Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Реформи Петра і й особливості формування російського абсолютизму

Загрузка...

Реформи Петра і й особливості формування російського абсолютизму

Назва:
Реформи Петра і й особливості формування російського абсолютизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Пошукова робота
Реформи Петра і й особливості формування російського абсолютизму


План
1. Росія до царювання Петра І.
2. Армія й військово-морський флот.
3. Економічне життя.
4. Релігія й церква.
5. Інтелектуальне й культурне життя.
6. Адміністрація й управління.


Росія до царювання Петра І
Перша чверть XVIII ст. була дуже важливим періодом в історії Росії. Саме в цей час відбулися помітні зрушення в економіці, державному ладі й культурі. Особливо помітними ці зміни виявилися в міжнародних відносинах Росії. Перша чверть XVIII ст. стала часом, коли Росія за правом зайняла місце серед найсильніших держав Європи.
Ще наприкінці XVII ст. Росія, чиї території були найбільшими в Європі, не відігравала жодної ролі у вирішенні всіх міжнародних питань, фактично була просто викреслена зі списку сильних держав. Поступово тривав процес нагромадження сил і можливостей для того, щоб звернути на себе увагу сусідніх і більш віддалених держав.
Однак до початку XVIII ст., а саме до появи на російському троні Петра І, Росія могла вести міжнародні переговори з країнами Східної й Південно-Східної Європи — Польщею, Швецією й васалом Оттоманської імперії — Кримським ханством. В інших міжнародних питаннях Росія не відігравала ніякої ролі, країни Західної Європи дуже рідко на неї зважали, лише в тих випадках, коли справа стосувалася прикордонних з Росією країн — Польщі, Швеції й трохи пізніше Туреччини. Росією західні держави цікавилися виключно як країною, що постачає дешеві товари, має гарний ринок збуту та є непоганим торговельним партнером.
Росія відчувала на собі тиск Швеції й Польщі. Ці країни, скориставшись слабкістю російської держави на початку XVII ст., розривали її територію на частини. Згідно з Деулінським перемир'ям 1618 р. Польща заволоділа споконвічними російськими землями, у тому числі Смоленськом. Поляки не хотіли визнавати Росію як самостійну державу, не бачили в Михайлі Федоровичі царя, посилаючись на «права» на Російський престол королевича Владислава. Лише в 1634 р. вдалося домогтися відмови Владислава від посягань на Московський престол.


Унаслідок тривалої боротьби між Росією й Польщею в 50—60-х рр. XVIIст. Росії 5а Андрусівським перемир'ям 1667 р. вдалося повернути Смоленськ і захопити Лівобережну Україну; Київ так само перейшов до Росії. Андрусівське перемир'я було доповнене в тому ж рот так званою Московською союзною постановою
Відносини зі шведами продовжували залишатися напруженими Згідно зі Столбовським договором 1617 р шведи повністю відтіснили Росію від Балтійського моря, захопивши споконвічні російські землі на узбережжі Фінської затоки Російська держава втратила природні шляхи сполучення 5 країнами Західної Європи, спілкування і якими було важливою умовою подолання відсталості країни У середині XVII ст. уряд Росії спробував повернути собі вихід до Балтійського моря Але Швеція була на той час сильною військовою державою, і для успішної боротьби J нею сили Росії виявилися поки ще недостатніми, до того ж одночасно тривала війна з Польщею за Україну. Ліквідувати умови Столбовського договору, щоб пробитися до Балтійського моря в XVII ст., не вдалося Це було найважливіше завдання російської зовнішньої політики, але вирішувати його довелося вже Петрові І в перші десятиліття XVIII ст.
Третім сусідом Росії в Європі було тоді Кримське ханство.
Росія в XVII ст. щорічно виплачувала великі суми кримській феодальній верхівці, хоча це й не гарантувало безпеку її південних кордонів
Щоб вижити в таких умовах, Росії було необхідно провести невідкладні реформи.
Армія й військово-морський флот
Саме потреба армії й флоту в людях і керівництві зумовила більшість найважливіших реформ і найбільш кардинальній нововведень під час царювання Петра І Задовольнити ці потреби було досить важко, принаймні протягом перших дванадцяти років або більше у XVIII ст. Смертельна боротьба зі Швецією ставила перед урядом такі завдання, які Він був неспроможний вирішити Тривала війна зі Швецією вимагала постачати людей для армії у великій кількості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Реформи Петра і й особливості формування російського абсолютизму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок