Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ГУСТАВ АДОЛЬФ ЛЕНК І ДІЯЛЬНІСТЬ "ЮНГШТУРМУ АДОЛЬФ ГІТЛЕР" (1922-1925 рр.)

ГУСТАВ АДОЛЬФ ЛЕНК І ДІЯЛЬНІСТЬ "ЮНГШТУРМУ АДОЛЬФ ГІТЛЕР" (1922-1925 рр.)

Назва:
ГУСТАВ АДОЛЬФ ЛЕНК І ДІЯЛЬНІСТЬ "ЮНГШТУРМУ АДОЛЬФ ГІТЛЕР" (1922-1925 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
О. Р. Давлєтов
ГУСТАВ АДОЛЬФ ЛЕНК І ДІЯЛЬНІСТЬ "ЮНГШТУРМУ АДОЛЬФ ГІТЛЕР" (1922-1925 рр.)
На початку ХХІ ст. вже накопичено досить велику кількість наукових розвідок щодо генезису німецького варіанту фашизму. Проте, історія феномена виникнення націонал-соціалізму продовжує викликати значний інтерес серед дослідників. Незважаючи на вельми вагомий обсяг вже існуючих робіт, фахівці ще мають висвітлити окремі аспекти з історії НСДАП.
Вивчення діяльності Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (далі - НСДАП) в часи існування Веймарської Республіки (1919-1933) представляє значний науковий і політичний інтерес. Актуальність дослідження ролі націонал-соціалістів у руйнуванні буржуазно-демократичної держави набуває все більшого практичного значення, незважаючи на те, що світовий розвиток в останній чверті XX ст. вже не проходить під знаком боротьби двох протилежних систем і все більше утверджується ідея пріоритету загальнолюдських цінностей перед класовими, груповими чи іншими інтересами. Крім того, не можна говорити про те, що феномен фашизму вже належить минулому.
Тому вивчення місця НСДАП в історії краху буржуазного парламентаризму в Веймарській Німеччині має не тільки академічний, але й великий політичний інтерес. Дуже важливо розкрити основні фактори, які сприяли ліквідації буржуазно-демократичного ладу в Німеччині, прослідкувати саму механіку підготовки встановлення авторитарної диктатури в країні, де діяли великі буржуазні політичні партії та розгалужена система молодіжних організацій.
На сьогодні, на початку ХХІ ст., вже накопичено велику кількість наукових розвідок щодо генези німецького варіанта фашизму. Найбільш повна „Бібліографія націонал-соціалізму", що вийшла у світ у 1995 р., була зібрана доцентом Манхеймського університету Міхаєлем Рюком. Вона має обсяг 1428 сторінок і охоплює 20356 назв робіт, що вийшли з цієї проблематики в Західній Європі та США англійською, французькою та німецькою мовами [1, 8. 1]. За підрахунком професора Юрія Галактіонові з Кемеровського державного університету, після виходу у світ цієї бібліографічної збірки кількість книг та статей про націонал-соціалізм (якщо враховувати і праці, опубліковані у Східній Європі та СНД) зросла ще на 2000 одиниць [2, с. 5].
Таким чином, можна констатувати, що історія феномена фашизму, перш за все німецького, продовжує викликати значний інтерес серед дослідників. Не зважаючи на вагомий обсяг вже існуючих робіт, історики мають ще висвітлити окремі аспекти цієї проблематики. Так, і сьогодні мало вивченими „залишаються методи, засоби, прийоми поширення нацистської ідеології" [3, с. 129]. Не розкрита і „проблема співвідношення в нацистській системі панування методів терору, пропаганди та організаційно-політичного впливу, їх взаємозв'язки та взаємодію у різні періоди існування режиму" [4, с. 93] та під час боротьби за владу у Веймарській Республіці. Безумовно, що все це має відношення і до „молодіжної політики " НСДАП. Саме тому мета даної наукової розвідки - дослідити вплив Густава Адольфа Ленка на становлення оргструктур молодіжної організації НСДАП у 1922-1925 роки.
1922 рік був не випадково обраний фюрером для заснування „молодіжного відділу" НСДАП. У цей час нацистська партія посилено вербувала своїх прихильників, намагалась об' єднати навколо себе будь-які інші, близькі за духом організації. Саме у 1922 році під егідою НСДАП створюється „Єдиний національний фронт", куди ввійшли деякі парамілітаристські та „фьолькіш"-спілки типу „Спілка імперського прапора", „Оберланд", „Бойова спілка Нижньої Баварії" тощо.
Ініціатором утворення особливого „молодіжного відділу" нацистської партії був 18-річний юнак Густав Адольф Ленк. Цей виходець із робітничого середовища - настроювач на рояльній фабриці
Мюнхену - до вступу до лав НСДАП у 1921 році (мав членський квиток № 2888) був активістом Німецької національної молодіжної спілки. Він постійно цікавився саме молодіжної роботою нацистської партії, і оскільки молодіжної окремої структури у НСДАП на початку 20-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ГУСТАВ АДОЛЬФ ЛЕНК І ДІЯЛЬНІСТЬ "ЮНГШТУРМУ АДОЛЬФ ГІТЛЕР" (1922-1925 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок