Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Великобританія після другої світової війни

Великобританія після другої світової війни

Назва:
Великобританія після другої світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
Великобританія після другої світової війни


Наслідки війни для Англії. Внутрішня та зовнішня політика лейбористів
Друга світова війна для Англії була тріумфом і трагедією. З одного боку, Англія була з числі переможців, а з другого, — перелога виявилася "пірровою". Англія втратила 25% національно-го багатства, 30% торгового флоту, зовнішній борг складав 3,335 млрд.ф.с. Послабили сь зв'язки з колоніями В 1947 р. експорт США в британські колонії на 70% перевищував англійський.
Однак післявоєнна відбудова йшла досить швидко. Ріст вироб-ництва складав не менше 6% на рік. Уже в 1947 р. Англія досягла довоєнного рівня виробництва. її доля в промисловому виробництві капіталістичного світу склала 11,9%. Швидкій післявоєнній відбудові сприяло оновлення основного капіталу, значні військові витрати. Про-те успіхи визначилися лише в нових галузях А хронічний дефіцит платіжного балансу та часті фінансові кризи (1947, 1949, 1951 рр.) дуже скоро змусили вдатися до системи державного регулювання економіки.
На виборах 1945 р. перемогла лейбористська партія, котра на-раховувала в той час 3 млн. осіб, причому 80% всіє чисельності давали колективні члени — тред-юніони (профспілки). Лейбористи прийшли до влади під лозунгами націоналізації, житлового будівни-цтва, відміни закону 1927 р., котрий обмежував профспілкову діяль-ність, збереження союзу з країнами антигітлерівської коаліції. В пропа-гандистській діяльності лейбористи використали також популярний тоді лозунг переростання капіталізму в соціалізм шляхом реформ. Прем'єр-міністром став К.Еттлі. А герой війни, не тільки знаменитий,
але й великий політик, як тільки минув час "національної кризи", пе-рестав бути главою уряду. Чому так? Невдячність співвітчизників Черчілля? Мабуть, головна причина була в тому, що англійці праг-нули перемін в економіці та політиці.
В 1945-1947 рр,, виконуючи програму "Обличчям до майбут-нього", лейбористи націоналізували Англійський банк, вугільну та газову промисловість, ряд електростанцій, окремі авіакомпанії. В 1950-1951 рр. були націоналізовані також сталеплавильні заводи. Власникам виплачено 2,5 млрд.ф.с. Часткова націоналізація, в ос-новному сировинних галузей, відповідала лейбористській концепції демократичного соціалізму, яка передбачала існування змішаної при-ватио-державної економіки. Уже в 1949 р. лейбористи заявили, що «історична місій- соціалізму завершена». Вона виразилась в наці-оналізації та широкому використанні чинників ДМК.
Програма лейбористської партії "Обличчям до майбутнього" частково була виконана. Характерним наслідком націоналізаторсь-кої діяльності лейбористів наприкінці 40-х років було те, що полови-на валового національного продукту на початку 60-х років приходи-лось на долю держави (в основному сировина, енергія, виробни-цтво напівфабрикатів, а виробництво готової продукції було спра-вою приватного підприємництва). Також половина всіх капіталов-кладень припадала на долю держави. В 1946 р. відмінено закон 1927 р.. урізано права палати лордів, частково виконано обіцянки по жит-ловому будівництву, розширена допомога по безробіттю. Ці заходи у 1949 р. дещо підірвала девальвація фунта стерлінгів на 30,5%.
Після Другої світової війни почався розпад Британської колоніа-льної імперії. Політика метрополії щодо визнання права колоній на незалежність існувала в двох вимірах. Якщо виявлялося, що ту чи іншу колонію не вдасться втримати в існуючому стані, то надання території статусу домініона чи повної незалежності оголошувалося як акт милосердя та великодушності з боку британської корони. Так в 1947 р. стався поділ на домініони Індостану (Індійський Союз та Пакистан), в 1948 р. права домініона отримав Цейлон, незалежною стала Бірма. Тим часом в Африці {Уганда, Кенія, Золотий Берег, Нігерія), Азії (Малайя) англійці вдалися до воєн з метою збереження колоніальних володінь.
Водночас Англія намагалася повернутися до своєї традиційної по літики на європейському континенті — ролі арбітра. Однак ситуація в : Європі та світі змінилася настільки, що Британії довелось визнати ке-рівну роль США.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Великобританія після другої світової війни

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок