Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Англо-бурська війна і виникнення Південно-Африканського Союзу

Англо-бурська війна і виникнення Південно-Африканського Союзу

Назва:
Англо-бурська війна і виникнення Південно-Африканського Союзу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,74 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему:
“Англо-бурська війна і виникнення Південно-Африканського Союзу”
План:
Введення
2. Поява європейців на півдні Африки
3. Англо-Бурська війна
3.1 Хід воєнних дій
3.2 Підготовка сил до війни і світова громадськість
4. Створення Південно-Африканського Союзу
4.1 Економічна ситуація після англо-бурської війни
4.2 Політичний розвиток Південної Африки і створення Південно-Африканського союзу
1. Введення
Колоніальна політика Англії в південній Африці в XІХ столітті, здійснювалася в деяких своєрідних, неповторних умовах. Тут, на великих просторах правлячі класи Англії і її колоніальна адміністрація зустрічалися з протидією не тільки з боку племен і народностей, що складають численне корінне населення і є основних виробників матеріальних благ, але і з боку голландських, французьких і німецьких колоністів, стремившийся зміцнити своє панування над корінним населенням країни.
Історик, що займається даною темою повинний насамперед поставити перед собою наступні задачі:
1) вивчити рушійні сили, методи і мети англійської колоніальної політики в Південній Африці;
2) освітити основні етапи й історичне значення війни Англії проти бурських республік;
3) знайти історичні корені расистської політики й ідеології верхів бурських республік, успадковані ПАС;
4) освітити створення Південно-Африканського Союзу, держави, яка домоглася самостійності і яка продовжує існування як незалежна держава і донині.
У зв'язку з цими задачами цікавий розвиток історичної думки по даній проблемі.
Джерел по даній темі досить багато. Це і Сині книги, доповіді і звіти, що представляються англійському парламенту різними королівськими комісіями, самі документу сесій парламенту, великий матеріал містить преса тих років, достатня кількість мемуарів, переписування.
Більшість історичних робіт написано природно англійцями, що виправдують необхідність війни колоніальними інтересами, щоб повернути республіки, що збунтували, у лоно Британської політики. Південноафриканські дослідники європейського походження висувають іншу точку зору. Вони бачать війну, як війну за незалежність, як передумову до створення Південно-Африканськогоого Союзу. Таке положення речей існувало до середини 50-х років. Представники першої школи - У.Б.Уорсфолд, Е.Кренкшоу, Е.А.Уокер - прагнули довести історичну прогресивність дій англійської влади в Південній Африці, що виразилася в наданні самоврядування переможеним бурським республікам, зрівнянні в правах англомовного й африканерського населення, у результаті чого було досягнуто швидке примирення двох груп білого населення і забезпечена їхня лояльність стосовно Великобританії. Представник іншого плину виходили з ідеї вибраності африканерского народу, його особою, героїчної долі.
Першою книгою, виданої в Росії по Англо-бурській війні, з'явилася, видана ще в Царській Росії книга А.Виноградського. Це був тритомник, що розглядав не причини, а в основному хід воєнних дій обох армій, міжнародні відносини в цей період часу по даній проблемі і закінчував підписанням мирного договору в Преторії. Книга була видана ще в 1903 році, по свіжих подіях, і природно не могла навіть спрогнозувати подальший розвиток подій, оскільки розвиток історії ХХ століття йшла вже по відмінному шляху від попередніх сторіч.
У радянський період дослідження на дану тему з'являються тільки в другій половині двадцятого століття, та й зараз їхнє невелике число. Перші роботи в 30-40 рр. ще не дають повного аналізу, для них характерно тільки виклад фактів, подібно роботі А.Виноградського. Початок глобального вивчення було покладено в роботах І.І.Потехина, А.З.Зусмановича, А.Б.Давідсона. А.С.Єрусалимський вивчав в основному колоніальну політику імперіалістичних держав, головним чином, звертаючи увагу на Німеччину. Але оскільки на Півдні Африки зштовхнулися інтереси багатьох європейських держав, то він не зміг обійти стороною цю проблему. Мабуть, єдиною людиною, що зацікавився даною темою всерйоз, був А.Б.Давідсон, у цілому він розглядав з марксистської точки зору, що не перешкодило йому зробити комплексний аналіз проблем, що виникли в цей період на Півдні Африки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Англо-бурська війна і виникнення Південно-Африканського Союзу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок