Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Що вивчає астрономія. Зв

Що вивчає астрономія. Зв

Назва:
Що вивчає астрономія. Зв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,56 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Що вивчає астрономія. Зв'язок астрономії
з іншими наука-ми, її значення.
Астрономія — наука, що вивчає рух, будо-ву, походження і розвиток небесних тіл і їх систем. Нагромаджені нею знання застосовуються для практичних потреб людства.
Астрономія є однією з найстародавніших наук, вона виникла на основі практичних потреб людини й розвивалася разом з ними. Елементарні астрономічні відомості вже тисячі років тому мали народи Вавілону, Єгипту, Китаю і застосовували їх для вимі-рювання часу та орієнтування за сторонами горизонту.
І в наш час астрономію використовують для визначення точного часу й географічних координат (у навігації, авіації, кос-монавтиці, геодезії, картографії). Астрономія допомагає дослі-джувати й освоювати космічний простір, розвивати космонавтику й вивчати нашу планету з космосу. Однак цим далеко не вичерпу-ються завдання, які вона розв'язує.
Наша Земля — частина Всесвіту. Місяць і Сонце спричиняють на ній припливи і відпливи. Сонячне випромінювання та його зміни впливають на процеси в земній атмосфері й на життєдіяль-ність організмів. Механізми впливу різних космічних тіл на Землю також вивчає астрономія.
Курс астрономії завершує фізико-математичну і природничо-наукову освіту, яку ви здобуваєте в школі.
Сучасна астрономія тісно пов'язана з математикою і фізикою, біологією і хімією, географією, геологією і космонавтикою. Вико-ристовуючи досягнення інших наук, вона в свою чергу збагачує їх, стимулює розвиток, висуваючи перед ними все нові завдання.
Вивчаючи астрономію, слід звертати увагу на те, які відомості є достовірними фактами, а які — науковими припущеннями, що з часом можуть змінитися.
Астрономія вивчає в космосі речовину в таких станах і мас-штабах, які не можна створити в лабораторіях, і цим розширює фізичну картину світу, наші уявлення про матерію. Усе це важливо для розвитку діалектико-матеріалістичного уявлення про природу.
Наперед визначаючи настання затемнень Сонця і Місяця, появу комет, показуючи можливість природничо-наукового пояснення походження й еволюції Землі та інших небесних тіл, астрономія підтверджує, що межі людському пізнанню немає.
У минулому столітті один з філософів-ідеалістів, доводячи обмеженість людського пізнання, твердив, що, хоч люди й зуміли виміряти відстані до деяких світил, вони ніколи не зможуть визна-чити хімічний склад зір. Проте незабаром було відкрито спектраль-ний аналіз, і астрономи не тільки встановили хімічний склад атмосфер зір, а й визначили їх температуру. Неспроможними виявилися й багато інших спроб установити межі людського пі-знання. Так, учені спочатку теоретично оцінили температуру місячної поверхні, потім виміряли її із Землі за допомогою термо-елемента і радіометодів, згодом ці дані були підтверджені прила-дами автоматичних станцій, що їх створили і послали на Місяць люди.
Масштаби Всесвіту.
Ви вже знаєте, що природний супутник Землі — Місяць — є найближчим до нас небесним тілом, що наша планета разом з іншими великими і малими планетами входить до складу Сонячної системи, що всі планети обертаються навколо Сонця. У свою чергу Сонце, як і всі видимі на небі зорі, входить до складу нашої зоряної системи — Галактики. Розміри Галакти-ки настільки великі, що навіть світло, поширюючись зі швидкістю 300 000 км/с, проходить відстань від одного її краю до іншого за сто тисяч років. Таких галактик у Всесвіті безліч, але вони дуже далеко, і ми неозброєним оком можемо бачити лише одну з них — туманність Андромеди.
Відстані між окремими галактиками звичайно в десятки раз перевищують їхні розміри.
Зорі є найпоширенішим типом небесних тіл у Всесвіті, а галак-тики і їх скупчення — його основними структурними одиницями. Простір між зорями в галактиках і між галактиками заповнений дуже розрідженою матерією у вигляді газу, пилу, елементарних частинок, електромагнітного випромінювання, гравітаційних та магнітних полів.
Вивчаючи закони руху, будову, походження й розвиток небес-них тіл та їх систем, астрономія дає нам уявлення про будову і розвиток Всесвіту в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Що вивчає астрономія. Зв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок