Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Розвиток авіації України

Розвиток авіації України

Назва:
Розвиток авіації України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,51 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
Тема: Розвиток авіації України


ПЛАН
І. Історичні віхи в розвитку повітроплавання через призму внеску видатних українців
ІІ. Гордість України – сімейство АНів – продукція фірми “АНТК ім. О.К. Антонова”
ІІІ. Резюме: цікаво знати


І. ІСТОРИЧНІ ВІХИ В РОЗВИТКУ ПОВІТРОПЛАВАННЯ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ВНЕСКУ ВИДАТНИХ УКРАЇНЦІВ
У V столітті в Китаї почали запускати повітряних зміїв. 1306 року в китайському місті Бейпін вперше за-пустили повітряну кулю з гарячим повітрям.
1505 року Леонардо да Вінчі на-писав трактат «Про політ птахів».
25 хвилин тривав перший політ на повітряній кулі братів Монгольф’є — це сталося 21 листопада 1783 року у Франції в осаду королівського замку у Версалі, за присутності короля і всього французького двору): піло-ти — міщанин Пілатр де Розьє і маркіз д'Арланд. Жозеф та Етьєн Монголь-ф'є володіли паперовою мануфакту-рою в містечку Відалон.
Перший політ людини на повітря-ній кулі в Росії здійснив французький гастролер — повітроплавець Дак Гарнерен (20 червня 1803 року, Санкт-Петербург). В одному з польотів за пасажира у Тарнерена був перший росіянин — генерал Сергій Львов.
30 червня 1804 року з плацу Першого кадетського корпусу в Петер-бурзі злетів (на висоту 2550 метрів) аеростат, у гондолі якого перебували академик Яків Захаров і бельгійський професор Робертсон.
Перші військові авіатори Росії лі-тали на прив'язних аеростатах. 13 серпня 1870 року один із таких ае-ростатів передали для військових навчань Усть-Іжорському саперному табору. Цей день вважають початком російського військового повітропла-вання.
1874 року сімферопольський лі-кар, доктор медицини Микола Арендт оприлюднив у пресі ідеї з побудови планера власної конструкції: «До питання повітроплавання». Військове відомство коштів не виділило.
У квітні 1880 року створено Ро-сійське товариство повітроплавання. З 1887-го зафункціонував Навчаль-ний повітроплавальний парк (коман-дир — О. Кованько).
КОВАНЬКО Олександр Матвійович (1856, Петербург — 1919, Оде-са). Один з організаторів повітропла-вання й авіації в Росії, генерал-лейтенант (1913). З укра-їнської родини. Закінчивши Ми-колаївське ін-женерне учили-ще, служив у понтонному, потім у лейб-гвардії сапер-ному батальйо-ні. 1878 р. про-вів аерофотозйомку місцево-сті (Петербурга) з аеростата; 1885 р. сформував першу в Росії повітроплавальну команду і став її начальником. 1887 — організував політ Д. Менделєєва на повітряній кулі для спосте-реження за сонячним затемненням. Уперше в світовій практиці здійснив польоти на повітряних кулях (усьо-го — понад 80) для наукових дослід-жень верхніх шарів атмосфери й вив-чення впливу польоту на організм лю-дини. Під керівництвом К. повітроп-лавальна команда реорганізувалась у навчальний повітроплавальний парк, де готували перші кадри повітропла-вців. Домігся виробництва вітчизня-них аеростатів і дирижаблів, запро-понував кілька власних конструкцій. 1894 року представив проект аероп-лана і повітряного гвинта. Під час ро-сійсько-японської війни 1904-1905 pp. командував 1-м Сибірським пові-троплавальним батальйоном, за бо-йові заслуги підвищений до звання генерала. ПЕРШИЙ ГЕНЕРАЛ - АВІАТОР РОСІЇ. З 1910 p.— начальник офі-церської повітроплавальної школи під Петербургом, де готували кадри повітроплавців і перших військових льотчиків Росії.
З листопада 1881 року капітан 1 рангу Олександр Можайський (1825, м. Котка у Фінляндії — 1890, Петер-бург) отримав привілей (патент) на «повітроплавальний снаряд». Будував його М. поблизу столиці цілих шість років — під відкритим небом, за ви-соким парканом, із дефіцитом коштів. Снаряд М.— прообраз літака: човен із дерев'яними ребрами, обтягнутий перкалем. Він одірвався від землі й упав на крило. Документів про те, що аероплан злетів у повітря, не зафік-совано. Перш ніж узятися за здій-снення ідеї літака, М. багато експе-риментував з повітряними зміями планерами, завперше (1870-1875 pp.) — під селом Вороновицею на Вінниччині, де його брат мав маєток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розвиток авіації України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок