Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Чи існують інші цивілізації?

Чи існують інші цивілізації?

Назва:
Чи існують інші цивілізації?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Чи існують інші цивілізації?


У XXI століття ми ввійшли, озброївшись гігантськими науковими відкриттями і технологічними досягненнями XX століття. Ми можемо звернутися до історичної довідки, якщо нас щось цікавить, можемо дозволити собі брати участь у розвитку новітніх наукових течій, але ніхто не може зазирнути в майбутнє і сказати, що очікує людство, чи небезпечний для планети технологічний процес, скільки ще існуватиме наша цивілізація.
Усім відомо, що розумна людина з'явилася кілька десятків тисяч років тому. Одна епоха змінювала іншу, людство розвивалося за своїми законами, не пов'язаними з космосом, а тим більше із Всесвітом, адже природничі науки, що частково відкрили нам справжнє положення, яке ми займаємо в космічній нескінченності, виникли порівняно недавно. Одночасно з цим стрімко почали розвиватися технології, що дозволило нам, якщо можна так сказати, «над-швидко» жити. Авіабудування, машинобудування, відкриття й використання потужних і надпотужних джерел енергії, створення інтерактивних засобів зв'язку — усе це змусило людство відмовитися від найдавніших уявлень про те, що Землю «тримають три кити». Запуск супутників і космічних ракет у межах Сонячної системи дозволив землянам вивчати космічних сусідів і переконатися, що, принаймні в нашій Сонячній системі, жодних інших форм життя бути не може. Людина, як персона вельми товариська, почуває себе дуже самотньо на невеликій планеті, яка невідомо скільки ще проходитиме по своїй орбіті. їй, крихітній часточці нашої Галактики, самотньо, страшно й цікаво. Страшно — зрозуміло чому, а от інтерес полягає у, скажемо так, «колективізмі всесвітнього мислення». Дуже вже хочеться знайти щось живе, розумне, щоб обмінятися знаннями, спостереженнями і т. ін. Адже людині властиве почуття колективізму, чому ж тоді у Всесвіті не можуть існувати її сусіди, співрозмовники, соратники? Тому сучасна людина і ставить запитання: чи є життя в інших сонячних системах і галактиках?
Чи можна повірити в існування інших цивілізацій? Якщо ні, то як тоді пояснити, звідкіля взялися «літаючі тарілки», незрозумілі сліди, залишені на соковитих травах Землі, очевидно, інопланетними космічними кораблями, непояснені зникнення людей і повернення їх зі зміненою свідомістю — усі ці так добре відомі нам «сліди інопланетних цивілізацій»? На ці питання можна відповідати по-різному. Уфологи досі сперечаються про походження НЛО й інших аномальних явищ, зокрема так добре всім відомого Тунгуського метеорита. У XX столітті вчених зацікавила Тунгуська проблема, яку вони спробували вивчити, але тому що справа відбувалася в 60-і роки, у період активного будування соціалістичного суспільства, результати досліджень були засекречені. Тунгуська проблема так і залишилася проблемою для простих обивателів. Тільки через п'ять років після санкціонованих державою досліджень знайшлися добровольці, які вирішили самостійно вивчити цей феномен, щоб обнародувати факти.
У 1965 році професор І. С. Астапович опублікував результати обробки численних даних про політ тунгуського тіла і дійшов висновку, що воно летіло по прямій, яка з'єднує Іркутськ і Вановару, точно з півдня на північ. Такі висновки ґрунтувалися не тільки на свідченнях очевидців, але і на елементарних знаннях законів фізики. Наприклад, при польоті фізичного тіла в атмосфері виникає могутня балістична хвиля. Вона породжує звуки і при положистій траєкторії навіть викликає легкий струс ґрунту. Крім того, тертя тіла в польоті об повітря призводить до утворення електростатичних зарядів, а їх поступове розсмоктування в атмосфері спостерігач сприймає як потріскування або шурхіт. За всіма отриманими даними виходить, що тунгуське тіло справді рухалося з півдня на північ.
У цьому ж 1965 році раптом з'ясувалося, що до місця катастрофи загадкове тіло прилетіло точно зі сходу! Про це говорили численні очевидці, опитані відразу ж після падіння загадкового об'єкта, які проживають у районах на сході від селища Вановари, найближчого населеного пункту до епіцентру вибуху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Чи існують інші цивілізації?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок