Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Польща ІХ-ХV ст.

Польща ІХ-ХV ст.

Назва:
Польща ІХ-ХV ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Польща ІХ-ХV ст.


План
1. Утворення польської держави
2. Анжуйськая династія
3. Ягелони


Вступ
До IX с на польських землях мешкали численні слов'янські племена, і хоча вони жили відособленими общинами, їх зближували вірування, звичаї, мова, методи обробки землі і характер ведення торгівлі. Все це полегшило їх об'єднання під владою правителів держави полян.
Колискою полян вважаються землі в басейні річки Варти, а їх центром - місто Гнезно.
Приблизно з середини IХ с. полянами правили потомствені князі з роду Пястов, що дали почало Пястовськой династії, родоначальником якої вважається Пясторач.
В Малій Польщі існувала держава Віслян на чолі з легендарним королем Краком.
Першим історично достовірним князем полян був Мешко. В 966 р. в Гнезно відбулося хрещення Мешко і його наближених.
Спадкоємцем Мешко став його старший син Болеслав, що прозвав згодом Хоробрим. В 1025 р. він був коронований на короля Польщі.


 
1. Утворення польської держави
При Мешко II, вибраним Болеславом Хоробрим приймачем, монархія випробувала кризу, але син Мешко Казимир відновив державу. За заслуги в справі відновлення країни князя назвали Казимир Обновітель.
Болеслав Смелий, наступник Казимира Обновітеля, пішов по стопах свого великого прадіда Болеслава Хороброго і став проводити активну зовнішню політику. З відома тата Болеслав Сміливий коронувався королівською короною в 1076 р. і отримав згоду на відновлення Гнезненського архиепископства.
При приймачах Болеслава Сміливого йшла постійна боротьба Польщі з Німецькою імперією. Помітну роль тут зіграв князь Болеслав Крівоустий.
Прагнучи уберегти своїх синів від братовбивчих воєн, що випали на його частку, цей князь незадовго до смерті в 1138 р. розділив державу на долі і встановив принципи спадкоємства верховної влади.
При перших Пястах відбулося міцне об'єднання польських земель, хоча протікало ого не без труднощів, оскільки межі центральноєвропейських держав у той час тільки ще складалися. І тому яблуком розбрату часто ставали багато прикордонних територій: на Силезію, наприклад, пред'являла свої права Чехія; Червенськіє міста були предметом суперечки з Київською Руссю, Західне Помор'я - з імперією.
Проте основну боротьбу Польща вела за своє незалежне положення в Європі, і в цьому плані найсерйознішою загрозою були спроби імперії нав'язати своє верховенство. Першим Пястам вдалося відстояти незалежність держави; завдяки таким коронованим правителям, як Болеслав Хоробрий, затвердилася традиція Королівства Польського, пам'ять про яке в епоху феодальної роздробленості об'єднувала народ.
При перших Пястах зародилася свідомість єдності, обумовленої спільністю походження, звичаїв мови і держави. Відбувалося також розділення населення на соціальні групи, що було пов'язане із земельними тими, що подарували з боку верховного правителя. Складалися, з одного боку, стани лицарів і крупних феодалів (знать), виникали обширні церковні володіння; з другого боку, відбувався процес поступового закабалення селян, що потрапляли у все велику залежність від землевласників. Разом з вільними общинниками і залежним селянством з'явилася категорія так званих приписних, тобто людей, які не могли кинути землю володаря. Бо були прикріплені до неї відповідними документами. Все більше ставали майнові і правові відмінності між різними категоріями селян, що згодом привело до глибокого розшарування польського села.
Із смертю сина Казимира Лешека Білого, що намагався затвердити свою владу над іншими князями в Польщі закінчився період централізованого правління.
Двохсотрічний період феодальної роздробленості був часом великих змін. Обмеження правомочності короля привело до упадку патримоніальної монархії, а також до формування самостійних суспільних груп, тобто станів. Християнство, яке, з одного боку, несло з собою загальні, універсальні цінності, з іншою, переймало відвічно польські елементи. Сприяло збагаченню
польської культури, будучи разом з тим її невід'ємною і важливою складовою частиною. Розвивалася національна самосвідомість, все тісніше об'єднуюче поляків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Польща ІХ-ХV ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок