Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Окупація Німеччиною північної і західної Європи

Окупація Німеччиною північної і західної Європи

Назва:
Окупація Німеччиною північної і західної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Окупація Німеччиною північної і західної Європи


Війна Англії проти Німеччини, як ми уже відзначали, почалась 3 вересня 1939 р. Перша бойова операція англійських військових літаків була здійснена 4 вересня. Вони бомбардували німецькі кораблі, що стояли на рейді в районі Кіля. З 29 літаків, які брали участь в операції, сім не вернулися на базу. Англія в цей час не бажала вступати з Німеччиною в бойові дії на території Польщі, обмежившись “рейдами правди” над територією Німеччини. Мільйони листівок було скинуто англійською авіацією над Німеччиною в надії, що німці, дізнавшись про злочини свого керівництва, відсторонять його від влади. Однак нічого такого в Німеччині не відбулось.
Головним стратегічним завданням з точки зору англійського керівництва було організація оборони своєї території, особливо збереження військово-морського флоту.
На території континентальної Європи війна набирала оборонного характеру, як і в Англії. Британський експедиційний корпус чисельністю в 152 тис. солдатів і офіцерів, 9400 військовослужбовців військово-повітря-них сил, 24 тис. автомобілів, 36 тис. т боєприпасів, 25 тис. т пального і близько 60 тис. мороженого м’яса були перекинуті на Західний фронт. Проте він ніяких активних дій не здійснював.
Тим часом Німеччина, окупувавши Польщу, одразу ж перекинула значні воєнні сили на Захід, довела там чисельність своїх військ до 100 дивізій.
Франція, як і Англія, вибрала оборонну тактику, уздовж кордону з Німеччиною будувалися доти і дзоти, ставились загорожі з колючого дроту і т. д. Авіація здійснювала лише розвідувальні польоти. Французькі і англійські війська охороняли “лінію Мажіно”. Гітлер оцінив оголошення війни з боку Англії і Франції як символічний спротив. Наступним кроком з їх боку, вважав Гітлер, буде прийняття пропозиції про мир.
Між тим, Гітлер перш ніж приступити до активних бойових дій на Заході, з метою забезпечення своїх флангів і наступного удару по флангах противника, вирішив захопити Норвегію і Данію. Для цього був затверджений план під назвою “Навчання на Везері” для одночасного захоплення Данії і Норвегії. Для здіснення цієї операції німецьке командування виділило 140 тис. війська, близько 700 літаків і чимало одиниць військових кораблів.
Англія, дізнавшись про активність німецького флоту, 8 квітня 1940 р. поставила перші мінні загорожі в норвезьких водах.
Німеччина, плануючи захоплення Норвегії, вважала за необхідне з стратегічної точки зору закріпитися спочатку в Данії з тим, щоб використати її територію і аеродроми, перш за все, для підтримки своїх військ у Південній Норвегії. Воєнними діями німецьких військ у Данії керував генерал фон Каупіш. Вся робота по підготовці агресії проти Данії проводилась в обстановці великої секретності.
Суть плану окупації полягала в тому, що це мало бути здійснено в стислі строки і відносно невеликими військовими силами: не більше як двома дивізіями і однією бригадою. 9 квітня 1940 р. німецькі війська почали наступ на Данію з території Північного Шлезвігу. Чимало представників німецької національної меншини з ентузіазмом зустрічали німецькі війська, деякі з них вийшли на вулиці із зброєю в руках. Інші почали регулювати рух на дорогах і навіть конвоювати датських військовополонених.
Датчани практично не чинили опору окупантам, вони і не підозрювали про те, що це уже почалася війна. Важливе місце в німецькому плані відводилось стрімкому захопленню Копенгагена. Передбачалось в першу чергу захопити міську фортецю, радіостанцію. Саме з радіостанції належало оповістити про капітуляцію Данії. Цей план був виконаний блискавично. Датчани проявили повну неготовність до опору. Уже в 6 год.30 хв. уряд Данії капітулював. Німецькі війська взяли під контроль радіостанцію і головну пошту, німецькі спец підрозділи почали арешти підозрюваних осіб.
З датської сторони нараховувалось 36 вбитими і пораненими, з німецької сторони – приблизно 20. Темпи наступу німецької армії були такими стрімкими, що датчани попросту і не встигли зорієнтуватися у тому, що сталося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Окупація Німеччиною північної і західної Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок