Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Чи є життя на Марсі?

Чи є життя на Марсі?

Назва:
Чи є життя на Марсі?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Чи є життя на Марсі?


Марс є «родичем» Землі за своїми планетарними характеристиками (розміри, густина, склад кори і т. ін.). Марс належить до планет земної групи, віддалений від Сонця в середньому на 228 млн км, а Земля на 149,6 млн км. Звідси видно, що Марс більше віддалений від Сонця, ніж Земля, тому один його оберт навколо Сонця триває майже два земні роки, і при цьому Марс є планетою, що швидко обертається: він робить повний оберт навколо своєї осі за 24 години 37 хв, тобто він обертається навколо своєї осі повільніше, ніж Земля. При середньому радіусі 3389 км середня густина його дорівнює 3,96 г/см3. Атмосфера Марса непридатна для життя людини, вона розріджена і складається здебільшого з вуглекислого газу (95%, його майже в ЗО разів більше, ніж у земній атмосфері), набагато меншої кількості азоту, аргону, кисню і водяної пари. Земний житель може спостерігати на вечірньому зоряному небі трохи вище від обрію червону зорю — це і є Марс. Для землянина ця планета становить великий інтерес не тільки тому, що Марс близько розташований до Землі; дані про планети Сонячної системи вказують на те, що Марс — досить «перспективна» щодо заселеності планета.
Давні астрономи і сучасні вчені завжди цікавилися Марсом. Одним з найбільш вдалих спостережень, що поклали початок заведенню «справи» на планету, став 1877 рік, коли відбулося чергове протистояння Марса й Землі, тобто коли планети, рухаючись по своїх орбітах, зблизилися на відстань 55 млн км і Марс можна була розглянути ближче. У цей період співробітник Морської обсерваторії США Асаф Холл знайшов два супутники Марса. У давньоримській міфології Марс — бог війни, тому вчені вирішили назвати супутники відповідно — Фобос і Деймос, що в перекладі з грецького означає Страх і Жах.
Серед астрономів, що спостерігали за Марсом, був і випускник Туринського . університету, співробітник Брерської обсерваторії у Мілані Джованні Скіапареллі. Він спостерігав за Червоною планетою з 1877 по 1882 рік. За цей час Марс устиг відійти від Землі на велику відстань, і саме ця обставина допомогла Скіапареллі зробити відкриття: на поверхні Марса чітко виділялися лінії, що простягнулися на сотні й навіть тисячі кілометрів. Сенсаційне відкриття захопило вчених, було висунуто безліч припущень, серед яких навіть була висловлена така думка: це марсіани побудували зрошувальні канали, борючись, таким чином, з безводдям на своїй планеті.
У 1963 році американські вчені Спінрад, Мюнх і Каплан знайшли в атмосфері Марса смуги водяної пари, що переконало вчених усього світу в тому, що атмосфера Марса має виняткову сухість. Ще недавно чимало учених вважало, наприклад, що полярні шапки Марса не що інше, як іній, розташований над полюсами планети. Однак уже точно встановлено, що сезонні полярні шапки складаються із сухого льоду, тобто затверділої вуглекислоти. Коли сезонна марсіанська полярна шапка марсіанською весною зникає, то в її центрі на сотні кілометрів оголюється яскрава пляма, яка зберігається протягом усього літа. Це відкривається скупчення льоду Н20.
Нова ера у вивченні Марса почалася з відправленням американськими й радянськими вченими автоматичних міжпланетних станцій «Маринер» і «Марс» до планети. Вперше автоматична станція «Маринер-4» передала на землю фотографії поверхні Марса, отримані з відстані близько 10 000 км. На поверхні Марса досить чітко було видно величезну кількість кратерів різного розміру.
З 1974 p. радянські космічні станції серії «Марс» зайнялися дослідженням марсіанської атмосфери, у результаті чого картина трохи прояснилася: водяні пари над поверхнею Марса розподілені дуже нерівномірно, а атмосферний тиск дуже низький. На поверхні Марса були виявлені найдавніші утворення — «сухі русла», які вказували на те, що раніше на планеті був м'якший клімат, а отже, була щільніша атмосфера.
Окремі темні плями на поверхні Марса — так звані «моря», які нічого загального не мають із земними морями. Окремі структурні деталі марсіанських «морів» забарвлені в плями різних кольорів — маслиновий, зеленуватий або синюватий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чи є життя на Марсі?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок