Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> План відбудови Європи після ІІ світової війни

Загрузка...

План відбудови Європи після ІІ світової війни

Назва:
План відбудови Європи після ІІ світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,52 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“План відбудови Європи після ІІ світової війни”


ПЛАН
1. Наслідки війни для економіки Європи, перші спроби відбудови Європи
2. Впровадження плану Маршалла
3. Формування європейський економічних товариств
Висновки
Список використаної літератури
1. Наслідки війни для економіки Європи,
перші спроби відбудови Європи
Наслідком війни і великим кроком на шляху до відновлення індустріального світового господарства стали міжнародні валютні угоди, підписані у 1944 році представниками 44 країн в американському місті Бреттон-Вудсі.
Для країн – учасниць Бреттон-Вудської системи була введена система, що коригувала фіксовані курси валют. Курс валют фіксувався на рівні, що дозволяв країнам реалізувати свої програми розвитку. Якщо через деякий час не вдавалося призвести рівноважні курси до фіксованих, фіксований курс корегувався. Курси валют були прив’язані до долара США, долар – до золота і вільно на нього обмінювався. Проте при різних темпах економічного розвитку країн – учасниць було тяжко підтримати систему жорстких курсів, що призвело у кінцевому рахунку до обмеження світової торгівлі.
Тоді ж, у 1944 році, у Бреттон-Вудсі був створений Міжнародний Валютний Фонд (МВФ), який почав функціонування з 1947 року. Офіційною метою МВФ є сприяння розвитку міжнародної торгівлі і валютного співробітництва шляхом встановлення норм регулювання валютних курсів і контролю за їхнім дотриманням, надання державам – учасницям коштів в іноземній валюті для вирівнювання платіжних балансів.
До початку 1947 року в Європі склалася дуже неспокійна ситуація. Значні руйнації військового часу, величезна заборгованість, що перевищила 7 мрд доларів, холодна зима, апатія значної частини населення призвели до голоду і нових потрясінь. Комуністи Франції та Італії, які активно брали участь в опорі нацистам, істотно посилили свої позиції. Вони отримали значну частину голосів на виборах до місцевої влади і цілком могли перемогти на національних виборах. Червона армія окупувала Східну Європу і здавалося була готова вирушити на Західну.
З іншого боку була досить розвинена ринкова інфраструктура, багаті традиції підприємництва щ не були забуті, робоча сила не втратила кваліфікацію, а буржуазні цінності, засновані на „спущеності” приватної власності, глибоко укоренилися в психології значної частини населення. Для відновлення економічного росту потрібен був зовнішній імпульс – одночасне вливання в економіку матеріальних і фінансових ресурсів, що не тільки б дозволило запустити економічний механізм, а й відновило б психологічні сили європейських націй. Здійснити таке вливання на той період могли лише США.
Попередницею „Плану Маршалла” була „Доктрина Трумена”, прийнята у березні 1947 року, котра передбачала надання економічної допомоги Туреччині, Греції та пізніше Італії. „Доктрина Трумена” стала відповіддю на прихід до влади комуністів у Східній Європі. Греція, у якій йшла громадянська війна, і Туреччина також були під тиском СРСР, але після отримання допомоги, комуністи у цих країнах програли вибори.
2. Впровадження плану Маршалла
П'ятдесят років тому, коли Європа лежала в руїнах, її уряди перебували на межі банкрутства, а мільйони європейців потерпа-ли від голоду і спостерігали, як на континент насувається "холод-на війна", Сполучені Штати започаткували справу історичної ваги.
З трибуни Гарвардського університету державний секретар Джордж Маршалл 5 червня 1947 p. проголосив те, що увійшло в історію під назвою план Маршалла. Мета плану полягала у вико-ристанні американських ресурсів та європейського ноу-хау для відбудови європейської економіки, усуненні загрози голоду та за-хисту країн, що опинилися під загрозою комуністичного наступу.
Кремль не забарився затаврувати план як акт імперіалізму, спрямований на поневолення Європи. Дехто у Західній Європі був переконаний, що нова американська ініціатива є не більш ніж цинічною спробою відкрити європейський ринок для амери-канського експорту і, можливо, здобути контроль над європейськими справами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: План відбудови Європи після ІІ світової війни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок