Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ВІДНОСИНИ США І НІМЕЧЧИНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТАВЛЕННЯ ДЖ. БУША-СТ. ДО ПРОБЛЕМИ ОБ'ЄДНАННЯ ФРН ТА НДР (1989-1990 РР.)

ВІДНОСИНИ США І НІМЕЧЧИНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТАВЛЕННЯ ДЖ. БУША-СТ. ДО ПРОБЛЕМИ ОБ'ЄДНАННЯ ФРН ТА НДР (1989-1990 РР.)

Назва:
ВІДНОСИНИ США І НІМЕЧЧИНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТАВЛЕННЯ ДЖ. БУША-СТ. ДО ПРОБЛЕМИ ОБ'ЄДНАННЯ ФРН ТА НДР (1989-1990 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,31 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Л. В. Коваленко
ВІДНОСИНИ США І НІМЕЧЧИНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТАВЛЕННЯ ДЖ. БУША-СТ. ДО ПРОБЛЕМИ ОБ'ЄДНАННЯ ФРН ТА НДР
(1989-1990 РР.)
Стрімке зближення ФРН та НДР на рубежі останнього десятиліття XX ст. поставило на порядок денний питання політико-дипломатичного врегулювання зовнішніх аспектів об'єднання Німеччини, зміни позицій німецьких держав, країн-переможниць в Другій світовій війні. Важливість забезпечення майбутньої безпеки в Європі, економічного та політичного співробітництва сприяли невтомній увазі світової спільноти щодо плину подій в цьому регіоні, зміні власних зовнішньополітичних курсів.
Розглядаючи процес вивчення даних проблем в сучасній українській історичній науці, хотілося б відмітити наявність корпусу робіт, присвячених загальним питанням об'єднання Німеччини (серед яких праці Грабарчука Г.О. [1], Кудряченка А.І. [2], Мартинова А.Ю. [3], Харченка І.І. [4] та ін.). Проте, зовнішній бік проблеми єднання ФРН та НДР досі залишається поза полем зору фахівців.
Певні здобутки отримані в сфері дослідження розвитку політики США щодо Німеччини (в рамках дослідження східноєвропейської політики Сполучених Штатів в дисертаційних дослідженнях Бессонової М.М. [5], Гончар Ю.Б. [6], Турчака Н.І. [7] тощо). Винятком в даному відношенні є наукова праця Лакішика Д.М., яка відкрила в українській історіографії спеціалізоване вивчення зовнішньополітичної сторони об' єднання Німеччини, звертаючи увагу на американо-німецькі відносини 80 - 90-х років XX ст. [8].
За умов недостатнього висвітлення питання розробки офіційної політики адміністрації США щодо об' єднання Німеччини, її впливу на трансформацію німецького курсу автор даної статті вважає за потрібне зробити спробу знайти відповіді на наступі запитання: коли розпочався розгляд проблеми об'єднання Німеччини в Білому домі, наскільки розходилось бачення векторів об'єднувального процесу між Бонном та Вашингтоном, яку позицію щодо членства об' єднаної Німеччини в НАТО та вирішення „кордонних питань" займав президент США Джордж Буш-ст.
Виникнення проблеми об' єднання Німеччини на порядку денному США вітчизняні дослідники в багатьох випадках починають відраховувати від подій осені 1989 р. (з моменту падіння Берлінської стіни 9 листопада 1989 р. або виступу Гельмута Коля з програмою „10 пунктів" 28 листопада 1989 р.) і пов'язують зі значним здивуванням американської адміністрації подіям в Європі [4, с.150]. На думку ж німецького історика Олександра фон Плато, як і директора європейського відділу Ради національної безпеки США Роберта Хатчінгса, вже в березні 1989 р. у Вашингтоні була випрацювана по відношенню до Європи і Німеччини нова політична концепція, в якій ключову роль відігравало питання об' єднання Німеччини [9, с.14; 10, с.92]. Розроблений Радою національної безпеки США проект передбачав, що „вищим пріоритетом американської політики в Європі повинна стати доля ФРН...[Метою американської політики мало стати] припинення розділу континенту шляхом відстоювання єдиних цінностей... неможливо уявити собі майбутню Європу поза позиції щодо „німецького питання" [9, с.15].
Проявом нової політики може бути і декілька виступів президента Джорджа Буша. Звернімося до документів. Так, після виступу на зустрічі НАТО в Брюсселі 30 травня 1989 р., в комюніке якого було зазначено, що „засобом досягнення тривалого миру є подолання неприродного поділу Європи і особливо Німеччини" [11], Дж.Буш під час виступу в Майнці продовжив подібний курс і запропонував новий статус американо-німецьких відносин - „партнери в лідерстві" (що, на нашу думку, стало пізніше однією з причин ускладнення відносин США з Великобританією і негативного ставлення останньої до об'єднання Німеччини). „Холодна війна розпочалася з поділу Європи і може бути закінченою, коли поділ Європи буде завершений... Ми прагнемо самовизначення Німеччини і всієї Східної Європи. Дозвольте Берліну бути наступним!" [12, с.93-94].
Свідченнями того, що Дж.Буш рано почав говорити про можливості об'єднання Німеччини є і його обговорення з держсекретарем Джеймсом Бейкером (17 травня 1989 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ВІДНОСИНИ США І НІМЕЧЧИНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТАВЛЕННЯ ДЖ. БУША-СТ. ДО ПРОБЛЕМИ ОБ'ЄДНАННЯ ФРН ТА НДР (1989-1990 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок