Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> РОБЕРТ ХАТЧІНГС. АМЕРИКАНСЬКА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЗАВЕРШЕННЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ: ПОГЛЯД "ЗСЕРЕДИНИ" НА АМЕРИКАНСЬКУ ПОЛІТИКУ В ЄВРОПІ У 1989-1992 рр. - Вашингтон, 1998. - 456 с.

РОБЕРТ ХАТЧІНГС. АМЕРИКАНСЬКА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЗАВЕРШЕННЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ: ПОГЛЯД "ЗСЕРЕДИНИ" НА АМЕРИКАНСЬКУ ПОЛІТИКУ В ЄВРОПІ У 1989-1992 рр. - Вашингтон, 1998. - 456 с.

Назва:
РОБЕРТ ХАТЧІНГС. АМЕРИКАНСЬКА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЗАВЕРШЕННЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ: ПОГЛЯД "ЗСЕРЕДИНИ" НА АМЕРИКАНСЬКУ ПОЛІТИКУ В ЄВРОПІ У 1989-1992 рр. - Вашингтон, 1998. - 456 с.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РОБЕРТ ХАТЧІНГС. АМЕРИКАНСЬКА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЗАВЕРШЕННЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ: ПОГЛЯД "ЗСЕРЕДИНИ" НА АМЕРИКАНСЬКУ ПОЛІТИКУ В ЄВРОПІ У 1989-1992 рр. - Вашингтон, 1998. - 456 с.
Події 1989-1991 рр. істотно змінили систему міжнародних відносин, що склалася після Другої світової війни. Науковий інтерес до цього періоду почав реалізовуватися через низку праць тільки з другої половини 1990-х років. Серед них є роботи, присвячені аналізу причин та перебігу подій антитоталітарних революцій 1989 р. у Східній Європі, економічній кризі країн колишнього соціалістичного табору, розпаду СРСР тощо. Особливу увагу привертають роботи, що вивчають трансформацію системи міжнародних відносин та зміни у зовнішній політиці провідних держав світу.
Серед робіт, в яких було зроблено спробу проаналізувати реакцію США на вищеозначені процеси, є праця Роберта Хатчінгса "Американська дипломатія та завершення холодної війни: погляд "зсередини" на американську політику в Європі у 1989-1992 рр.". Вона привертає особливу увагу до себе тим, що її автор у 1989-1992 рр. був директором європейського відділу Ради національної безпеки США. Цінність дослідження полягає у тому, що Р. Хатчінгс безпосередньо брав участь у розробці та втіленні американських зовнішньополітичних рішень, співпрацював з тогочасним президентом США Дж. Бушем- старшим, держсекретарем Дж. Бейкером, радником з питань національної безпеки Бр. Скоукрофтом та ін.
За твердженням самого автора, під час написання роботи він зіткнувся з певними труднощами, характерними для написання так званої "immediate history" - "поточної історії". Першу проблему Р. Хатчінгс визначив як відсутність можливості подивитися на висвітлюванні процеси в історичній перспективі. Друга проблема полягала в інтерпретації та співставленні використаних джерел, бо дослідження автора базується на різноманітних за своїм походженням та характером документах як американської, так і східноєвропейської та радянської дипломатії [Р. XIV]. Окрім того, робота ускладнювалася тим, що певна частина американських документів, доступних автору на час написання книги, ще була закритою, тому не могла бути опублікованою. Р. Хатчінгс також відзначив суб'єктивний характер своєї праці та намагання у ретроспективі самовиправдатися та раціонально пояснити ті дії, в яких він, як офіційна особа, був безпосереднім учасником [Р. XV].
У цілому дослідження присвячене подіям, що знаменували собою завершення глобального протистояння, яке увійшло в історію та історіографію як "холодна війна". У назві роботи автор визначив географічні рамки, в яких він вивчає реалізацію американської дипломатії - "Європа", проте, найбільше уваги приділяється її східноєвропейському регіону.
Як це можна побачити з назви роботи, хронологічні рамки завершення "холодної війни" автор не пов'язує з однією чітко визначеною датою і подає як період 1989-1992 рр. У цей проміжок часу основними віхами, які зумовили весь подальший розвиток світової системи міжнародних відносин, на думку Р. Хатчінгса, були: (1) повалення комуністичних режимів восени-взимку 1989 р. у Польщі, Угорщині, Східній Німеччині, Чехословаччині, Болгарії, Румунії; (2) возз'єднання Німеччини; (3) розпад СРСР [Р. 1]. Окрім цього, автор вважає, що завершення "холодної війни" було кульмінацією процесу розпаду імперій, що характеризувало в цілому ХХ століття.
У вступі до своєї роботи американський дослідник одразу ж відзначає, що всі ці події були викликані не діяльністю США у регіоні, а героїчними зусиллями лідерів демократичної опозиції країн Центральної та Східної Європи та причинами, які глибоко корінилися в історії регіону. Проте, важливу роль Сполучених Штатів у подіях того часу він вбачає у тому, що післявоєнний розділ Європи та розпад радянської імперії мали мирний характер [Р. 2]. Саме в такому контексті - активна участь та важлива роль США у становленні нової системи міжнародних відносин - подається аналіз подій 1989-1992 рр.
Як уже відзначалося, найбільше уваги приділяється східноєвропейському регіону, якому присвячені окремі розділи: "Революції 1989 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РОБЕРТ ХАТЧІНГС. АМЕРИКАНСЬКА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЗАВЕРШЕННЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ: ПОГЛЯД "ЗСЕРЕДИНИ" НА АМЕРИКАНСЬКУ ПОЛІТИКУ В ЄВРОПІ У 1989-1992 рр. - Вашингтон, 1998. - 456 с.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок