Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Еволюція уявлень людства про будову Всесвіту

Еволюція уявлень людства про будову Всесвіту

Назва:
Еволюція уявлень людства про будову Всесвіту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,63 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Навчально-дослідницька робота
з фізики на тему
“Еволюція уявлень людства про будову Всесвіту”


ПЛАН
І. Вступ...............................................................................................…….3
ІІ. Основна частина.....................................................................................5
1. Поняття “астрономія”.………………………………………….....5
2. Прадавні уявлення….…………………….………………..............7
3. Давній світ.....…………………………………….....................…...8
4. Астрономія Середньовіччя............................................................17
5. Астрономія ХVІ – ХІХ століть......................................................20
6. Астрономічні дослідження ХХ – ХХІ століть............................30
ІІІ. Висновок................................................................................................42
ІV. Додаток..................................................................................................44
V. Список літератури………………………………………………….....48


І. ВСТУП
Питання про будову та закономірності будови Всесвіту завжди стояли перед людством. І відповідно до розвитку культури, техніки, знань про явища, що оточують людей, людство намагалося відповісти на питання про суть Всесвіту.
В роботі буде зроблена проба розглянути в хронологічній послідовності уявлення людства про будову Всесвіту на кожному історичному етапі розвитку і знайти загальні закономірності в уявленнях людства про Всесвіт.
На мій погляд, краще за все було розглянути питання, що цікавить, з точки зору розвитку астрономії. Адже саме так можна більш точно відобразити еволюцію уявлень людства про будову Всесвіту, до того ж у хронологічному порядку.
Для розкриття теми планувалося обробка великої кількості літератур-них джерел, аналіз схожих та відмінних поглядів різних народів у зв'язку з історичним розвитком людства.
Згадки на дану тему у літературних джерелах зустрічаються достатньо часто. Проте ці факти даються без аналізу історичної ситуації та у багатьох випадках не акцентується увага на нових відкриттях, їх революційності; відсутній зв'язок між аналізом відкриттів та історичної епохи. У своїй же роботі я намагалася систематизувати всі ці факти, показати значення деяких відкриттів та досягнень із точки зору розвитку людства, технічної бази та релігійних поглядів конкретної епохи.
Особливо цікавою є дослідницька робота тому, що темпи розвитку науки стали швидше, робиться все більше відкриттів та значення вже відкритого за минулі століття в цілому стають дедалі менш вираженими та революційними для широких мас населення Землі.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. П о н я т т я “ А с т р о н о м і я ”
Між будь-якою наукою та предметом, що вона вивчає можна провести паралелі: біологія – людина, географія – Земля, астрономія - ...
Що ж вивчає наука астрономія?
Астрономія по своїй суті і є історією розвитку уявлень людства про Всесвіт, про його складові, тобто зірки та зоряні системи, а також й про будову самого Всесвіту.
З точки зору науковців, астрономія – це наука про Всесвіт, що вивчає рух, будову, походження та розвиток небесних тіл і їх систем.
Кожна наука має довготривалу історію. Астрономія має чи не найдов-шу історію, аніж яка завгодно інша наука. За своїм віком вона може змагатися лише з арифметикою.
У сучасній науці про Всесвіт виділяють такі основні розділи:
А с т р о м е т р і я – підрозділ науки астрономії, що вивчає небесні тіла в конкретні моменти часу. По суті, основними питаннями, на які відповідає астрономія, є "де?” і “коли?”. Цей підрозділ астрономії до наших часів залишається найбільш “практичним” і адже потребує в основному практичної роботи.
Н е б е с н а м е х а н і к а – з’явилася лише у XVII столітті, коли стало можливим вивчення сил, що керують рух небесних тіл. Теорія дії небесних тіл під впливом сили тяжіння та теорія фігур рівноваги небесних тіл, що визначається силою гравітації та обертання – це все і є головними питаннями, що їх розглядає небесна механіка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Еволюція уявлень людства про будову Всесвіту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок