Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> У Р А Н

У Р А Н

Назва:
У Р А Н
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
У Р А Н


ПЛАН
1. Загальні відомості
2. Історія відкриття
3. Рух, розміри, маса
4. Склад і внутрішня будова
5. Супутники Урану
6. Кільця Урану
7. Магнітосфера
8. Уран у цифрах
1. Загальні відомості
УРАН, сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належитьдо планет-гігантів.
Цікаво, що Уран хоч і більше в діаметрі, але менше масою, ніж Нептун. Уран іноді ледь бачимо неозброєним оком у дуже ясні ночі; його неважко ототожнити в бінокль (якщо Ви знаєте точно, куди дивитися). Невеликий астрономічний телескоп покаже невеликий диск.
Відстань від Сонця 2870990000 км (19.218 а.е.), екваторіальний діаметр: 51,118 км, у 4 рази більший земного, маса: 8.686.10 25 кг, 14 мас Землі. Період обертання навколо Сонця — 84 із чвертю року. Середня температура на Урані — біля 60-ти Кельвінів.
Уран — стародавнє Грецьке божество Неба, самий ранній вищий бог, що був батьком Хроноса (Сатурна), Циклопа і Титана (попередників Олімпійських богів).
2. Історія відкриття
Уран, перша планета, виявлена в новій історії, була відкрита випадково В.Гершелем, коли він розглядав небо в телескоп 13 березня 1781 року; спочатку він подумав, що це була комета. Раніше, як пізніше з'ясувалося, планета неодноразово спостерігалася, але приймалася за звичайну зірку (самий ранній запис про “зірку” була зроблена в 1690-м, коли Джон Флемстид каталогізував її як 34-ю Тельця — одне з прийнятих позначень зірок у сузір'ях).
Гершель назвав планету “Georgium Sidus” (Планета Георга) на честь його захисника, короля Англії Георга III ; інші називали її планетою Гершеля. Ім'я ж “Уран” було дано тимчасово й узяте за традицією з античної міфології, а утвердилося воно лише в 1850-м року.
Уран був відвіданий тільки одним космічним кораблем: недалеко від Урану пролітав “Вояджер 2”. Корабель пройшов у 81500 кілометрах від Урана 24-ого січня 1986-го року. “Вояджер-2 “ зрадив тисячі зображень і інших наукових даних про планету, супутників, кільця, атмосфері, просторі і магнітному середовищі, що оточують Уран. Різні інструменти вивчали кільцеву систему, відкриваючи дрібні деталі раніше відомих і двох знову виявлених кілець. Дані показали, що планета обертається з періодом 17 годин 14 хвилин. Космічний корабель також знайшов магнітосферу , що велика настільки ж, наскільки і незвичайна.
3. Рух, розміри, маса
Уран рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, велика піввісь котрої (середня геліоцентрична відстань) у 19,182 більше, ніж у Землі, і складає 2871 млн. км. Ексцентриситет орбіти дорівнює 0,047, тобто орбіта досить близька до кругової. Площина орбіти нахилена до екліптики під кутом 0,8° . Один оборот навколо Сонця Уран здийснює за 84,01 земного року. Період власного обертання Урану складає приблизно 17 горин. Існуючий розкид при визначенні значень цього періоду обумовлений декількома причинами, із яких основними є дві: газові поверхні планети не обертається як єдине ціле і, крім того, на поверхні Урану не виявлено помітних локальних неоднорідностей, що допомогли б уточнити тривалість доби на планеті.
Обертання Урану володіє низкою відмінних рис: вісь обертання майже перпендикулярна (98 ) до площини орбіти, а напрямок обертання протилежна напрямку обертання навколо Сонця, тобто обернене (із всіх інших великих планет обернений напрямок обертання спостерігається тільки у Венери).
Уран відносять до числа планет-гігантів: його екваторіальний радіус (25600 км) майже в чотири рази, а маса (8,7·1025 кг) - у 14,6 разу більше, ніж у Землі. При цьому середня густина Урану (1,26 г/см3) у 4,38 разу менше, чим густина Землі. Відносно мала густина типова для планет-гігантів: у процесі формування з газово-пилевого протопланетної хмари найбільше легкі компоненти (у першу чергу, водень і гелій) стали для них основним «будівельним матеріалом», тоді як планети земної групи включають помітну частку більш важких елементів.
4. Склад і внутрішня будова
Подібно іншим планетам-гігантам, атмосфера Уран в основному складається з водню, гелію і метану, хоча їхні відносні внески декілька нижче в порівнянні з Юпітером і Сатурном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: У Р А Н

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок