Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> «Новий курс» президента Рузвельта

«Новий курс» президента Рузвельта

Назва:
«Новий курс» президента Рузвельта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
«Новий курс» президента Рузвельта


ПЛАН


ВСТУП
Сучасний світ – багатополюсний і багатовимірний. Людська цивілізація представлена розманіттям державних утворень і різним ступенем їхнього економічного і політичного розвитку. Серед цієї різноманітності держав вигідно виділяються США – світова наддержава, яка зуміла зробити якісний стрибок у своєму розвитку і зайняти гідне місце серед розвинених країн світу. Суттєву роль у перетворенні США на супердержаву відіграла активна радикальна діяльність президента Ф.Д. Рузвельта, у реалізації програми якого простежуються окрім чисто економічних заходів розуміння і застосування юридичної деонтології на практиці. Обрана мною для дослідження тема, сподіваюся, буде грунтовним цьому підтвердженням.
На мою думку, вивчення цієї теми може стати мені у нагоді. Чому? Тому що у цей період США долали економічну кризу, кризу яка за деякими економічними проблемами схожа на сучасну економічну кризу в Україні. Наприклад: безробіття, банкрутство підприємств, розрахункову неспроможність банків, і таке інше…
У цій темі є багато дуже цікавих і цінних речей – розуміння яких допоможе усвідомити як здійснювався перехід держави від монополістичного капіталізму до державно-монополістичного, методи переходу, співвідношення ідей Г.Гувера ідеям Ф.Д.Рузвельта, методи вирішення багатьох економічних і юридичних проблем і так далі…. Отже, для себе я знайшов у цій темі дуже багато оригінальних способів подолання різних проблем. Радикальні, але виважені дії Рузвельта можуть служити добрим прикладом для сучасної української етики. А тепер щодо самої кризи…..
Після першої економічної кризи (1920-1921) був тимчасовий затишок аж до 1929 року. Того ж року інші капіталістичні держави подолали наслідки першої світової війни, на цей же час була ліквідована нестача товарів, яка була викликана завдяки першою світовою війною. На товари, які США збували на світовому ринку зник попит. У середині 1929 року товарний ринок був перенасичений, і у США почалась наступна економічна криза. Згодом ця криза вплинула на весь капіталістичний світ.
Криза 1929 – 1933 років була найтривалішою в історії капіталізму. Якщо криза 1920 – 1921 років продовжувалась лише 9 місяців, то криза 1929 – 1933 років - 44 місяці. Наслідки цієї кризи були дуже жахливі. Майже 45 мільйонів чоловік опинились за межею бідності. У період з 1930 до 1932 років, більш ніж 5 тисяч банків оголосили про свою розрахункову неспроможність. Зачинялись виробничі підприємства, люди опинялися на вулиці без грошей, роботи і соціального захисту. Найбільш тяжкими роками, так званими «роками великої депресії» було потім визнано період з 1929 по 1933 рік.
У 1933 році, на зміну президенту США Г.Гуверу, до влади прийшов Франклін Делано Рузвельт зі своєю адміністрацією. Отримавши владні повноваження, Ф.Д.Рузвельт відразу почав впроваджувати свою програму під назвою «Новий курс». Ця програма - найважливіша подія у розвитку США. Вона, збентежила усю державу, все її населення і кожного окремого громадянина. Вона змінила весь устрій державного апарату, ставлення держави до людей, і точку зору щодо соціального захисту населення. З одного боку криза завдала дуже багато шкоди окремому громадянину, невеликим підприємцям і бізнесменам. З другого боку впровадження «нового курсу» доповнило законодавство США багатьма дуже важливими і необхідними законами і постановами що направлені на поліпшення життя людини, її соціальний захист, на підтримку підприємств, банків та бізнесменів. Дуже важливе значення для всього подальшого розвитку США має зв’язаний з «Новим курсом» процес переростання монополістичного капіталізму у державно-монополістичний. «Новий курс» передбачував різке посилення державного впливу. Під час цієї реформи серйозно збільшився державний апарат, була ускладнена його структура й функції. За перші два роки кількість федеральних службовців збільшилась майже на 25%, було сформовано 35 великих, самостійних відомств і безліч малих підпорядкованих існуючим міністерствам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: «Новий курс» президента Рузвельта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок