Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Англія у ХVІ – на початку ХVІІ ст.

Загрузка...

Англія у ХVІ – на початку ХVІІ ст.

Назва:
Англія у ХVІ – на початку ХVІІ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,97 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Англія у ХVІ – на початку ХVІІ ст.


Соціально-економічний розвиток у ХVІ ст.: а) поширення капіталістичної мануфактури; б) ріст вівчарства і обгородження селянських наділів; в) англійські торгові компанії другої половини ХVІ ст.; г) “криваве законодавство” проти експропрійованих. Реформація в Англії. Утвердження англіканської церкви. Основні напрями колоніальної політики Англії. Особливості англійського абсолютизму.
В Англії ХVІ ст. – час мануфактур, аграрного перевороту, заснування колоній. У цьому сприяли: високий рівень господарського розвитку, нові форми власності, зближення нижчих верств – рицарів і джентрі з купецтвом, політична централізація, великі географічні відкриття.
У ХVІ ст. суконне виробництво було основним в містах і селах. Створювались місцеві промислові центри, які спеціалізувались на певних видах. Широкі й тонкі сукна – на південному заході і в центрі – Уімпшир, Сомерсет, Глостер, Оксфорд. На сході Англії – камвольні тканини, бумазея, каразея, байка (Норфолк, Сеффолк, Ессекс, Кент). На півночі – грубі шерстяні тканини.
Вже в ХV ст. укладом тих міст, де були цехові обмеження – Ковентрі, Йорк, Лейстер. Причиною був бурхливий розвиток сукноробства в селах і містечках. У графстві Девоншир сільські ремісники повинні були продавати свої вироби лише на ринку м. Екзетера; в Норфолку сукно і пряжу можна було купляти лише в Норічі, в Лондоні був створений критий ринок у Блейкулл-Холл для всіх торгових операцій.
Виросли нові міста – Лавенхем, Касл-Камб, Степлтон. Сюди йшли цехові майстри.
У ХVІ ст. шерстяні тканини вироблялись і в цехах і на підприємствах-мануфактурах. У ХVІ ст. був виданий ряд статутів, що обмежували права ремісничих гільдій, зокрема пунктів про учнівство. У 20-і рр. ХVІ ст. посилилась диференціація всередині гільдій. Підмайстри намагались працювати самостійно, переселялись у приміські села, таємно брали замовлення. Багаті суконщики порушували цехові правила – брали найманих робітників.
Державне законодавство встановлювало максимум заробітної плати. Одним з актів вона встановлювалась 4 пенси на день. За порушення плати – штраф і тюрма.
У ХVІ ст. – революція цін в Європі. У 1663 р. була введена нова шкала розцінок. Інтереси робітників не враховувались. Ціни на пшеницю зросли у 3-4 рази, а плата була 6-9 пенсів на день з їжею. В селах – ще менше.
Розвитку мануфактур в Англії сприяв зв‘язок з Реформацією: в руки міських властей і суконщиків переходили приміщення аббатств і монастирів. Лише в Оснейському аббатстві біля Оксфорда суконщик Стамп збирався зайняти по виробітку сукна 2000 чол.
Міські ради Лейстера, Лінкольна, Конвентрі та ін. відпускали кошти на організацію суконних мануфактур, прагнучи пристосувати для цього будь-які приміщення.
У ХVІ ст. місцем розміщення позацехового ремесла стало село. Ця форма охопила процес виготовлення пряжі. Половина сукон в Імпширі, Глостері, Сомерсеті була з пряжі, купленої у “неорганізованих” сільських прядильщиків.
Другою формою розвитку позацехової суконної промисловості була роздача скупщиками сировини. Часто купець давав не лише сировину, але й верстати. У цих випадках дрібний ремісник цілком залежав від замовника. Часто багаті вівчарі ставали суконщиками-підприємцями.
Суконщики нерідко будували будинки для бідних, щоб використовувати їх як дешеву робочу силу. Число робітників в таких домах було до 60 чоловік.
Централізованих мануфактур було мало. Конкуренція мануфактурного виробництва розоряла цехи і дрібних самостійних майстрів.
У ХVІ ст. в Англії відбувається процес первісного нагромадження. Ціни на вовну зростали. Вівчарство ставало дедалі вигіднішим, ніж землеробство. Лорди почали перетворювати свої землі в пасовиська. Вони захоплювали общинні угіддя. Ці землі обгороджували. Це підривало уклад села. У ХVІ ст. були ще й селяни-фрігольдери, з яких вийшли фермери. Більшість же – копігольдери – спадкові землевласники. Вони платили лордам грошову ренту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Англія у ХVІ – на початку ХVІІ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок