Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> УГОРЩИНА В РОКИ ПІСЛЯ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ДО СЬОГОДЕННЯ

УГОРЩИНА В РОКИ ПІСЛЯ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ДО СЬОГОДЕННЯ

Назва:
УГОРЩИНА В РОКИ ПІСЛЯ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ДО СЬОГОДЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,89 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“УГОРЩИНА В РОКИ
ПІСЛЯ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ДО СЬОГОДЕННЯ”


ПЛАН
1. Встановленая комуністичного режиму
2. Революція 1956 р.
3. Режим Я. Кадара
4. Революційні перетворення 1988—1990 pp.
5. Сучасне становище
6. Українсько-угорські відносини
Список використаної літератури


1. Встановленая комуністичного режиму
Оскільки Угорщина в період Другої світової війни була сою-зницею Німеччини, у вересні 1944 р. на територію Угорщини, переслідуючи гітлерівські війська, вступила Радянська армія.
2 грудня 1944 р, у м. Сегед було створено Угорський національ-ний фронт незалежності (УНФН). До нього входили лредставни-ки Угорської комуністичної партії (УКП), а також інших паргій, серед яких була і партія дрібних сільських господарів (ПДСГ). Політрада УНФН призначила прем'єр-міністром коаліційного уряду генерала МІклоша.
20 січня 1945 р. уряд Б. Міклоша підписав угоду про перемир'я
3 СРСР, США, Великою Британією, оголосивши війну Німеччині, а 4 квітня Червона армія завершила визволення Угорщини. Таким чином, влада УНФН і його уряду поширилася на всю країну.
На виборах до Національних зборів 4 листопада 1945 р. УКП отримала лише 17% усіх голосів і змогла делегувати до парламен-ту тільки 70 представників. Беззастережну перемогу здобула ПДСГ, що надало їй право на 245 мандатів. Новий парламент 1 лютого 1946 р. проголосив Угорщину республікою.
Уряд лідера ПДСГ Ференца Надя прагнув демократизувати державний і суспільний устрій. Лідери ПДСГ виступили проти
революційних і насильницьких методів боротьби, захищали при-ватну власність, обстоювали демократичні принципи, а УКП бо-ролася за "народну демократію" як своєрідну форму диктатури пролетаріату. Протистояння УКП та ПДСГ стало неминучим. Керівництво УКП інспірувало змову з боку ПДСГ проти "народ-но-демократичного ладу". Лідерів ПДСГ звинуватили у підготовці воєнного путчу. Прем'єр-міністр Ф. Надь змушений був залиши- ' тися у Швейцарії, де він знаходився на відпочинку, інші керівни-ки партії покинули країну. ПДСГ виявилася дискредитованою, в її керівництві взяли гору політики лівої орієнтації, близькі до ко-муністів.
Після "об'єднання" комуністів і соціал-демократів УКП і СДП було створено нову Угорську партію трудящих (УПТ), яка буду-вала свою діяльність на марксистсько-ленінських засадах.
У виборах до Державних зборів у травні 1949 р. могли брати участь тільки схвалені комуністами кандидати. Вони дістали 95% голосів. 18 серпня 1949 р. було ухвалено нову конституцію Угор-щини. Відтоді офіційно країну називали Угорською Народною Республікою (УНР). Отже, внаслідок політичних маніпуляцій, розправляючись із конкурентами і спираючись на всебічну допо-могу І підтримку кремлівського керівництва, перед яким бук-вально плазував генеральний секретар УПТ М. РакошІ, комуні-сти на 1949 р. встановили повний контроль у країні.
У перші роки свого правління М. Ракоші створив жорстокий режим культу особи, переслідував опонентів, застосовував тор-. тури, репресії, розстріли.
Після смерті Сталіна Москва в цілому зрозуміла необхідність демократизації Угорщини, виправлення хиб режиму Ракоші. На посаду прем'єр-міністра з Кремля було рекомендовано Імре Надя, головного критика курсу Ракоші.
Надь рішуче засудив проведення насильницької колективіза-ції, Його уряд зменшив податки та обов'язкові поставки сільсько-господарської продукції, планував перерозподіл капіталовкладень із важкої промисловості у виробництво товарів споживання.
Симпатії суспільства були на його боці. Але у боротьбі з таким досвідченим супротивником, як Ракоші, Надь програв: 1955 р. його виключили з партії.
Однак ім'я Ракоші викликало загальну ненависть.
Наступного року РакошІ було відправлено у відставку.
2. Революція 1956 р.
Під впливом ідей XX з'їзду КПРС в Угорщині, як І в інших країнах Східної Європи, пожвавився національно-демократичний рух. Населення вимагало негайно реабілітувати безвинно засу-джених і страчених політичних і громадських діячів, відставки наступника М. Ракоші сталініста Е. Гере.
Події у Польщі стали каталізатором суспільного вибуху в Угорщині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: УГОРЩИНА В РОКИ ПІСЛЯ ІІ СВІТОВОЇ ВІЙНИ І ДО СЬОГОДЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок