сходу на південний схід становить менш 8 км, а ширина — 4 км на півночі і близько 800 м на півдні. Загальна площа Іодзіми дорівнює 21 км2. Її найвищою точкою є . Через великий вміст у , прісної води на острові мало, а та що є, має гіркуватий присмак. В основному, жителі острова, яких до початку Другої світової війни нараховувалося близько 1000 чоловік, добували воду з колодязів або збирали дощові води. Вони також займалися і розведенням .
З початком у році, Іодзіму було поставлено під контроль бази на сусідньому острові . На ньому знаходився постійний контингент у 1200 чоловік, а також 3700-3800 солдатів . З розгортанням бойових дій японське командування усвідомило стратегічне значення Іодзіми як зв'язуючого пункту на повітряному шляху між та фронтом у , і спорудило на острові летовище Тідзіма за 2 км північніше гори Сурібаті. Це летовище постійно мало 20 літаків і 1500 солдат авіації.
У лютому року армія США захопила і здійснила масштабне бомбардування з групи . Японський генштаб прийняв рішення усіма засобами боронити імперію по лінії Каролінські острови —  — острови Оґасавара. Для її захисту була сформована 31-а армія під командуванням . Його підлеглий був призначений керівником оборони району островів Оґасавара. З березня по квітень 1944 року до Іодзіми почали прибувати підкріплення, в результаті чого кількість військ на острові сягнула 5000 чоловік.
Влітку 1944 року основні сили армії і флоту США прорвали японську лінію оборони і захопили Маріанські острови. З листопада того ж року вони розпочали перші авіанальоти на Японський архіпелаг літаками . Проте вповні розгорнути програму бомбардувань не вдавалося через острів Іодзіма. Він відігравав функцію сигнального пункту японців, з якого відомості про наближення літаків противника надходили до Токіо. З огляду на віддалену відстань Маріанських островів до Японії і дороговизну палива, авіація США не була у змозі висилати разом із бомбардувальниками літаки прикриття. B-29 перетворювались на літаючі мішені для японських сил протиповітряної оборони, які регулярно сповіщалися про небезпеку радистами Іодзіми. В свою чергу, японці також відправляли з Токіо через острови Оґасавара бомбардувальники до баз США і успішно нищили B-29. Японські літаки, навіть зазнавши пошкоджень, могли пристати до Іодзіми і пройти там ремонт.
Виходячи з ситуації, що склалася, генштаб США вирішив оволодіти Іодзімою і побудувати ній свою авіабазу. Захоплення цього острова припинило б японські нальоти на Маріанські острови, знищило японські радари і, відповідно, систему попереджень Токіо про наближення B-29, а також, завдяки скороченню відстані між авіабазами США і Токіо, дозволило б відряджати бомбардувальники разом із винищувачами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Битва за Іводзіму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок