Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> СУСПІЛЬНИЙ ТА ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ РИМУ В ПЕРІОД ПРИНЦИПАТУ

Загрузка...

СУСПІЛЬНИЙ ТА ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ РИМУ В ПЕРІОД ПРИНЦИПАТУ

Назва:
СУСПІЛЬНИЙ ТА ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ РИМУ В ПЕРІОД ПРИНЦИПАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
СУСПІЛЬНИЙ ТА ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ РИМУ В ПЕРІОД ПРИНЦИПАТУ


1. Встановлення принципату. Епоха Августа.
Рим, отриманий в правління Августом після багатьох літ громадянських воєн був далекий від колишньої величі часів ранньої республіки. Сама республіканська форма правління цілком себе дискредитувала. Поняття "республіка" було зв'язано у свідомості кожного римлянина з безперервними війнами, руйнівними і кривавими.
Вибравши Августа, одного правителя, а на його місці міг бути кожний з учасників останніх громадянських воєн, римляни насамперед зробили ставку на спокій і мир в обмін на право брати участь у суспільному житті. Але це стало зрозуміло значно пізніше. А поки Август залишався усього лише консулом, нехай і без напарника, але обирали щороку на цю посаду.
Найважливішою задачею нового правителя на першому етапі було встановлення непохитного миру всередині держави, тому що свіжий був приклад Цезаря, особистості харизматичної, проте убитого вже на другий рік правління.
Для того, щоб не повторити сумної долі Цезаря Август активно почав зміцнювати свою владу. При цьому він використовував політику патерналізму, введену знаменитим попередником - "Усіх, хто бунтував занадто часто чи віроломно, він карав тільки тим, що продавав їх у рабство з умовою, щоб рабську службу вони несли вдалечині від батьківщини і звільнення не одержували раніше, ніж через 30 років" . Не роблячи ніяких поспішних і надто твердих дій, Октавіан намагався догодити усім. Кожному стану він намагався надати необхідні привілеї. Сенатори одержали обновлений сенат, у якому знову встановився довоєнний порядок. Транквілл писав, що: "Сенат давно вже розрісся і перетворився в потворну і безладну юрбу" . Хоча необхідно помітити, що саме сенатори найбільшою мірою постраждали від нової політики Августа, тому що майже цілком втратили владу і стали перетворюватися в простих чиновників. Вершницький стан одержав від Августа найбільші привілеї. Саме на вершників Август робив ставку, як на майбутній чиновницький апарат: "Август прагнув зробити опорою своєї влади вершницький стан" . Усі його представники одержали можливість домагатися високих посад, спростився перехід з вершників у сенатори. Плебеї ж стали об'єктом стандартних популістських ходів: "У відношенні видовищ він перевершив усіх попередників: його видовища були більш часті, більш різноманітні, більш блискучі".
Август зміцнив власну владу, зміцнив настільки, що "вищі і найпочесніші державні посади він одержував достроково, у тому числі деякі нові чи беззмінні". Другим кроком, і не менш важливим ніж перший, стала установа преторіанських когорт: "Август створила особливі преторіанські когорти, що, на відміну від легіонів, що стояли на границях імперії, були розквартировані в Римі". Підлеглі винятково Августові преторіанці були могутньою військовою опорою, здатною вберегти від військових переворотів. Відразу потрібно сказати, що першому імператору вдатися до допомоги преторіанців не довелося, а для його нащадків цей важіль влади був просто необхідний.
Заручившись військовою підтримкою, Август використовував її винятково як внутріримські військові сили. Великих зовнішніх воєн він не вів. Світ – політичне кредо Августа, від нього він намагався не відступати, про це він говорить сам: "При мені, принцепсе, сенат тричі постановляв замкнути храм Януса – Квіріна, тоді як до мого народження, з тих пір, як заснований Рим, він був замкнений, по переказі, лише двічі" . Це підтверджує і Светоній: "Ніякому народу не повідомляв він війни без причин законних і важливих" . Але не можна не відзначити, що свого першого консульства Август домігся військовим шляхом: "Август підступив до Рима з легіонами, як ворог, і через послів зажадав консульства від імені війська; а коли сенат заколивався, центуріон Корнелій, глава посольства, відкинувши плащ і показавши на рукоять, сказав в очі сенаторам: "От хто зробить його консулом, якщо не зробите ви!".
Просування Октавіана по державним сходам йшло неспинно. Рік за роком він обирався консулом, військовим трибуном, трохи пізніше великим понтифіком.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: СУСПІЛЬНИЙ ТА ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ РИМУ В ПЕРІОД ПРИНЦИПАТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок