Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> життя на Землі

життя на Землі

Назва:
життя на Землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
68,48 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
List Paragraph; План реферату

Введення
Розділ 1. Перші кроки
1.1 Філософ ські думки про виникнення життя
1 .2 Релігійні погляди на життя
1.3 Науковий погляд на життя
1.4 Життя з космосу
Розділ 2. Виникнення життя
2.1 Передумови виникнення життя на землі
2.2 Зародже ння і розвиток еволюційної ідеї
2.3 Ев олюція одноклітинних організмів
2.4 Виник нення і розвиток багатоклітинної організації
2.5 Еволюція рослинного миру
2.6 Еволюція тваринного світу
2.7 Еволюція біосфе ри
ВисновокВведення

У наший сучасній суєті ми дуже зайняті своїми повсякденними справами, та варто вирватися абикуди в ліс, в гори, до річки, озирнутися і відразу в голові виникає безліч питань: як це все з'явилося, яке місце в природі займає чоловік.
З незапам'ятних часів походження життя було загадкою для людства. З моменту своєї появи завдяки праці чоловік починає виділятися серед решти живих істот. Але здатність поставити собі питання «звідки ми?» людина отримує порівняно недавно-7-8 тис. років назад, на початку нового кам'яного століття ( неоліту). Вельми примітно, що саме на початку неоліту люди виходять з печер і починають будувати постійні житла на відкритих місцях. Перед поглядом людини розкривається світ, який до того був йому відомий лише частково по мисливських вилазках. Картина навколишнього світу безперервно збагачується, оскільки людський розум відкриває все нові горизонти. Цьому сприяє зародження землеробства і ремесел. Донині людина насилу відокремлювала себе від інших тварин ( людина була і мисливцем, і своєрідною дичиною), але поступово він почав відмежовувати себе від природи і своїм внутрішнім духовним світом. Разом з цим з'являється віра в те, що навколишня природа - тварини і рослини, річки і моря, гори і рівнини-то ж одушевлена.
Це примітивне, але практичне ототожнення навколишньої природи з одушевленою людини мало серйозні наслідки. Перші примітивні форми віри в нереальні, надприродні або божественні сили, що існували вже 35-40 тис. років назад, розширюються і зміцнюються. Людина розуміє, що він смертний, що одні народжуються, а інші вмирають, що він створює знаряддя праці, обробляє землі і отримує її плоди. А що ж лежить в основі всього, хто пер ш осоздатель, хто створив землю і небо, тварин і рослини, повітря і воду, день і ніч і, нарешті, саму людину?
Так виникло уявлення про створення миру як про «творчий акт» бога, і цей міф лежить в основі всіх релігій. У Біблії мовиться : «На початку Бог створив небо і землю» ; на четвертий день Бог розпоряджається : «Та проведе вода рясну безліч одушевлених гадів, і птахи та літають над землею в небесному просторі». Друга частина творіння: «І створив Бог людини по своєму образу і подібності». І, нарешті: «Господь Бог створив жінку з ребра, яке узяв від людини, і привів її до людини» .
Як збірка різних за часом написання і за змістом творів староєврейської культури Біблія ( її якнайдавніша частина відома з IX в. до н .е .) запозичувала уявлення про створення миру з д ав н ьо вав і лонс ь ких і староєгипетських міфів. Ці міфи - продукт чистої фантастики і містицизму, але вони показують нам, якими були стародавні уявлення про походження миру. Втім, вони володарювали розумами людей впродовж тисячоліть; багато хто вірить в них навіть і сьогодні; відомо, що просту людину легенди і міфи завжди хвилювали більше, ніж наукова істина.
Одна щаслива знахідка - алебастрова ваза, знайдена при археологічних розкопках д а вн ьо шумерс ь кого міста Урука, який існував в Південній Месопотамії 4000 років тому, - дозволила познайомитися із стародавніми уявленнями про виникнення живих істот. Ваза прикрашена в декілька ярусів. У самому низу зображені морські хвилі. З них піднімаються рослини, далі слідують тварини, а на самому верху - люди. Над всім цим - скульптурна композиція з богинею життя і родючості Іштар. Примітно, що ще з давніх часів йде прагнення людини поставити себе на верхньому ступені сходів життя як істота, що «стоїть ближче за всіх до ангелів».
Ідея самозародження життя з води, мула або гниючої матерії також йде від стародавніх міфів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: життя на Землі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок