Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Літаки України

Літаки України

Назва:
Літаки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,81 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Літаки України


Україна входить у вісімку країн з найрозвинені-шою авіацією. До того в нашій країні відбуваєть-ся повний цикл створення літаків — від розробок у КБ до готових машин на авіазаводах.
Світову славу отримало Київське конструкторсь-ке бюро, яке довгий час очолював Олег Костянти-нович Антонов. Головне завдання КБ Антонова — розробка транспортно-пасажирських літаків.
Ан-2 (1948 р.) — перший гвинтовий транспорт-ний літак.
Цей літак мав метале-ву конструкцію, зокрема крил та хвостового опе-рення, оснащених полот-няною обшивкою.
Призначення Аи-2 — обслуговування сільсько-господарського виробництва.
Ан-12 (1958 р.) — гвинтовий транспортний літак. Літак мав багатоколісне низьке шасі, що дозволяло здійснювати посад-ку та зліт з грунту. Така конструкція вантажного літака стала використову-ватися у наступних тран-спортних літаках КБ Ан-тонова.
Призначення Ан-12 — перевезення вантажів, са-мохідної техніки, парашут-но-десантних військ. Для цього в кормовій части-ні фюзеляжу літака передбачено великий вантаж-ний люк.
В кінці фюзеляжу, за рулем висоти, було облад-нане місце для стрільця.
Ан-12 отримав популярність у багатьох країнах світу, їх поставляли у деякі країни Європи, Іорданію, Індію, Ірак, Іран, Афганістан, Китай, Алжир. Ан-12 брав участь майже у всіх збройних конфлі-ктах світу.
Ан-22 «Антей» (1967 р.) — турбогвинтовий чотиридвигуновий літак. «Антей» вважався велетнем серед літаків.
Вантажопідйомність цього літака становить 100т, швидкість 550 км/год., дальність польоту — 5000 км. Ан-22 спроможний перевезти до 290 солдат, серед-ні танки і всі типи літаків військової авіації. Цей літак може злітати із засніжених і навіть ґрунто-вих аеродромів.
На цьому літаку встановлено 41 світовий рекорд. Так, у 1967 р. на Ан-22 було встановлено рекорд вантажопідйомності — 100,4 т; у 1975 р. «Антей» подолав відстань 5000 км з вантажем 50 т.
Ан-26 (1970 р.) — військово-транспортний літак, на якому були встановлені більш потужні турбо-гвинтові двигуни та перероблена хвостова части-на фюзеляжу для вантажного люка, транспортера і талі.
Літак мав універ-сальний трап-апарель. Цей трап під час на-вантаження самохід-ної та колісної тех-ніки відхилявся на землю і вбирався під фюзеляж після закін-чення завантаження.
Для точного викиду вантажу або висадки десанту у задній частині пілотської кабіни (з лівого боку фюзеляжу) був встановлений блістер.
АН-72 (1977 p.) — реактивний легкий транспорт-ний літак.
При створенні йо-го конструкції використано нетрадицій-ні методи підвищен-ня піднімальної сили.
Ан-72 відзначався простотою керування. Для розбігу йому досить 400—450 м.
Ан-74 (1989 р.) — реактивний транспортний літак, який має більш досконале бортове радіо-електронне обладнання порівняно з Ан-72.
Призначення Ан-74 — виконання транспортних робіт в умовах крайньої півночі.
На цьому літаку була встановлена протиобледеніла система, удоскона-лена система обогріву, а шасі можна було заміни-ти на лижі.
Відомий факт, коли лі-так цього типу сів на підготовлену крижину дов-жиною 600 м з вантажем 2000 кг.
Ан-124 «Руслан» (1987 p.) — важкий військове-транспортний літак. Це най-більший літак у світі військово-транс-портної авіації.
Швидкість літака досягає 850 км/год. Ан-124 належить 21 світовий рекорд. Так, у 1985 р. Ан-124 підняв вантаж вагою 171 219 кг на висоту 2000 м, а в 1987 р. він встановив рекорд дальності польоту по замкненому маршруту 20150,92 км.
У польоті «Руслан» повністю герметизований, а на землі у ньо-го відкриваються вантажні люки як з носової частини, так і з хво-стової. У фюзеляжі можна розмі-стити автобуси або машини, не-великі літаки та залізничні ван-тажні вагони.
Ан-225 «Мрія» (1988 p.) — вантажний літак. Це найбільший літак у світі.
Він створювався як стартовий комплекс для космічних кораблів багаторазового використання.
Для цього космічний корабель припускалось роз-ташовувати над фюзеляжем. Ан-225 має злетіти зі звичайного аеродрому, розігнатися до заданої швид-кості, після чого космічний корабель повинен від-ділитися від літака і продовжити самостійно політ у космічний простір, а Ан-225 повернутися на аеро-дром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Літаки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок