Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Політичний план у Німеччині у 20-30 р. Боротьба політичних партій. Фашистка ідеологія і фашистка програма

Політичний план у Німеччині у 20-30 р. Боротьба політичних партій. Фашистка ідеологія і фашистка програма

Назва:
Політичний план у Німеччині у 20-30 р. Боротьба політичних партій. Фашистка ідеологія і фашистка програма
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,03 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЗМІСТ
Політичний план у Німеччині у 20-30 р. Боротьба політичних партій. Фашистка ідеологія і фашистка програма
Спроби насильницького захвату влади. Пивний путч 1923 р
Виборча війна за парламент. Монополії та НСДРП
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Політичний план у Німеччині у 20-30 р. Боротьба політичних партій. Фашистка ідеологія фашистка програма
Виникненню та подальшому розповсюдженню нацизму сприяв ряд політичних та економічних обставин, що склалися в Німеччині після Першої світової війни.
Втрата стратегічних промислових районів, ті реструктуризація воєнної промисловості та ар-мії, необхідність виплати контрибуцій та інші фактори призвели до соціального та економічного розбалансування, наслідками якого стали безробіття, інфляція та зниження рівня життя громадян. Невдоволення існуючим станови-щем поглиблювалось також психологічними чинниками: Німеччина визнавалась головним винуватцем війни; населення втратило довіру до уряду; відбулося падіння авторитету держави в очах громадян; внаслідок постійного міжнародного контролю громадяни втратили почуття господарів та власної значимості. Таким чином, вище перераховані фактори під-готували ґрунт для успішної діяльності екстре-містських рухів.
Поруч з існуючими ще з кінця XIX ст. численними партіями расистського і пангер-манського ґатунку, що ввійшли в історію Німеччини під збірним терміном "фьолькіше" виник ряд нових націоналістичних політичних організацій, військових і напіввійськових сою-зів. Їх нараховувалось близько сімдесяти. Всі вони проповідували схожу "народну" ідеоло-гію, засновану на екстремістській базі расист-ського націоналізму, який розповсюдився про-тягом року після закінчення Першої світової війни і розцвів у різко контрреволюційній атмосфері, що панувала в Німеччині, а особ-ливо в Баварії. Однією з таких організацій "фьолькіше" була нацистська партія, створена 5 січня 1919 р. в Мюнхені. Вона називалась Німецькою Робітничою Партією, а в лютому 1920 р. змінила назву на Націонал-соціаліс-тичну німецьку робітничу партію — НСДАП.
Історики не одностайні у питанні періоди-зації історії націонал-соціалістичної партії. Деякі виділяють два періоди:
1. Від виникнення нацистської партії в 1919 р. до приходу Гітлера до влади в 1933 р.
2. Від встановлення нацистської диктатури в 1933 р. до розгрому нацизму в 1945 р.
Інші вважають необхідним встановити три періоди:
1. Від виникнення нацистської партії до гітле-рівського путчу в Мюнхені.
2. Від відновлення її діяльності в 1925 р. до при-ходу до влади в 1933 р.
3. У 1933 р. до розгрому гітлерівської Німеччи-ни.
Прихильники цього підходу відмічають, що якщо до 1923 р. тактика нацистів полягала в тому, щоб за допомогою збройного державного повороту встановити нацистську диктатуру то після провалу путчу 1923 р. нацистська партія була вимушена змінити свою тактику, пристосовуючи її до легальних умов, обме-жених рамками Веймарської конституції.
НРП виникла у Мюнхені в результаті злиття двох малочисельних політичних організацій — Вільного німецького комітету боротьби за німецький мир і Політичного робітничого гуртка. Перша організація була створена в березні 1918 р. А. Дрекслером для боротьби з профспілками, друга — журна-лістом К. Харрером і була філіалом таємної організації "фьолькіше" — Товариства Туле.
НРП нараховувала в той час 40 чоловік та складалась із представників середніх прошар-ків. Восени 1919 р. в неї вступили офіцери, унтер-офіцери і солдати. Серед них були єфрейтор А. Гітлер, капітан Е. Рем та ін.
У керівництво НРП входили К. Харрер, А. Дрекслер, Д. Еккард; незабаром до них приєднались Г. Ессер і А. Гітлер.
24 лютого 1920 р. в пивній "Юфбройхауз" відбулись перші масові збори (2 тис. чол.). То-ді було проголошено програму партії, яка скла-далася з 25 пунктів, її розробив Гітлер разом з Федером та Дрекслером. У програмі були на-явні такі пункти, як боротьба проти "процент-ного рабства"; обіцянка землі — селянам; участь у прибутках підприємств — робітникам; знищення універсальних магазинів і позбав-лення від конкурентів-євреїв — дрібним тор-говцям і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Політичний план у Німеччині у 20-30 р. Боротьба політичних партій. Фашистка ідеологія і фашистка програма

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок