Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

Назва:
ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,27 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА
В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД”


ПЛАН
1. Розпад Австро-Угорщини та проголошення
Чехословацької Республіки
2. Закінчення формування території та конституційний процес в Чехословаччині
3. Соціально-економічний та політичний стан в Чехословаччині
4. Проблеми меншин в Чехословаччині
Висновки


1. Розпад Австро-Угорщини та проголошення
Чехословацької Республіки
До 1918 р. словацькі та чеські землі були у складі Австро-Угорської імперії.. Століттями чехи та словаки були позбавлені національної самостійності. Перша світова війна викликала в чеських землях і Словакії широкий антивоєнний рух і посилення боротьби проти прогнилого режиму імперії. Чехи, словаки, закар-патські українці, призвані до австрійської армії, не бажали помирати за імператора, переходили на бік супротивників Австро-Угорщини. Всередині країни посилився саботаж, почастішали страйки, зріс опір австрійським чиновникам. У перебігу війни серед чеської та словацької буржуазії сформувалося два крила. Певна її частина, економічно пов'язана з імперією, орієнтувалася на перемогу німецько-австрійського блоку. Інша частина, на чолі якої стояли Т. Масарік і Е. Бенеш, прагнучи суверенітету й незалеж-ності, орієнтувалася на перемогу країн Антанти. Ці патріо-тичні сили й очолили національно-визвольний рух у Чехії та Словакії.
В 1918 р. (липень) всі чеські політичні партії створили Національний комітет, пов'язаний з Чехословацькою На-ціональною Радою в Парижі, який очолив видатний полі-тичний діяч Томаш Масарік. 28 жовтня 1918 p., коли стало відомо, що австро-угорський уряд погодився прийняти запропоновані президентом Вільсоном умови миру, Національний комітет проголосив створення чехословацької держави. 30 жовтня Словацька Національна Рада оголосила про відділення Словакії від Угорщини та приєднання її до чеських земель. Створення чехословацької держави завершило тривалу боротьбу двох братерських народів за національне звільнення. 14 листо-пада 1918 р. Національні збори, що сформувалися шляхом розширення складу Національного комітету, проголосили Чехословаччину республікою та обрали президентом Томаша Масаріка.
Перший уряд республіки було створено на основі все-народної коаліції чеських та словацьких партій. Уряд обі-цяв провести "соціалізацію" промисловості, встановити 8-годинний робочий день, визнати право робітників на страйки, поширити соціальне страхування. У квітні 1919 р. в умовах піднесення селянського руху Національні збори прийняли закон про аграрну реформу, що встановлював максимум земельного володіння у 250 га землі або 150 га орної площі. Ця реформа була насамперед спрямована проти австрійського та угорського поміщицького землево-лодіння й мала на меті зміцнити позиції національного капіталу. На території Словакії 1919 р. за активної допомоги Угорської Червоної Армії було здійснено спробу створення Словацької радянської республіки за російським зразком, але, не маючи соціальної бази, ця республіка проіснувала недовго.
2. Закінчення формування території та конституційний процес
в Чехословаччині
У 1919-1920 pp. Версальським, Сен-Жерменським, Тріанонським мирними договорами були остаточно визначено кордони Чехословаччини: Чехія, Моравія, частина Сілезії, Словакія та Закарпатська Україна.
Територія Чехословаччини ста-новила 140 тис. кв. км, населення — біля 13,6 млн чол. Серед них: чехів — біля 7 млн, німців — 3 млн, словаків — 2 млн, угорців — 750 тис., українців — 500 тис., поляків — 100 тис.
До складу Чехословаччини в січні 1919 р. всупереч рішенням Народного з'їзду Закарпаття про возз'єднання з Радянською Україною ввійшла Закарпатська Україна. Че-хословацький уряд не виконав своїх зобов'язань щодо забезпечення автономії Закарпатської України, хоча доко-рінне населення тут не відчувало такої сильної національ-ної дискримінації, як в Румунії та Польщі.
З усіх створених держав Східної Європи Чехословаччина була найдемокра-тичнішою, але це не означало, що стосунки між централь-ним урядом і населенням Закарпаття були безконфліктними.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ЧЕХОСЛОВАЧЧИНА В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок