Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Китай у давнину

Китай у давнину

Назва:
Китай у давнину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Китай у давнину


Китай — країна стародавньої цивілізації: на його тери-торії виявлені залишки первісної культури часів раннього палеоліту та бронзового віку. Первіснообщинний лад існу-вав тут довго — коли в XIV ст. до н. е. сформувалася пер-ша рабовласницька держава Інь. Саме в інську епоху заро-дилася культура, яка дала початок китайській цивілізації в усій її специфіці та значущості. Був складений в основних рисах місячний календар та винайдене письмо — праоб-раз сучасної ієрогліфічної каліграфії. Подальший розвиток культури відбувався у перших централізованих імперіях — династії Цінь (221—207 рр. до н. е.) та династії Хань (206 р. до н. е. — 220 р. н. е.).
Стародавній Китай збагатив світову науку та культуру значними досягненнями: він є батьківщиною таких вина-ходів, як компас (III ст. до н. е.), спідометр (III ст. до н. е.), сейсмограф (II ст. до н. е.), порох (X ст.н. е.), книгодруку-вання (VI—VIII ст.), фарфор (III — V ст). У галузі матема-тики був відкритий метод розв'язання рівнянь першого сту-пеня з двома і трьома невідомими, обчислено відношення довжини кола до його діаметра — число л. У галузі астро-номії китайці знали, як вираховувати дату затемнення сон-ця, склали один із перших каталогів зірок, вели спостере-ження за плямами на Сонці та ін.
Досить широкого розвитку набула торгівля, цей важли-вий чинник культури і прогресу. Китайці вели жваву тор-гівлю з Індією та країнами Середньої Азії Великим шов-ковим шляхом, а також з Кореєю, Японією, арабськими країнами — морським шовковим шляхом.
На весь світ славиться китайська медицина, яка має тритисячолітню історію. В Стародавньому Китаї вперше було написано "Фармакологію" (Бень цао), вперше стали робити хірургічні операції з застосуванням наркотичного засобу, вперше описали і застосували метод лікування гол-ковколюванням, припеченням, масажем.
Китайські будівничі здобули собі світову славу двома своєрідними пам'ятками. Протягом двох тисяч років, почи-наючи з VI ст. до н. е., в Китаї будувався найбільший у світі Великий канал, який у XIII ст. з'єднав Пекін з Ханчжоу, — складна гідротехнічна споруда з численними пристроями, цікавими способами перекачування та очищення води. Друга видатна споруда в період династії Цінь — Великий китайсь-кий мур (IV — III ст. до н. е.) довжиною 4 тис. км для захи-сту кордонів. У III—VI ст. до н. е. під впливом буддизму зводилися ярусні культові башти—пагоди, печерні храми. Над-звичайною витонченістю форм й легкістю пропорцій вирі-зняється "Залізна" пагода доби династії Сун (960—1279).
У духовній культурі Стародавнього Китаю важливе місце посідав феномен буденної свідомості, відомий в історії як "китайські церемонії". Це суворо фіксовані стереотипи етико-ритуальних норм поведінки і мислення, які складалися на основі дотримування культу старовини. В. Полікарпов зазначає, що гіпертрофія цих етико-ритуальних принципів зрештою призвела до того, що вони замінили релігійно-міфологічне сприйняття світу. А деміфологізація й до певної міри десакралізація етики та ритуалу спричинили формування унікальності китайця як представника культури. Насамперед місце культу богів посів культ реальних кланових та сімей-них предків. З іншого боку, ті боги, які залишилися в пошані, позбавилися найменшого олюднення і стали холодними, абстрактними божествами-символами, як-от Небо, Підне-бесна, Дао тощо. Ці поняття не мають аналогій в інших ста-родавніх культурах, бо, скажімо, китайське Небо — не якийсь бог, а вища загальність, холодна, сувора, абсолютно байдужа до людини. Великий Дао — це всеохоплюючий, всезагальний Закон і Абсолют, безформний і безіменний, небачений і не-чуваний, недоступний органам чуттів людини, але всемогутній творець світу. Пізнати Дао, зрозуміти його своїм розумом, спробувати злитися з ним — ось ключові принципи та кінцева мета стародавнього китайця. Найяскравіше ця концепція пояснення світу втілена у філософських системах конфу-ціанства та даосизму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Китай у давнину

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок