Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Громадянська війна 1861-1865 рр. у США

Громадянська війна 1861-1865 рр. у США

Назва:
Громадянська війна 1861-1865 рр. у США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
“Громадянська війна 1861-1865 рр. у США”
ПЛАН:
Введення
І. Назрівання конфлікту між Північчю і Півднем
ІІ. Громадянська війна 1861-1865 рр.
а) прагнення Півдня відокремитися
б) початок воєнних дій
в) перелом у ході війни
г) загибель Лінкольна
ІІІ. Реконструкція Півдня
ІV. Значення Громадянської війни і реконструкції Півдня.
Висновок
Введення
Після одержання незалежності і прийняття федеральної Конституції розвитку Сполучених Штатів практично ніщо вже не заважало. При першому президенті США Джоржы Вашингтоні (1789-1797) зміцнилися фінанси країни, був створений національний банк, уведені єдина грошова система і почата оплата державного боргу. Наприкінці 18-го – перших десятиліттях 19 століття країна ще довго відставала від західної Європи, особливо від Англії за рівнем економічного розвитку. Її промисловість тільки починала ставати на ноги, але нагромадження капіталів, складання ринку і запозичення англійських технічних досягнень дали поштовх індустріальної революції. Окремі підприємства фабричного типу з'явилися в США в 90-і роки 18 століття, а в другому десятилітті 19 століття початку упроваджуватися фабрична система - спочатку в текстильної, потім в інших галузях. Величезне значення мало створення транспортної мережі.
Особливий світ являли собою штати Півдня, у якому панували плантатори-рабовласники. Вони використовували саму архаїчну форму експлуатації, мали необмежену владу над рабами, жили життям поміщиків-аристократів, іменували себе "джентльменами", але в іншому були капіталістичними підприємцями. Власність на землю і рабів була приватною, у неї вкладався капітал. Усе, що вироблялося рабом, за винятком витрат на його утримання, привласнювалося хазяїном у виді прибавочного продукту.
Південне суспільство зверху до низу було заражено расистськими забобонами. Ті види робіт, що виконували чорні, вважалися невартими білої людини, навіть бідняка. Парадоксальність ситуації в США полягала в тім, що система рабства, з одного боку, стримувала розвиток "нормального" капіталізму, з іншого боку - забезпечувала фабрики сировиною і не тільки не занепадала, але і давала прибуток.
І.Назрівання конфлікту між Північчю і Півднем
У першій половині Х1Х в., коли рух на західні землі придбало масовий характер, оформилися два потоки колонізації - північний і південний, з вільних і рабовласницьких штатів. Незважаючи на те що обидві системи - рабства і вільного капіталізму - співіснували в одній державі, конституції північних штатів забороняли рабство.
Їхні інтереси розмежовувалися й у конгресі. Кожна сторона стежила за тим, щоб у союз приймалося по рівному числу тих і інших штатів. У 1820 р. був прийнятий так називаний Міссурійський компроміс, що показав, що питання про рабство на нових землях став загальнонаціональною проблемою. Територія на захід від ріки Міссісіпі поділялася паралеллю 36°30' пн.ш. на дві частини - рабовласницька до півдня і вільна до Півночі. По суті, це була перемога жителів півдня, яким удалося розширити границі рабства, а Північ пішла їм на поступки.
Громадськість Півночі співчувала рабам, але мало хто насмілювався виступати за їхнє звільнення, оскільки ті були приватною власністю плантаторів. Іноді раби піднімали повстання (сама велика спроба такого роду була в 1831 р.), але частіше бігли у вільні штати, відкіля могли переправлятися в Канаду. Супротивники рабства (аболіціоністи) організували "підземну залізницю ", як вони називали таємні маршрути для втікачів, яких охороняли в шляху. Величезне значення для мобілізації американської і світової громадськості проти рабства в південних штатах мали аболиционистская література і преса. Знаменитий роман Гарріет Бічер-Стоу "Хатина дядька Тома" (1852) розійшовся мільйонним тиражем і був переведений на ряд мов. У 1848 р. з'явилася масова політична партія фрісойлерів ("фри сойл" - вільна земля), що виступала за нерозповсюдження рабства на нові території.
Приєднання захоплених у Мексики земель викликало нову політичну кризу, тимчасово улагоджену компромісом 1850 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Громадянська війна 1861-1865 рр. у США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок