Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Засновники вищого пілотажу

Засновники вищого пілотажу

Назва:
Засновники вищого пілотажу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Засновники вищого пілотажу”


Дальність першого пілотованого польоту в моторному аероплані «Флайєр-1», що його 17 грудня 1903 року здійснили брати Орвілл та Уілбер Райти, становила 37 метрів, а тривав він 12 секунд. Але цей коротенький політ відкрив нову еру в історії людства.
Мабуть, відбувся він напрочуд вчасно, бо після нього розвиток авіації пішов семимильними кроками. Самі брати Райти спочатку тримали першість у цьому процесі. Наприкінці 1904 року вони вже могли втримувати літак у повітрі протягом 5 хвилин, а в 1905-му — пролетіли 39 км за 38 хвилин, описуючи кола над льотним полем. 1906 року брати отримали патент на свій винахід, але тільки 1908-го світ дізнався про їхні видатні досягнення.
А тим часом нові країни і люди долучалися до процесу розвитку авіації. Відповідні роботи велись і в Росії тих часів, і значною мірою на території України. Ми можемо пишатися тим, що початок історії вітчизняної авіації був тісно пов’язаний із Київським політехнічним інститутом, який, у повному значенні цього слова, став справжньою колискою нової великої справи.
Фігурі вищого пілотажу — знаменитій «петлі Нестерова», яка поклала початок новій тактиці ведення повітряного бою, цього року 9 вересня виповнилося 92 роки.
У цей день у 1913 році військовий льотчик Петро Нестеров над Києвом зробив «мертву петлю» — замкнуту криву в повітрі по вертикалі. Це подія, прославило не тільки виконавця, але і авіаційну техніку. За це Нестеров був визнаний гідним Золотої медалі Російського товариства повітроплавців. «Петля» стала називатися його ім'ям.
Петро Нестеров є одним із засновників вищого пілотажу в світовій авіації.
Петро Миколайович Нестеров народився 27 лютого (15 по старому стилю) 1887 року в Нижньому Новгороді, у родині офіцера. У 1904 році закінчив Нижегородський кадетський корпус. У 1906 Михайлівське артилерійське училище, у 1912 — Петербурзьку офіцерську повітроплавальну школу, був прикомандирований до авіаційного відділу тієї ж школи. У 1913 одержав звання військового льотчика і був призначений у формований у Києві авіазагін при 7-й повітроплавальній роті, потім призначений начальником 11-го корпусного загону 3-й авіароти.
Уже тоді командування і колеги звернули увагу на його сміливість і неабиякі здібності в техніці пілотування. Петро Миколайович Нестеров побудував планер власної конструкції. Розробив проект літака. Близькі друзі знали, що він виношує ідею «мертвої петлі», реалізувати яку в умовах авіаційного відділу не представлялося можливим. Усяке новаторство і творчість тут припинялися, і поручик Нестеров знав це з власного досвіду. Нестерову належить знаменита фраза: «У повітрі скрізь є опора».
Навесні 1913 року Петра Миколайовича направили в авіаційну роту в Київ. У стройовій частині він детально розробив план здійснення зухвалого задуму, проаналізував аеродинамічні аспекти нової фігури вищого пілотажу. Збереглася його власноручна схема «мертвої петлі», де досить точно проставлена необхідна розрахункова висота (800-1000 м), траєкторія пікірування без мотора (до висоти 600-700 м) і інші обґрунтовані і чітко позначені елементи нової фігури.
І от наступив історичний день 9 вересня (27 серпня по старому стилі) 1913 року, про яке газети через два дні писали: «27 серпня вчинився знаменний факт в області авіації: військовий льотчик поручик Нестеров на «Ньюпоре», збудований на заводі «Дукс», зробив «мертву петлю».
Своїм сміливим і добре підготовленим експериментом П.Н.Нестеров поклав початок вищому пілотажу, значення якого в сучасному повітряному бої важко переоцінити.
24 листопада 1913 року комісія ради Російського товариства повітроплавання і науково-технічного товариства під головуванням генерал-майора П.І.Вербицького одноголосно ухвалила: «Видати поручику Нестерову від імені Російського товариства повітроплавання золоту медаль «За перше у світі наукове рішення з ризиком для життя питання про управління аеропланом
при вертикальних кренах».
Беручи участь у першій світовій війні, Нестеров боровся на Південно-Західному фронті з австрійською авіацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Засновники вищого пілотажу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок