Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Україна – космічна країна

Україна – космічна країна

Назва:
Україна – космічна країна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Україна – космічна країна
Останні 5 років ракетно-космічна галузь України має стабільний показник зростання – близько 10-15 % на рік. За 10 років було здійснено 65 пусків 123 космічних апаратів, 9 з яких розроблені і виконані українськими підприємствами. Україна посідає 4-5 місце у світі за індексом активності.
На сьогодні в Україні працюють понад 40 підприємств, які розробляють і випускають ракетно-космічну техніку. А саме досягнення українців найвищого світового стандарту: найбільш потужні у світі міжконтинентальні балістичні ракети, ракетоносії “Зеніт” і “Циклон”, космічні апарати цивільного призначення “Ресурс” і “Океан” космічні комплекси радіоелектронної розвідки “Циліна”, системи керування ракетами...
Космічна промисловість України складає серйозну конкуренцію провідним аерокосмічним фірмам світу. Першим, безумовно є конструкторське бюро “Південне” ім. М. Янгеля. Сьогодні його визнають світовим центром ракетно-космічної науки і технології. За сорок років на КБ “Південне” створили чотири покоління бойових ракетних комплексів. Понад 400 космічних апаратів вийшли на орбіту за допомогою українських ракетоносіїв.
Довгожителькою серед ракет стала Р-12. Вона побила всі рекорди, простоявши на чергуванні 30 років і була знята з озброєння лише відповідно до договору про СНВ-1. Саме ця ракета змінила уявлення про можливу ракетну атаку. Головні частини, що розділяються, дозволили робити прицільну стрільбу однією ракетою по десятьох цілях. А орбітальна головна частина дала змогу завдавати удари в ціль із будь-якого напрямку, у тому числі з боку Південної Америки. Отже наша система зробила дуже вразливою протиракетну оборону США, побудовану на очікуванні ворога з Півночі. Нажуть, що внаслідок цього стала неефективною радіо калійна система раннього попередження розташована в Англії, Гренландії та на Алясці.
Українські балістичні ракети за лічені секунди можуть стартувати з підземного контейнера. За словами Конюхові, найдосконаліший для свого часу ракетний комплекс Р-32 М2, здатний із високою точністю одночасно вразити багато цілей.
Коли 1910 року перший український льотчик Михайло Єфимов протримався в повітрі 110 хвилин, це стало світовим рекордом. У 1955 році відбулося перше льотне випробування ракети Р-5М Сергія Корольова. Ракета була оснащена рідинними реактивними двигунами РД-103М, які розробив одесит Валентин Глущенко. На початку 60-х виробниче об’єднання “Київприлад” освоїло випуск радіоелектронної апаратури, що застосовується переважно в космічній промисловості. Першими виробами стали бортові командні радіолінії. Наприклад, 60-х тут же освоїли випуск приладів, що використовувалися в апаратах для дослідження Місяця.
У 1961-му в прикаспійському степу вперше в історії протиракетними засобами знищили на льоту головну частину балістичної ракети. Розробником першої у світі системи протиракетної оборони став українець Григорій Кисунько. Комп’ютерною технікою протиракетних систем забезпечив колектив учених на чолі з академіком Сергієм Лебедєвим.
У 1962 році на орбіту вийшов перший український супутник “Космос-1” виробництва КБ “Південне”. Набутий тоді досвід дозволи в створити автоматизовані універсальні орбітальні станції з орієнтацією на землю або Сонце. Використання стандартного корпусу, єдиної системи енергопостачання і загальної схеми керуванням бортапаратурою дозволило вперше у світі організувати серійне виробництво супутників.
Українець Юрій Кондратюк у книзі завоювання міжпланетних просторів сформулював основні технічні параметри, необхідні для польоту людей на місяць. Тоді це відразу стало сенсацією згодом ідеї Кондратюка використали американські вчені та конструктори у проекті “Аполло”.
Інший українець – Сергій Корольов – став засновником практичної космонавтики. Його ім’я безпосередньо пов’язаний із запуском першого штучного супутника землі, першою висадкою на поверхню місяця космічної станції та першими фотографіями його зворотннього боку, а також із космічним рейсом корабля з людиною на борту і виходом у відкритий космос.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Україна – космічна країна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок