Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Проблема зовнішньої політики Угорщини (1989-2004)

Проблема зовнішньої політики Угорщини (1989-2004)

Назва:
Проблема зовнішньої політики Угорщини (1989-2004)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Історіографія проблеми.
Проблема зовнішньої політики Угорщини (1989-2004) є на сьогоднішній день досить цікавою та актуальною. Та на жаль вона досить мало розроблена, зважаючи на свій, порівняно невеликий період. Немає спеціальних праць українських та російських дослідників, які були б присвяченні саме цьому питанню. Більшість матеріалу, який використаний при написанні цієї роботи взятий з газетних та журнальних статей, а також з мережі INTERNET. Українські дослідники розробляють переважно проблему відносин між Угорщиною та Україною, а не зовнішню політику Угорщини в цілому. Деяку частину інформації вдалося почерпнути з різноманітних довідників та енциклопедичних видань, які присвячені історії виникнення та діяльності таких організацій як НАТО та Європейський Союз. Самі ж угорські публікації можна знайти в мережі INTERNET, проте вони перекладені на російську та українську мови в дуже невеликій кількості.
Джерельна база нашої проблеми є достатньою тільки для четвертого розділу нашої роботи, який стосується угорсько-українського співробітництва, оскільки дуже багато договорів, угод, меморандумів про співпрацю підписано між двома країнами і вони є доступними для дослідження.
Перший розділ дипломної роботи стосується реалізації політики Угорщини щодо вступу в НАТО. Серед науково-довідкової літератури, яка використана при написанні цього розділу варто відзначити такі видання: ”НАТО – довідник [27], тут міститься дані про те, які країни є членами Північно-Атлантичного альянсу, історія створення цієї організації та її мета, а також багато іншої інформації, що стосується діяльності НАТО. Ще одним важливим виданням, що стосується даної теми є: „СІПРІ 2000: щорічник озброєння, роззброєння та міжнародна безпека”[32]. Тут показано ті заходи, які здійснює НАТО для забезпечення миру, а також наведено кілька фактів, що стосуються військової операції альянсу проти Югославії і роль Угорщини у цій акції.
Серед наукових монографій і статей варто виділити статтю українського дослідника В. Дем’янця: „Реалізація політики Угорщини, щодо вступу в НАТО” [51], де автор наголошує на тих заходах, які здійснювала Угорщина перед тим як вступити до Північного альянсу. Такими були: участь Угорщини в програмі „Партнерство заради миру”, створення при генеральному штабі угорської армії у жовтні 1995 р. Євроатлантичної робочої групи, впровадження системи демократичного контролю за збройними силами. В. Дем’янець також акцентує особливу увагу на „комунікаційній стратегії” – програмі, згідно з якою серед населення проводилася, інформаційно-роз’яснювальна робота з формування відповідного ставлення щодо входження країни в альянс.
Неоднозначне ставлення дослідників викликала участь Угорщини в операції НАТО проти Югославії в березні-квітні 1997 року. Російський науковець І. Нікіфоров у статті „Венгрия: фактор балканськои загадки” [71], висловив думку, що НАТО поспішало прийняти Угорщину до альянсу для того, щоб Угорщина взяла участь у військовій операції проти Бєлграда.
І. Нікіфоров наголосив, що на час проведення вторгнення в Югославію, реформування угорської армії ще не було завершене і Угорщина стала членом НАТО авансом.
Ще один російський дослідник Т. Гарібян у статті „Венгрия, как член НАТО” [49], розкрив важке становище Угорської республіки під час НАТОвської операції в Югославії. Як повноправний член альянсу Угорщина повинна була у всьому підтримувати дії НАТО, але оскільки Югославія є сусідньою державою, у якій проживає дуже багато угорців, Угорщина не могла брати участь у збройній акції. Т. Гарібян вказує також, що ще одним вагомим аргументом у цій справі була атомна електростанція в ПАКШІ, на кордоні з Югославією, яка легко могла стати мішенню для югославських повітряних сил.
Угорський науковець Ф. Контра у статті „Двери в НАТО не стали уже” [60] стверджує, що з членством Угорщини в НАТО, Угорщина в квітні 1999року могла легко бути втягненою у війну з Югославією, після того як угорський уряд погодився пропустити через свою територію військові сили НАТО, але в останній момент альянс відновився від цього плану, Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Проблема зовнішньої політики Угорщини (1989-2004)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок