Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Кримська війна 1853-1856 р.

Кримська війна 1853-1856 р.

Назва:
Кримська війна 1853-1856 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
"Кримська війна 1853-1856 р."
План
1. Плани сторін
2. Причини Кримської війни
3. Безнадійна боротьба нації
4. Героїчна оборона Севастополя
5. Падіння Севастополя
6. Мирний договір
7. Значення Кримської війни
Плани сторін
Боротьба європейських монархій з революцією лише на час відвернула їх від східних справ. Задушивши спільними зусиллями революцію 1848-1849 р., держави Священного союзу знову звернулися до східного питання, і відразу колишні союзники стали друг для друга ворогами.
Царат, памятуя про те, що він зіграв у придушенні революції головну роль, хотів і на Сході процвітати більше усіх. Виступаючи проти Туреччини, він сподівався на домовленість з Англією, уряд якої з 1852 р. очолював особистий друг Миколи І Д. Ебердин, і на изоля-цию Франції, де в тім же 1852 р. проголосив себе им-ператором Наполеон ІІІ - племінник Наполеона І (у вся-ком випадку, Микола був упевнений, що з Англією Франція на зближення не піде, тому що племінник ніколи не простить англійцям ув'язнення свого дядька). Далі царат рас-зчитував на лояльність Пруссії, де королевствовал брат дружини Миколи Вільгельме-фрідріх-Вільгельм ІV, що звик пови-новаться своєму могутньому зятю, я на признатель-ность Австрії, що з 1849 р. була зобов'язана Росії своїм порятунком від революції.
Усі ці розрахунки виявилися битими. Англія і Франція об'єдналися і разом виступили проти Росії, а Ся-прус-ця й Австрія віддали перевагу ворожий до Росії нейтралітет.
Крах зовнішньополітичних розрахунків царату напередодні Кримської війни багато в чому порозумівався особистими якостями пануючи і його міністра. Микола І вирішував дипломати-ческие задачі самовпевнене і необачно, а застерегти і протверезити його було комусь. Його міністром закордонних справ беззмінно був граф Карл Васильович Нессельроде-человек без роду і племені. Головне, це був людину без власного обличчя. Весь зміст свого життя і діяльності він бачив у тім, щоб угадувати, куди схиляється воля пануючи, і спішно забігати вперед у необхідному напрямку. Зате він і просидів у кріслі міністра закордонних справ останні 10 років царювання Олександра Й і всі 30 років царювання Миколи І. Зрозуміло, такий міністр не міг ні підказати царю своє, ні виправити царське рішення.
Царат не розібрався в хитросплетеннях європейської політики. Але головне було не в цьому. Головне полягало в тім, що ні паную, ні його дипломатам і генералам недоступно було розуміння тих економічних зрушень, що відбулися в Європі за 30-40-і роки. Усе це час не тільки в Англії, але і у Франції, і навіть в Австрії і Пруссії капіталізм неухильно йшов вперед і, підсилюючи економічний потенціал держав, розвивав їхні апетити до нових ринків, джерелам сировини, сферам впливу. За таких умов західні держави, що охоче співробітничали з царатом політично в боротьбі з революцією, не хотіли ні співробітничати з ним, ні, тим більше, зазнати шкоди від нього в поділі ринків. Навпаки, що росте активність царату в районах, де вони самі сподівалися поживиться, підсилювала їхню протидію Росії.
Причини Кримської війни
Причини Кримської війни коренилися головним чином саме в зіткненні колоніальних інтересів Росії й Англії, а також Росії і Франції, почасти Росії й Австрії на Близькому Схід і Балканах. І Англія в союзі з Францією, і Росія прагнули в Кримській війні до однакової мети, тобто до панування в зазначених районах, хоча і різних шляхах: Англія і Франція, яким вигідно було мати в особі Туреччини постійна противага і погрозу Росії, воліли закабалити Турецьку імперію, тоді як Росія хотіла знищити її. Туреччина, у свою чергу, переслідувала давню мету отторгнуть від Росії Крим і Кавказ. Словом, Кримська війна була загарбницької, грабіжницької з боку всех. її учасників.
Найближчим приводом до війни послужила суперечка між католицьким і православним духівництвом про так званих "святі місця" у Єрусалимі, тобто про тім, у чиїм веденні повинний знаходитися "труна Господень" і кому лагодити купол Віфлеємського храму, де, по переказі, народився Ісусе Христос.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Кримська війна 1853-1856 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок