Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Знак зодіаку – Терези

Знак зодіаку – Терези

Назва:
Знак зодіаку – Терези
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
58,26 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Терези - зодіакальне сузір'я. Найкраще його спостерігати наприкінці зими, навесні і на початку літа. Його оточують сузір'я Змієносця, Скорпіона, Вовка, Діви і Змії. Неозброєним оком у ньому можна бачити близько 50 зірок. Шість з них яскравіше четвертої зоряної величини. Чотири самі яскраві утворять ромбоїд - характерну геометричну фігуру цього сузір'я. На зоряних картах сузір'я Терезів зображувалося у виді стародавніх аптекарських ваг.

Більш двох тисяч років тому точка осіннього рівнодення розташовувалася в області сузір'я Терезів. При своєму видимому річному русі по екліптиці Сонце знаходився в цій крапці 23 вересня, і тривалість дня була дорівнює тривалості ночі. Імовірно, рівність дня і ночі і з'явилося причиною найменування цієї області неба ще в далекій давнині. Так серед зодіакальних сузір'їв, назви яких зв'язані з найменуваннями живих істот, з'явилося сузір'я Терезів.

У сузір'ї Терезів інтерес викликає затемнено-перемінна зірка d Терезів. Обидва її компонента мають приблизно однакові розміри - їхні радіуси рівні 2 400 000 і 2 500 000 км. Одна з зірок синя, інша - жовта. Період системи дорівнює 2,23 доби. Блиск d Терезів змінюється від 4,8m до 5,9m.

Більш двох тисяч років тому по екліптиці було розподілено тільки одинадцять сузір'їв. А сучасне сузір'я Терезів тоді вважалося «ножицями» (клішнями) Скорпіона.

Походження назви сузір'я зв'язують з давньоримським імператором Августом. Імператор Август був справедливим правителем. Вдячні піддані вирішили увічнити його ім'я, створили знак зодіаку Терезів як символ правосуддя Августа. А місяць, у якому він народився, перейменували в серпень. Великий римський поет Вергілій славить імператора Августа, що народився під знаком сузір'я Терезів.

У греко-римській міфології символікою Терезів зв'язаний образ чарівного Адоніса й історія його любові до богині Венері (Афродіті). Осліплений болісною люттю Марс, беззмінний улюблений Афродіти, перетворюється в страшного кабана й убиває свого суперника (протиставлення Марса і Венери - це вісь Овен - Терези.

З походженням назви цього сузір'я зв'язують також міф про богиню Феміді. Не тільки громовержець Зевс зберігає закони Олімпу, але і мати Прометея, богиня Феміда. Вона скликає на вічному Олімпу зборів богів і стежить за порядком і законом. У руках у неї ваги – знак правосуддя.

Терези є також знаком справедливості. Це царство богині Феміди; вона, будучи викраденої Юпітером, родила Світ, Неупередженість і Закон. Від її з'явилися на світло також три Грації, що представляють найбільш позитивні риси Терезів (красу, гармонію і терпимість), і три Парки, невблаганні істоти, що змотують у клубки нитки доль смертних: Клото тримає прядку, Лахесис тягне нитки життя, а Атропос перерізає їх.

В античній міфології богинею справедливості була Астея, непідкупна дочка Зевса і богині правосуддя Феміди, що уособлює високу мораль і моральну чистоту. Вона ніколи не розставалася з вагами, що символізували уміння знаходити зважене, розумне і справедливе рішення в будь-якій конфліктній ситуації.

Терези символізують рівновага і є одним із самих древніх сузір'їв. Терези - символ правосуддя в руках Діви, але одночасно асоціюються з осіннім рівноденням. У цей день тривалість дня дорівнює тривалості ночі (тобто сонце і місяць знаходяться в рівновазі).

Знак Терезів знаменує собою підкреслене значення протиставлення і взаємної додатковості полюсів. Це твердження вічних пар - чорного і білого, дня і ночі, світла і пітьми і т.д. Зі своїми "дуалістичними" поглядами на світ, що супідрядний подвійної влади сил Добра і Зла (Бог і Диявол), південно-французька культура катарів дуже нагадує світ знака Терезів: настільки вона дивним образом коливалася між привабливим, граціозним і витонченим світом трубадурів, любовних інтриг і труверів - з одного боку, і - з інший сторони - пуританською суворістю й аскетизмом, безмежним і строгим, що ратує за майже повне придушення прояву життя.

У "Альмагесте" Птолемея сузір'я Терези описане як "клішні Скорпіона"; лише незадовго до початку християнської ери римляни дали йому нинішнє ім'я. Спочатку воно представляло вівтар; потім його стали зображувати як чи вівтар лампу, затиснуту в гігантських клішнях скорпіона; а пізніше клішні "відпустили" його. Дотепер зірки і Терезів ми називаємо Південною і Північною Клішнями. Сузір'я займає на небі площа в 538.1 квадратного градуса і містить 83 зірки, видимі неозброєним оком.

У старовину a і b Терезів називалися відповідно Kiffa australis і Kiffa borealis (суміш латинського й арабського), що просто означало - південна чашка (ваг) і північна чашка. Кіффа являє собою красиву близьку пару, яка випадково опинилася поруч на небі. Одна з них - гаряча блакитна (2,8m), інша - жовтувата (5,3m) розташована від першої на відстані близько 5'.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Знак зодіаку – Терези

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок