Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Сторінками біографії Адама Міцкевича – великого польського поета

Сторінками біографії Адама Міцкевича – великого польського поета

Назва:
Сторінками біографії Адама Міцкевича – великого польського поета
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сторінками біографії Адама Міцкевича – великого польського поета


Дійсно, у Вігіміну ніч волхви подарували родині дрібного безземельного шляхтича, адвоката Миколи Міцкевича сина Адася, якому судилося стати “пластичним образом долі Польщі”, виразником ідей свого часу, натхненником і співцем боротьби свого народу.
Я склала анкету життя польського поета А. Міцкевича, і в кожному підручнику є класичні автобіографічні дані поета, але у своїй розповіді хочу зупинитися на тих, які мене найбільше зацікавили.
Майже 180 років тому липневого ранку, променистого й ясного після буремної ночі, біля Графської пристані в Севастополі зі шлюпки висадилась невеличка група людей із шести чоловік. Назовні дружній, приятельський, пишний гурт – красуня графиня Кароліна Собанська, її старий і давно уже відштовхнутий чоловік, та спекулянт українською пшеницею, її коханець – генерал Вітт, теж граф і одеський вельможа. Біля цих бундючних панів дивно виглядав хирлявий, короткозорий, неохайно вбраний суб’єкт, що відгукувався на прізвище Босняк. Він рекомендував себе ботаніком та ентомологом, проте менш вслухався до дзижчання комах, ніж до людських розмов, особливо тих, які йому здавались потаємними. Був у цій компанії ще один граф – брат Кароліни, Генріх Ржевуський, з ким напіводвертим слівцем часом міг перемовитись шостий учасник цієї групи мандрівників – двадцятишестирічний, поставний, з буйною кучерявою чуприною, не дуже великопанського вигляду юнак.
Цим хлопцем був Адам Міцкевич – вихованець Вільнюського університету, він вступив до таємного польського товариства молоді – “філоматів”, що в програмі своїй проголошували прагнення до знань, але насправді прагнули до визволення і об’єднання Польщі. Організацією викрили царські шпигуни та їхні польські підпомагачі. “Філоматів” і споріднених з ними “філаретів” було 1823 року заарештовано, ув’язнено, а восени 1824 р. засуджено до покарань різного ступеня суворості. Адама не заслали до Сибіру, не віддали в солдати. Йому було велено покинути рідні землі й податися до Петербурга, де царевою волею йому вкажуть, як має далі жити.
Місцем заслання була визначена Одеса, куди поет рушив через Чернігів, Київ та Єлисаветград. Утім одеське заслання важко було назвати суворим. Тут Міцкевич стає завсідником салонів і закохується в Кароліну Собанську – дочку відомого графа Вацлава Ржевуського, який встиг побувати й арабським еміром, і козацьким отаманом.
Чи підозрював молодий поет, серед яких дволиких людей йому доводиться перебувати в цій творчо значущій для нього поїздці? Підозра, безумовно, у нього була. Він відчував лукавість і нещирість.
Міцкевич розгадав суть лестощів, якими красива Кароліна хотіла розчулити і викликати на відвертість молодого поета – вигнанця. Інші два супутники були професійними шпигунами: генерал і його помічник Босняк. Той самий Босняк, який після страти декабристів з’явиться в околицях Михайлівського, щоб шпигувати за Пушкіним.
За Міцкевичем встановили постійне таємне шпигування. Уся компанія, що приїхала з поетом в Крим, ревно придивлялася до нього. Що робить, що говорить, що думає?
Наприкінці жовтня 1825 року Міцкевич змушений виїхати до Москви – влада побоюється, що він справляє поганий вплив на одеську громаду поляків. У “першопрестольній” побут поета значно важчий. Але саме тут Міцкевич знайомиться з Петром Вяземським та Олександром Пушкіним.
У Москві Міцкевич познайомився зі співачкою Марією Шимановською, чия молодша дочка Целіна стане згодом його дружиною і матір’ю трьох його дітей (і, за великим рахунком не принесе йому щастя й родинного сопкою). Щоправда, тоді, 1827-го, він захоплений яскравою, талановитою і добре освіченою дівчиною Катаріною Єніш. Німкеня з роду, вона добре говорила польською – і наважилася освідчитися першою. Але коли поет вирішив через рік таки просити її руки – було вже запізно...
Останні роки поетового життя загалом нещасливі. Вони сповнені ностальгії та розчарувань, рутинної журналістської праці, викладання на кафедрах різних університетів (потрібно якось забезпечувати родину, тим більше, що дружина тяжко хворіла) і надій на чудо, що раптом усе змінить.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сторінками біографії Адама Міцкевича – великого польського поета

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок