Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Польща

Польща

Назва:
Польща
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,61 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Історія зовнішньої політики засвідчує, що міжнародні системи мають певні етапи й цикли свого розвитку. Друга половина 1998 р. продемонструвала, що в розвитку системи стратегічного партнерства між Україною і Польщею (Республіка Польща – РП) намітився певний застій. Його ознаками стали відсутність елементів політики найбільшого сприяння у створюваному «Новому режимі перетинання українсько-польського кордону», взаємні претензії у розв’язанні делікатного питання щодо відтворення польських військових поховань у Галичині, зміст польських антикризових економічних і політичних рекомендацій для України.
Зовні закономірний процес легітимації вступу РП до натовського та європейського просторів, що виявився у приєднанні країни до Шенгенської угоди, яка дозволяє безвізовий режим тільки між країнами-учасницями цієї групи, є досить болючим для України. Зміст угоди спричинює виникнення складної геополітичної дилеми через побоювання, що кордон Європи і ЄС проходитиме західними кордонами України і може стати своєрідною новою європейською «залізною завісою». Стимулюючим фактором загострення цієї проблеми стала політична лінія польського МЗС, яке з моменту виникнення цього питання заявило про особливий статус і гарантії для України у зв’язку з українсько-польським стратегічним партнерством. Реальний зовнішньополітичний процес набув суперечливого характеру і призвів до протилежних, ніж очікувалося, результатів.
Наслідки російської фінансової кризи спричинили певний натиск на польських політиків щодо рекомендацій Україні у виборі моделі економічних реформ. Стандарти польської економічної перспективи, заснованої на політиці «шокової терапії» і концепції економічного віддалення від Росії як фактора ринкового стримування, не можуть бути застосовані в Україні, принаймні тимчасово, через низку особливостей української економіко-політичної трансформації. Польські аналітики традиційно відзначали необхідність посилення уваги до проблем децентралізації влади, збільшення ролі самоуправління, подолання значного впливу зовнішніх і внутрішніх факторів на впровадження економічних реформ, вільного доступу до кредитів, підтримку дрібного та середнього бізнесу, подолання розбіжностей у провінційній і столичній політичних субкультурах і вичленування ідеологічних упереджень з економіки. Зміни у системі рекомендацій щодо розвитку трансформаційної моделі у пострадянських країнах, і передусім в Україні, підкреслюють появу нових тенденцій у польсько-українських відносинах.
Особливості сучасної польської політики визначаються низкою тенденцій і факторів.
1. Польща отримала найвагомішу за всю її історію систему гарантій національної безпеки від НАТО і ЄС.
2. Російська фінансова криза продемонструвала, що Польща вийшла з постсоціалістичного і пострадянського економічного й політичного простору1.
3. Пріоритетна роль РП у регіоні є наслідком відмови західних країн від геополітичної концепції «Russia first» («Росія передусім»).
4. Пріоритетне значення для Польщі має західна зовнішня політика, східний зовнішньополітичний напрям є її прямим змістовно-операційним продовженням.
5. Сучасна польська східна політика базується на концепції, згідно з якою здійснення даної політики не вимагає фінансових витрат, надання кредитів і є своєрідним експортуванням польського політико-економічного досвіду.
Система стратегічного партнерства РП з Україною є складною категорією міжнародних відносин. Справді, стратегічне партнерство між країнами зумовлює рівноправний статус держав на міжнародній арені. Стратегічне партнерство – це не союзні, а особливі відносини держав, лояльних одна до одної, що визначені певними обставинами: історичним досвідом, геополітичними реаліями, інтересами національної безпеки, необхідністю підвищення ефективності економік або необхідністю нарощування зовнішнього політичного потенціалу кожної з країн. Такі відносини визначають дотримання певних процедур: взаємних консультацій перед прийняттям важливих внутрішньо- і зовнішньополітичних рішень, відкритість, взаємопідтримку на міжнародній арені.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Польща

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок