Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Елінізм

Загрузка...

Елінізм

Назва:
Елінізм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
„Елінізм”


Народження грецької драми і театру пов'язане з обрядовими іграми, які присвячувалися богам-покровителям землеробства: Деметре, її дочці Корі, Діонісу. Такі обряди іноді перетворювалися на культову драму. Наприклад, в місті Ельовсине під час містерій (таїнств, на яких присутні лише присвячені) влаштовувалися ігри, під час яких зображалося одруження зевса і Деметри, викрадання Кори плутоном, поневіряння Деметри у пошуках дочки і повернення Кори на землю.
Діоніс (або Вакх) вважався богом творчих сил природи; пізніший він став богом виноробства, а потім богом поезії і театру. Символами Діоніса служили рослини, особливо виноградна лоза. Його часто зображали у вигляді бика або козла.
З обрядових ігор і пісень на честь Діоніса виросли три жанри старогрецької драми: трагедія, комедія і сатіровськая комедія (названа так по хору, що складався з сатирів). Трагедія відображала серйозну сторону діонісийського культу, комедія - карнавально-сатиричну. Сатіровськая драма представлялася середнім жанром. Веселий ігровий характер і щасливий кінець визначили її місце на святах на честь Діоніса: сатіровськую драму ставили як висновок до представлення трагедій.
Трагедія, по свідетельсьву Арістотеля, брала початок від заспівувачів дифірамба, комедія - від заспівувачів фалічних пісень, тобто пісень, в яких прославлялися сили природи, що плодоносять. До діалогу, який вели ці заспівувачі з хором, домішувалися елементи акторської гри, і міф як би оживав перед учасниками свята.
Грецька трагедія, як правило, брала сюжети з міфології, яка добре була відома кожному греку. Інтерес глядачів зосереджувався не на фабулі, а на трактуванні міфу автором, на тій суспільній і нравственой проблематиці, яка розверталася навколо всім відомих епізодів міфу. Використовуючи міфологічну оболонку, драматург відображав в трагедії сучасне йому суспільно-політичне життя, виказував свої етичні, філософські, релігійні переконання. Тому роль трагічних уявлень в суспільно-політичному і етичному вихованні громадян була величезна.
Вже в другій половині VI в. до н.е. трагедія досягла значного розвитку. Антична історія передає, що першим афінським трагічним поетом був Феспід (VI в. до н.е.). Перша постановка його трагедії (назва її невідома) відбулася весною 534 р. до н.е. на святі Великих Діонісій. Цей рік прийнято вважати роком народження світового театру.
Таким чином, рання грецька трагедія була своєрідним діалогом між актором і хором і формою нагадувала швидше кантану.
При цьому, хоча кількісно партія актора в первинній драмі була невелика, і головну роль виконував хор, саме актор з самої своєї появи став носієм дієвого, енергійного початку.

Публіцистика і політика в давньогрецькій комедії.

Виникла з аттічного комоса комедія V в. до н.е. була політичною за своїм змістом. Вона постійно піднімала питання політичного устрою, зовнішньої політики Афінської держави, питання виховання молоді, літературної боротьби і ін.
Злободенність стародавньої аттічної комедії усуглублялась тим, що в ній допускалася повна свобода в карикатурному зображенні окремих громадян, що виводяться до того ж під своїми справжніми іменами (поети Есхил, Софокл, Евріпід, Агафон, вождь афінської демократії Клеон, філософ Сократ і інші - у Арістофана). При цьому стародавня аттічна комедія створює звичайно образ не індивідуальний, а узагальнений, близький до маски народного комедійного театру. Наприклад, Сократ в "Хмарах" Арістофана наділений не рисами реального обличчя, але всіма властивостями ученого-шарлатана, однієї з улюблених масок народних карнавалів. Така комедія могла існувати тільки в умовах афінської рабовласницької демократії.
Драматург наблизив своїх героїв до дійсності; він, за свідченням Арістотеля, зображав людей такими, "які вони є". Персонажі його трагедій, залишаючись, як і у Есхила і Софокла, героями міфів, наділялися думками, прагненнями, пристрастями сучасних поету людей.
У ряді трагедій Евріпіда звучить критика релігійних вірувань і боги виявляються підступнішими, жорстокішими і мстивими, ніж люди.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Елінізм

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок