Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Значення праць К.Ціолковського для космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава

Значення праць К.Ціолковського для космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава

Назва:
Значення праць К.Ціолковського для космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
62,03 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
У селі Іжевське Рязанської губернії в родині лісничого народився Костянтин Едуардович Ціолковський. Прославився він, як відомо, винаходами в області аеро- і ракетодинаміки, теорією літака і дирижабля. Ціолковського по праву вважають основоположником сучасної космонавтики. Плани і проекти вченого-самоучки мали неймовірний, воістину космічний розмах, а його креслення лягли в основу проектування сучасних космічних апаратів. У широке коло інтересів Ціолковського входили такі наукові проблеми, як теорія газів, механіка тваринного організму, міжпланетні подорожі, дослідження світових просторів реактивними приладами, потяга на повітряній подушці, основи теорії ракет і рідинного ракетного двигуна, задача посадки космічного апарата на поверхню планет, позбавлених атмосфери. У своїх філолофсько-художніх працях учений розвив целую "космічну філософію", що спирається на ідею "атома" - безсмертної одушевленої живої істоти, що курсує від організму до організму у Всесвіті. У 1932 році "за особливі заслуги в області винаходів, що мають величезне значення для економічної моці й оборони Союзу РСР" він був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Своїм наставником Ціолковського вважали Сергій Корольов і Фрідріх Цандер.

З Калугою і Калузьким краєм зв'язане майже усе свідоме життя великого росіянина вченого, основоположника теорії реактивного руху і міжпланетних повідомлень, одного з теоретиків авіації і повітроплавання, письменника-фантаста, основоположника космонавтики, усе життя стремившегося "хоч небагато просунути людство вперед.

У 1880 році 23-літнім юнаком почав він свою трудову діяльність у Боровском повітовому училищі як вчителя арифметики і геометрії. Тут же, у Боровске, почалася серйозна наукова праця Ціолковського. У 1883 році він працює над рукописом "Вільний простір", у якій уперше висловлює думки про можливість скорення космічного простору за допомогою реактивного приладу.

Одночасно Костянтин Едуардович займався питаннями повітроплавання. Результатом довгих роздумів, шукань і розрахунків з'явилася його велика робота "Теорія і досвід аеростата". Ця робота - перший у світі праця про дирижабль перемінного обсягу з металевою оболонкою.

У 1892 році, після 12-літньої роботи в Боровском повітовому училищі, він як талановитий викладач був переведений у Калузьке повітове училище. У 1894 році Ціолковськ була написана повість "Мрії про Землю і небо й ефекти всесвітнього тяжіння", у якій він висловив свої розуміння по проблемі повідомлень у світовому просторі і можливості створення штучних супутників Землі.

За період з 1898 по 1902 рік Костянтин Едуардович опублікував 16 статей з питань повітроплавання й аеродинаміки, а також закінчив роботу "Дослідження світових просторів реактивними приладами". У цій книзі вчений говорив про способи здійснення космічного польоту за допомогою ракети, приводив обчислення, що підтверджують можливість будівлі такої ракети. У 1932 році за заслуги в розвитку науки і техніки К.Е.Ціолковський був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.

Помер Ціолковський 19 вересня 1935 року. Ученого поховали в одному із самих улюблених місць його відпочинку - міському парку.

Кибальчич Микола Іванович

1853 – 1881. Винахідник. Революціонер-народник. Випускник Новгород-Сіверської гімназії. Учився в Інституті інженерів шляхів сполучення (1871-1873) і Медико-хірургічної академії в Петербурзі (1873). Арештований (1875) за революційну діяльність і 2 роки провів в одиночному ув’язненні. З 1878 р. – на нелегальному становищі. Організатор динамітної майстерні, «головний технік» «Народної волі». Розробив конструкцію бомб, якими був смертельно поранений імператор Олександр II (1.03.1881). Засуджений за участь у царевбивстві, Кибальчич був доставлений у жандармське управління, що розміщалося в дворі будинку №2 по Гороховій вулиці. Знаходячись у ув’язненні, розробив перший у Росії ракетний літальний апарат для польоту людини, при цьому запропонував пристрій порохового ракетного двигуна, метод керування польотом шляхом зміни кута нахилу двигуна, програмний режим горіння, спосіб забезпечення стійкості апарата. Проект виявився похованим у жандармському архіві і побачив світло тільки в 1918 р. Страчений за вироком суду.

Кондратюк Юрій Васильович (Олександр Гнатович Шаргей)

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Значення праць К.Ціолковського для космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок