Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ООН: історія створення й основні напрямки діяльності

ООН: історія створення й основні напрямки діяльності

Назва:
ООН: історія створення й основні напрямки діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,82 KB
Завантажень:
640
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
ООН: історія створення й основні напрямки діяльності


План
1. Історія створення ООН як системи.
2. Головні органи ООН.
3. Напрямки діяльності ООН та її органів.


Історія створення ООН як системи
Сучасного вигляду система Організації Об'єднаних Націй (ООН) набула не відразу — цьому передував тривалий процес. Зародилася вона понад 100 років тому й була на той час своєрідним механізмом управління світовим співтовариством. Середина XIX ст. стала часом, коди виникали перші міжурядові міжнародні організації. їхня поява обумовлена двома причинами.
Перша причина: міжнародні організацій стали породженням буржуазно-демократичних революцій у державах, що бачили своє майбутнє в національній незалежності
Другою причиною стали успіхи науково-технічної революції, що дам поштовх до взаємозв'язку та, звичайно ж, взаємозалежності багатьох країн.
Історичні джерела повідомляють про те, що за часів буржуазно-демократичних революцій у багатьох європейських країнах найважливішим було гасло невід'ємності й непорушності суверенітету народу й держави. Новий правлячий клас мав намір створити свою незалежну, могутню державу я цим закріпити своє панування. Одночасно йшов швидкий розвиток ринкових відносин, відбувалося прискорення науково-технічного прогресу. А отже, йшов інтенсивний розвиток знарядь виробництва.
Практично всі економічно розвинуті країни вирішили об'єднатися, щоб спільними зусиллями й далі розвивати економіку. Усі вони бажали одночасно й суверенітету, і широкого співробітництва з іншими незалежними державами. Усе це привело до створення нової форми міждержавних взаємозв'язків — міжнародних міжурядових організацій.
Спочатку ці міжнародні організації мали на меті контроль над процесами інтеграції, тобто контроль над різними видами відносин, які б пов'язували воєдино як цілі держави, так і їхні промислові підприємства. Спочатку міжурядові організації виконували функцію технічно-організаційну, а не політичну. Вони прагнули об'єднати якнайбільше держав. Співпрацювали вони в різних сферах. Зазвичай це були зв'язок, транспорт і відносини з колоніями.
До сьогодні історики не визначилися у виборі часу виникнення першої міжнародної організації: правознавці-міжнародники найчастіше називають Центральну комісію судноплавства по Рейну, що утворилася в 1815 р. XIX ст. було багатим на народження так званих квазіколоніальних організацій. Відома одна з них — Західний Іріан (Індонезія). Ця організація проіснувала дуже недовго, тому залишила по собі дуже мало спогадів. Часто організовувалися й міжнародні адміністративні союзи. Саме вони й стали належною формою розвитку міжурядових організацій, зразком для міжурядових організацій, що використовували їхній досвід у справах співробітництва держав у спеціальних сферах. Протягом цілого століття міжурядові організації планували роботу за зразком адміністративних союзів.
Але на сцену виступило XX ст., яке стало порушником спокою багатьох держав. Початок розвитку капіталізму виявив свої протиріччя, тому була розв'язана Перша світова війна. їй удалося не тільки затримати розвиток міжнародних організацій, але й спричинити розпуск багатьох із них. І одночасно Перша світова війна розбудила свідомість багатьох прогресивних політичних діячів світу. Вони дійшли висновку, що з метою запобігання війнам виникла необхідність у створенні міжнародних організацій політичної орієнтації.
Потрібна була глобальна міжурядова організація, що зуміла б запобігти війні й підтримувати мир.
У 1919 р. був створений проект, що ліг в основу Ліги Націй, але, на жаль, вона не змогла стати ефективним інструментом політичного й міжнародного співробітництва.
Якщо детально розглянути час між Першою та Другою світовими війнами, то можна зауважити, наскільки повільно розроблялися проблеми організації міжнародного миру й безпеки.
Зате Друга світова війна дала могутній поштовх урядовій і суспільній ініціативі щодо організації миру й безпеки. Люди не змогли спокійно дивитися на її масштаби, методи терору, що були використані фашистськими арміями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ООН: історія створення й основні напрямки діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок