Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Економічне і соціально-політичне становище Канади у міжвоєнний період

Економічне і соціально-політичне становище Канади у міжвоєнний період

Назва:
Економічне і соціально-політичне становище Канади у міжвоєнний період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Економічне і соціально-політичне становище Канади у міжвоєнний період


У роки Першої світової війни Канада, будучи домініоном Англії, брала участь у війні на боці держав Антанти. 400 тис. канадців воювали на Західному фронті. Англія широко використовувала поставки воєнних матеріалів та продуктів харчування з Канади.
У 1917-1920 рр. при владі знаходився коаліційний уряд (юніоністський) консерваторів і лібералів на чолі з Р. Борденом. Демобілізація солдатів з армії потребувала їх працевлаштування. Для виконання цього завдання в 1918 р. був утворений окремий департамент. Одночасно приймались заходи по розвитку охорони здоров’я, технічної освіти, допомоги безробітним та ін.
Канадська буржуазія виступала проти державного втручання в економічні справи. Однак крупні підприємці і Асоціація канадських промисловців висловились за продовження політики державно-монополістичного регулювання і в післявоєнний період. Як приклад цієї зацікавленості можемо навести націоналізацію залізниць, здійснену в 1921-1923 рр.
Суперництво англійського і американського капіталу в Канаді у післявоєнні роки було на користь США. У 1920 р. США обігнали Англію по обсягу капітальних вкладень в економіку Канади. Американські монополії створювали філії своїх монополій, купляли акції, домагались встановлення свого контролю над канадськими фірмами.
Франкомовне населення Канади протестувало проти втручання Канади у внутрішні справи Росії, виступало проти введення обов’язкової воєнної повинності. У Квебеці на цьому ґрунті відбулися зіткнення населення з військом.
Уряд Канади, який очолював Р. Борден, виступав за утвердження політики класової співпраці робітників і підприємців. Однак робітники чинили опір такій політиці. У 1918 р. профспілки і буржуа не змогли досягти компромісу з даного питання. За таких умов уряд видав закон, який забороняв страйки робітників. Але це не зупинило зростання робітничого руху.
У 1919 р. число страйкарів досягло 148,9 тис. чол. Наймасштабнішим був страйк металістів і будівельників у Вінніпезі. Страйк продовжувався майже 2 місяці. Страйкарі здійснювали свою владу в місті. Страйки солідарності відбулися по всій Канаді. Вимоги робітників про встановлення 8-годинного робочого дня, визнання профспілок були частково задоволені.
У 1919-1922 рр. відбулися страйки лісорубів, вантажників. На хвилі зростання страйкового руху зміцнив свої позиції профспілковий і робітничий конгрес Канади. Було помітним зростання чисельності членів профспілок, значно посилились ліві настрої у профспілковому русі. Звучали вимоги побудови профспілок не за цеховим, а за виробничим принципом. Спроби утворення лівого проф. об’єднання закінчились невдачею.
У той же час відбулось утворення католицької профспілки. У 1921 р. була утворена федерація католицьких робітників Канади. Вона висловилась за співпрацю робітників і капіталу, за відмову від страйкової боротьби і політичних дій.
Боротьба фермерів за свої права завершилась утворенням у 1919 р. в провінції Онтаріо фермерсько-робітничого уряду. У 1919 р. на основі фермерського руху була створена Національна прогресивна партія. Вона виступала за зниження цін на сільськогосподарські тарифи та зменшення закупівельних тарифів на товарні перевезення.
У 1920 р. Канада була охоплена економічною кризою. Виробництво промислової продукції скоротилось на 12%. 16% селян були безробітними. Поставки канадської пшениці в Європу майже припинилися. Це призвело до погіршення матеріального становища фермерів.
У 1921 р. в Канаді відбулися парламентські вибори. Перемогу здобули ліберали. Уряд очолив М. Кінг (1921-1926 рр.). Спроби М. Кінга маневрувати між фермерами Сходу і Заходу не дали очікуваного результату. На виборах 1926 р. ліберали потерпіли поразку. Між тим, утворена в 1918 р. Лейбористська партія стала на шлях парламентської боротьби за здійснення політичних реформ.
У 1921 р. в Канаді була створена Комуністична партія. Вона не мала великого впливу в робітничому русі. У 1922 р. вона сприяла утворенню Ліги профспілкового просвітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічне і соціально-політичне становище Канади у міжвоєнний період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок