Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Нюрнберзький процес

Нюрнберзький процес

Назва:
Нюрнберзький процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Нюрнберзький процес


План
1. Обвинувальний вирок.
2. Злочини проти людства.


Обвинувальний вирок
Нюрнберзький процес — це судовий процес, що проходив над головними німецькими воєнними злочинцями з 20 листопада 1945 р. по 1 жовтня 1946 р. Місцем суду вибрали місто Нюрнберг (Німеччина). Судив Міжнародний військовий трибунал.
Проти обвинувачуваних виступили багато країн. Головними серед них були Союз Радянських Соціалістичних Республік, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Французька республіка.
В обвинувальному вироку були перераховані прізвища злочинців, які порушили всі людські й міждержавні закони: Герман Вільгельм Герінг, Рудольф Гесс, Йоахим фон Ріббентроп, Роберт Леї, Вільгельм Кейтель, Ернст Кальтенбрун-нер, Альфред Розенберг, Ганс Франк, Вільгельм Фрік, Юліус Штрейхер, Вальтер Функ, Гельман Шахт, Густав Крупп, Карл Деніц, Еріх Редер, Бальдур фон Шірах, Фріц Заукель, Альфред Йодль, Мартін Борман, Франц фон Папен, Артур Зейс-Інкварт, Альберт Шпеєр, Костянтин фон Нейрат, Ганс Фріче.
Багато хто з перелічених осіб входив до урядового кабінету Німеччини, до керівного складу націонал-соціалістської партії, належав до охоронних загонів німецької націонал-соціалістської партії (СС), включаючи службу безпеки (СД). Дехто із цих злочинців належав до державної таємної поліції (гестапо), входив до штурмових загонів німецької націонал-соціалістської партії (СА), генерального штабу й вищого командування німецьких збройних сил.
Ось як починався обвинувальний вирок: «Союз Радянських Соціалістичних Республік, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Французька республіка в особі нижчепідписаних Руденко Р. А., Хартлі Шоукросса, Роберта Г. Джексона, Франсуа де Ментона, належним чином уповноважених своїми Урядами для розслідування обвинувачень і винесення судового обвинувачення головним військовим злочинцям відповідно до Лондонської угоди від 8 серпня 1945 р. і Статуту цього Трибуналу, обвинувачують у злочинах проти світу, у військових злочинах, у злочинах проти людства й у створенні спільного плану або змови для здійснення цих злочинів, перелічених у статуті Трибуналу, і відповідно до викладеного визнають перелічених вище осіб винними у вказаних нижче злочинах...»
Злочини проти людства
На Нюрнберзькому-процесі судді дійшли висновку, що всі злочини підсудними були зроблені між 1 вересня 1939 р. і 8 травня 1945 р. не тільки в Німеччині, але й у всіх окупованих країнах.
Усі підсудні уклали між собою договір, розробили детальний план проведення злочинних операцій і планомірно втілювали його в життя. У результаті була здійснена величезна кількість воєнних злочинів, злочинів проти людства. Складений злочинцями план став причиною «тотальної війни», у якій були задіяні методи бойових дій і військової окупації, що суперечили звичаям і законам війни. Були здійснені злочини на полях боїв при зіткненнях із ворожими арміями та проти військовополонених, на окупованих територіях, проти цивільного населення.
Ці методи та злочини порушували міжнародні конвенції, внутрішні карні закони й загальні принципи карного права, тому що ці принципи пов'язані з карним правом всіх цивілізованих націй.
Під час окупації підсудними проводилися такі методи катувань жителів, які неможливо виправдати. Обвинувачувані хотіли затероризувати мирних жителів: вони вбивали й мучили їх, кидали їх у в'язниці без суду й слідства, жорстоко обходилися з ними. Для терору використовувалися різні методи: розстріли, повішення, отруєння газом, примусове голодування, надмірна скупченість, непосильна робота, відсутність санітарного й медичного обслуговування, катування різними способами. Практикувалися навіть катування розпеченим залізом і виривання нігтів. Найстрашнішими були досліди над живими людьми, над якими знущалися за допомогою різних операцій, і т. д.
На більшості окупованих територій підсудні не дозволяли проводити релігійні обряди, усіляко переслідували ченців і духівництво, вивозили у свою країну конфісковані в церквах і монастирях речі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нюрнберзький процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок