Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Знак зодіаку(Терези)

Знак зодіаку(Терези)

Назва:
Знак зодіаку(Терези)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Знак зодіаку
(Терези)


Більш двох тисяч років тому точка осіннього рівнодення розташовувалася в області сузір'я Терезів. При своєму видимому річному русі по екліптиці Сонце знаходився в цій крапці 23 вересня, і тривалість дня була дорівнює тривалості ночі. Імовірно, рівність дня і ночі і з'явилося причиною найменування цієї області неба ще в далекій давнині. Так серед зодіакальних сузір'їв, назви яких зв'язані з найменуваннями живих істот, з'явилося сузір'я Терезів.
У сузір'ї Терезів інтерес викликає затемнено-перемінна зірка d Терезів. Обидва її компонента мають приблизно однакові розміри - їхні радіуси рівні 2 400 000 і 2 500 000 км. Одна з зірок синя, інша - жовта. Період системи дорівнює 2,23 доби. Блиск d Терезів змінюється від 4,8m до 5,9m.
Більш двох тисяч років тому по екліптиці було розподілено тільки одинадцять сузір'їв. А сучасне сузір'я Терезів тоді вважалося «ножицями» (клішнями) Скорпіона.
Походження назви сузір'я зв'язують з давньоримським імператором Августом. Імператор Август був справедливим правителем. Вдячні піддані вирішили увічнити його ім'я, створили знак зодіаку Терезів як символ правосуддя Августа. А місяць, у якому він народився, перейменували в серпень. Великий римський поет Вергілій славить імператора Августа, що народився під знаком сузір'я Терезів.
У греко-римській міфології символікою Терезів зв'язаний образ чарівного Адоніса й історія його любові до богині Венері (Афродіті). Осліплений болісною люттю Марс, беззмінний улюблений Афродіти, перетворюється в страшного кабана й убиває свого суперника (протиставлення Марса і Венери - це вісь Овен - Терези.
З походженням назви цього сузір'я зв'язують також міф про богиню Феміді. Не тільки громовержець Зевс зберігає закони Олімпу, але і мати Прометея, богиня Феміда. Вона скликає на вічному Олімпу зборів богів і стежить за порядком і законом. У руках у неї ваги – знак правосуддя.
Терези є також знаком справедливості. Це царство богині Феміди; вона, будучи викраденої Юпітером, родила Світ, Неупередженість і Закон. Від її з'явилися на світло також три Грації, що представляють найбільш позитивні риси Терезів (красу, гармонію і терпимість), і три Парки, невблаганні істоти, що змотують у клубки нитки доль смертних: Клото тримає прядку, Лахесис тягне нитки життя, а Атропос перерізає їх.
В античній міфології богинею справедливості була Астея, непідкупна дочка Зевса і богині правосуддя Феміди, що уособлює високу мораль і моральну чистоту. Вона ніколи не розставалася з вагами, що символізували уміння знаходити зважене, розумне і справедливе рішення в будь-якій конфліктній ситуації.
Терези символізують рівновага і є одним із самих древніх сузір'їв. Терези - символ правосуддя в руках Діви, але одночасно асоціюються з осіннім рівноденням. У цей день тривалість дня дорівнює тривалості ночі (тобто сонце і місяць знаходяться в рівновазі).
Знак Терезів знаменує собою підкреслене значення протиставлення і взаємної додатковості полюсів. Це твердження вічних пар - чорного і білого, дня і ночі, світла і пітьми і т.д. Зі своїми "дуалістичними" поглядами на світ, що супідрядний подвійної влади сил Добра і Зла (Бог і Диявол), південно-французька культура катарів дуже нагадує світ знака Терезів: настільки вона дивним образом коливалася між привабливим, граціозним і витонченим світом трубадурів, любовних інтриг і труверів - з одного боку, і - з інший сторони - пуританською суворістю й аскетизмом, безмежним і строгим, що ратує за майже повне придушення прояву життя.
У "Альмагесте" Птолемея сузір'я Терези описане як "клішні Скорпіона"; лише незадовго до початку християнської ери римляни дали йому нинішнє ім'я. Спочатку воно представляло вівтар; потім його стали зображувати як чи вівтар лампу, затиснуту в гігантських клішнях скорпіона; а пізніше клішні "відпустили" його. Дотепер зірки і Терезів ми називаємо Південною і Північною Клішнями. Сузір'я займає на небі площа в 538.1 квадратного градуса і містить 83 зірки, видимі неозброєним оком.
У старовину a і b Терезів називалися відповідно Kiffa australis і Kiffa borealis (суміш латинського й арабського), що просто означало - південна чашка (ваг) і північна чашка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Знак зодіаку(Терези)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок